Gjest Elize Skrevet 17. september 2009 #1 Skrevet 17. september 2009 Hva kan vi skrive på etikettene vi skal ha på vinflaskene til middagen. Vi ha med våre navn og datoen. Det må også komme frem hva som er rødvin og hva som er hvitvin. Noen som har noen gode forslag?
Gjest Elize Skrevet 17. september 2009 #2 Skrevet 17. september 2009 Gjør meg mange tanker her i natten. Tenker å ha to etiketter på flaskene slik som det allerede er. Men da hadde det vært gøy å skrive noe morsomt på den som blir bakerst. Noen kreative sjeler her? Kanskje det hadde vært gøy å skrive noe om hva vinen inneholder, men noe gøy og tullete.
Gjest Spinell Skrevet 18. september 2009 #3 Skrevet 18. september 2009 Dette er ikke ment å være en slem kommentar, men personlig ville jeg som gjest foretrekke at originaletikettene var intakte, slik at jeg kunne sett hva slags vin det var.
Christal Skrevet 18. september 2009 #4 Skrevet 18. september 2009 Dette er ikke ment å være en slem kommentar, men personlig ville jeg som gjest foretrekke at originaletikettene var intakte, slik at jeg kunne sett hva slags vin det var. Der må jeg faktisk si meg enig. Jeg hadde også foretrukket å ha hatt på originaletikettene.
Gjest Gjest Skrevet 18. september 2009 #5 Skrevet 18. september 2009 Har dere laget vinen selv siden du lurer på hvilke etiketter dere skal ha på flaskene? Uansett hjemmelaget eller kjøpt så synes jeg det er mere elegant å tømme vinen over på karaffler, i allefall den vinen dere skal ha på bordet!
Sunshine Skrevet 18. september 2009 #6 Skrevet 18. september 2009 Jeg bryr meg ingenting om man kan se hva slags vin det er eller ikke, det opplyses som oftest når menyen presenteres uansett. Og normalt sett får man ikke studere flaskene fordi innholdet ofte helles på karafler, eller man har servitører som går rundt og skjenker vinen. Jeg kommer til å helle over på karafler om vi ikke skal ha servitører, men ettersom du vil ha flaskene på bordet kan dere skrive noe ala Brudens røde, og brugdommens hvite på en litt morsom måte?
Gjest Elize Skrevet 18. september 2009 #7 Skrevet 18. september 2009 Grunnen til at vi skal ha flasker på bordet er at vi har kjøpt kartongvin i sverige. Og fyller da over på flasker vi har samlet på. Karafler har vi ikke råd til å kjøpe. Vi kan ikke ha orginaletikettene på da disse ikke stemmer med vinens innhold.
Xtra_lilje Skrevet 18. september 2009 #8 Skrevet 18. september 2009 http://www.vingaver.no/show.asp?m=173
Gjest Elize Skrevet 18. september 2009 #9 Skrevet 18. september 2009 http://www.vingaver.no/show.asp?m=173 Mye fint der Men tror ikke vi lager noe så voldsomt. Får bare prøve meg litt frem.
Brud84 Skrevet 18. september 2009 #10 Skrevet 18. september 2009 Vi hadde også kartong vin som vi hellte over på flasker, og det funket kjempe bra! Vi gjorde det enkelt. laget etikettene lik som bryllupsinvitasjonen og kirkeprogrammet... Men hadde rød tekst på rødvinen og blå skrift på hvitvinen, siden dette var fargetemaet i bryllupet. Lykke til:)
Gjest Elize Skrevet 19. september 2009 #11 Skrevet 19. september 2009 Vi hadde også kartong vin som vi hellte over på flasker, og det funket kjempe bra! Vi gjorde det enkelt. laget etikettene lik som bryllupsinvitasjonen og kirkeprogrammet... Men hadde rød tekst på rødvinen og blå skrift på hvitvinen, siden dette var fargetemaet i bryllupet. Lykke til:) God idé å bruke forskjellige farger på hvitvin og rødvin, det skal jeg å gjøre. Tusen takk
Kamikatze Skrevet 19. september 2009 #12 Skrevet 19. september 2009 Har lest noen tråder om det stramme bryllupsbudsjettet deres, og synes det er kult at dere gjennomfører det, selv om dere er forhindret fra å kjøpe gullbrokerte designerdokurver. Dette synes jeg det står respekt av. Anbefaler deg å se den reallityserien, som gikk på natta på tv2 for noen få år siden, med alle budsjettbryllupene. Der var et og annet kjempelurt triks. Jeg tror det går bra, uansett hva dere skriver, så lenge dere benytter anledningen ved selvlaget etikett til å skryte på dere to-tre volumprosent... På baksiden kan du skrive en skikkalig døll bortforklaring, á la: Jeg er en karaffel Enkelte besserwissere kan nok hevde at jeg bare er en vinflaske. Dette beviser hvor lite de egentlig vet. Jeg oppfyller kriteriet perfekt, og er som enhver annen karaffel fylt opp fra en større ekstern kilde; nemlig kjærligheten mellom Elize og Gemalen, samt utsøkt vin fra firkantede druer; like bereist som god linjeakevitt, og krydret med spenning forbi tollstasjonen. -Karaffel, okei?!
Gjest Elize Skrevet 19. september 2009 #13 Skrevet 19. september 2009 Har lest noen tråder om det stramme bryllupsbudsjettet deres, og synes det er kult at dere gjennomfører det, selv om dere er forhindret fra å kjøpe gullbrokerte designerdokurver. Dette synes jeg det står respekt av. Anbefaler deg å se den reallityserien, som gikk på natta på tv2 for noen få år siden, med alle budsjettbryllupene. Der var et og annet kjempelurt triks. Jeg tror det går bra, uansett hva dere skriver, så lenge dere benytter anledningen ved selvlaget etikett til å skryte på dere to-tre volumprosent... På baksiden kan du skrive en skikkalig døll bortforklaring, á la: Jeg er en karaffel Enkelte besserwissere kan nok hevde at jeg bare er en vinflaske. Dette beviser hvor lite de egentlig vet. Jeg oppfyller kriteriet perfekt, og er som enhver annen karaffel fylt opp fra en større ekstern kilde; nemlig kjærligheten mellom Elize og Gemalen, samt utsøkt vin fra firkantede druer; like bereist som god linjeakevitt, og krydret med spenning forbi tollstasjonen. -Karaffel, okei?! Tusen takk Godt å få noen positive tilbakemeldinger Ja vi har et stramt budsjett og da må det spares der det kan uten at det blir kjipt. Vi har brukt over to år på å spare for å geie det. Tror at de løsningene vi har kommet frem til gjør at vi får et flott, minnerikt og morsomt bryllup. Å vi er så heldige at våre foreldre sponser litt enda vi aldri har spurt. Vi ville klare dette selv uten å spørre, men det hjelper godt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå