Bernardette Skrevet 22. september 2009 #1 Skrevet 22. september 2009 Grønn te, Lipton, PG tips osv..?
Gjest Hilde K S Skrevet 22. september 2009 #2 Skrevet 22. september 2009 Jeg ville ikke vent barna mine til koffeinholdige drikker.
Amalie_85 Skrevet 22. september 2009 #3 Skrevet 22. september 2009 Da ville jeg heller kjøpt noe uten koffein.
Gjest Eurodice Skrevet 22. september 2009 #4 Skrevet 22. september 2009 (endret) Grønn te, Lipton, PG tips osv..? Inspirert av tråden til henne som ble så forarget over at svigermor gav babyen hennes litt is, vil jeg bare spørre om dere unge mødre av idag ikke er oppdatert til enhver tid om hva som er ok å la barna deres få spise og drikke? Hvorfor spørre andre? Endret 22. september 2009 av Belladonna
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2009 #5 Skrevet 22. september 2009 Inneholder te vanligvis koffein?
Gjest Hilde K S Skrevet 22. september 2009 #6 Skrevet 22. september 2009 Inneholder te vanligvis koffein?Ja. I små mengder.
Gjest Hilde K S Skrevet 22. september 2009 #7 Skrevet 22. september 2009 Og ikke alle sorter, da. De vanlige. Eller. Hva er vanlig te i dag? Det finnes jo hyllemeter på hyllemter av utvalg i butikkene. Så jeg må innrømme at jeg kanskje er helt på bærtur.
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2009 #8 Skrevet 22. september 2009 Hvorfor ikke varme opp saft i stedet om det skal være noe varmt for halsen?
Fibula Skrevet 22. september 2009 #9 Skrevet 22. september 2009 Hvorfor ikke varme opp saft i stedet om det skal være noe varmt for halsen? Det må da være bedre å gi en te uten koffein enn saft med sukker til ungen?
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2009 #10 Skrevet 22. september 2009 Det er jo mange gode frukt teer i vanlige dagligvare butikker, tror ikke de inneholder koffein. Og så har jo man Pulver teen ricola! Den er veldig god!
aline Skrevet 22. september 2009 #11 Skrevet 22. september 2009 Og ikke alle sorter, da. De vanlige. Eller. Hva er vanlig te i dag? Det finnes jo hyllemeter på hyllemter av utvalg i butikkene. Så jeg må innrømme at jeg kanskje er helt på bærtur. veldig mange sorter ihvertfall, og Lipton har vel ikke noe særlig uten koffein. siden jeg har intolleranse mot koffein, har jeg fått enkel beskjed fra legen, kjøp kun det som står koffeinfri på, te som ikke er spesifisert uten, er stort sett med.
Gjest Elastica Skrevet 22. september 2009 #12 Skrevet 22. september 2009 Det må da være bedre å gi en te uten koffein enn saft med sukker til ungen? Enig. Med mindre det er snakk om glovarm te, hadde jeg ikke hatt betenkeligheter med å la en to-åring drikke te. Tviler på at barnet blir te-junkie med det første.
Gjest Hilde K S Skrevet 22. september 2009 #13 Skrevet 22. september 2009 veldig mange sorter ihvertfall, og Lipton har vel ikke noe særlig uten koffein. siden jeg har intolleranse mot koffein, har jeg fått enkel beskjed fra legen, kjøp kun det som står koffeinfri på, te som ikke er spesifisert uten, er stort sett med. Aha. Takk for oppklaring!
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2009 #14 Skrevet 22. september 2009 Ville nok helst valgt koffeinfri te - og husk at de fleste "fruktteene" de selger i dagligvarebutikkene er smakssatt sort te, som altså inneholder koffein. Du kan kjøpe koffeinfrie urteteer i helsekostbutikker, det er mange gode! Ville hørt om noen som ikke har så sterke virkestoffer (noen tradisjonelle urteteer brukes i bestemte helsemessige hensikter), men som selges mest for smakens skyld. F eks eple og kanel, nype, yogi-te o.l. Mener å huske at jeg selv drakk te fra jeg var ganske liten, sikkert ikke to år, men som barn i hvert fall. Men det var i de uansvarlige gamledager Har også en slektning i barnehagealder som gjerne drikker kaffe om han får tak i en kopp, men tror ikke det er spesielt gunstig?
Bernardette Skrevet 22. september 2009 Forfatter #15 Skrevet 22. september 2009 Woooha, ung mor? Takk Nei altså, jeg lurte fordi vi har fått tips fra legen om å unngå juice en stund (pleide før å blande ut juice med vann, men gir også annen drikke, bl.a bare vann). Og som den kua jeg er, tenker jeg jo ikke på å spørre om sånne ting (te? ja? nei?) når jeg er på legekontoret. Ment som et alternativ til bare vann hele tia. Takker for svar hilsen ung mor
Gjest Gjest Skrevet 22. september 2009 #16 Skrevet 22. september 2009 London Fruit & Herb Company sine te'er er uten koffein, de fleste helsekostbutikker har. De er smaker ikke så mye "typisk te" men mer av frukten den er basert på.
Gjest Stjernedryss Skrevet 22. september 2009 #17 Skrevet 22. september 2009 Det er nok ikke noe farlig med te med koffein heller. Bare man ikke gir det før leggetid da.
Gjest Stjernedryss Skrevet 22. september 2009 #18 Skrevet 22. september 2009 Woooha, ung mor? Takk Nei altså, jeg lurte fordi vi har fått tips fra legen om å unngå juice en stund (pleide før å blande ut juice med vann, men gir også annen drikke, bl.a bare vann). Og som den kua jeg er, tenker jeg jo ikke på å spørre om sånne ting (te? ja? nei?) når jeg er på legekontoret. Ment som et alternativ til bare vann hele tia. Takker for svar hilsen ung mor Som alternativ til vann ville jeg ikke gitt te med koffeien i hvertfall. Te er en kosedrikk, og siden den er vanndrivende teller det jo ikke som væske. Koffeinfri te kan du sikkert gi så mye du vil av.
Tiarra Skrevet 22. september 2009 #19 Skrevet 22. september 2009 Jeg begynte å gi barna mine te for ca ett år siden de er 5 og 6 nå. Jeg bruker å gi dem fruktte, men det hender de får "vanlig" te. Det er ikke sånn at de får te hverdag heller, men bare av og til. Særlig på tur og noen ganger i helgene når vi lager ordentlig frokost får de litt te Jeg har ikke merket noe forandringer på verken helsa eller oppførselen deres, så mitt svar blir: det er greit å gi småbarn te. Selv fikk jeg drikke te blandet med melk (eller var det omvendt) når jeg var liten.
Susan Sto Helit Skrevet 22. september 2009 #20 Skrevet 22. september 2009 Jeg fikk hvertfall nype-te når jeg var liten, og det er jo ikke basert på svart-te, så det er ikke koffein i det. Har gitt det til min 2-åring. (Regner det mer som usukkret saft. ) Ellers kan jo små babyer få amme-te og andre urteteer mot vond mage.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå