Gå til innhold

Søplekasse med tre kammer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Med den nye søppelsorteringen i Oslo trenger jeg en løsning med én søplekasse hvor det er plass til tre poser. Søppelet skal stå i skap under vask på kjøkkenet, og bør ikke ta mer enn nødvendig plass.

Hvor får jeg tak i noe passende? Ikea, Clas Ohlson, Jernia? Eller andre steder?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvorfor tre?

Holder det ikke med mat og restsøppel i skapet?

Papir tar mye plass, hvis det er den tredje.

Har bare to selv i skapet og en papirpose til papirsøppel i skapet i gangen.

Skrevet

Det innføres biometrisk avfallssortering hvor tre ulike poser skal i samme kasse ute. Papir, glass, metall kastes allerede annet steds.

Derfor :)

Skrevet
Vi har tre bøtter - montert i døren med uttrekk fra Blanco/Nibu: http://www.nibu.no/bysvis.pl?sublistekat=400 (finnes andre typer også med manuelt uttrekk e.l.). Regner med at bl.a. Ikea og andre kjøkkenleverandører kan levere ulike typer avfallsystemer til kildesortering.

Denne og noe fra Franke har jeg også sett på og tror jeg kommer til å gå for noe slikt. Jeg har svært dårlige erfaringer med søppelbøtter fra Ikea tidligere, så kommer nok til å velge kvalitet over pris når jeg skal kjøpe dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...