Gjest Frøken Pernille Skrevet 16. september 2009 #1 Skrevet 16. september 2009 Jeg har nettopp tatt lappen, og skal kjøpe min første bil. Bilen skal først og fremst brukes til helt streit fornuftig transport, da jeg har lærlingplass et godt stykke unna hjemme. Ønsker en stødig og driftssikker bil jeg kan ha noen år. Jeg har mulighet til å bruke inntil 50000. Jeg kan veldig lite om bil, og går meg lett vill i jungelen. Har ingen spesielle preferanser rundt merker, bortsett fra at jeg som alle andre ønsker å få mye for pengene. Sånn i utgangspunktet kunne jeg tenke meg en bil som er litt høy oppunder, og som ikke har sånn typisk sedan-form. Jeg er selv ganske lav, og syns ofte det er vanskelig å få tilstrekkelig sikt bakover... Er også en del i fjellet, og ønsker også av denne grunn en bil som ikke er for lav. Selve bilen kan godt være ganske liten. Mange sånne små firehjulstrekkere virker OK i formen, men de er gjerne veldig dyre... Noen som har et godt tips å komme med?
Troyamin Skrevet 17. september 2009 #4 Skrevet 17. september 2009 En litt "eldre" Ssangyong korando ? Er desverre ikke like rimelige delepriser på den. Holder en knapp på sukien
Ellsworth Skrevet 19. september 2009 #5 Skrevet 19. september 2009 (endret) Først vil jeg si at de foreslåtte Suzuki SJ'ene er helt horrible (sorry, Troyamin). Vi snakker kjøreegenskaper på traktornivå, støy som i en Lada Niva og ikke er de spesielt driftssikre heller. Styr unna. Jeg ville i utgangspunktet anbefalt Daihatsu Terios til deg. Blir ikke så styggammalt heller, og det er jo positivt. Her er et par fra Finn.no: http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=18713704 http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=18980851 Endret 19. september 2009 av Ellsworth
ninuska_ Skrevet 20. september 2009 #6 Skrevet 20. september 2009 (endret) Jeg kjøpte bil et år før jeg fikk lappen, for under 10.000 kr, for jeg hadde ingenting å øvelseskjøre med hjemme - følte det tok evigheter å ta lappen. Ble veldig glad i den lille bilen! Var utrolig heldig med kjøpet, de som solgte ville bli kvitt bilen for de hadde ikke bruk for to biler lenger, og den hadde gått veldig lite (husker jeg riktig var det under 120.000), og jeg har nesten ikke vært noen problemer med den. Eneste var at termostaten røk, men jeg var ganske uerfaren på bilområdet på den tid. Jeg syns modellene over '94 modellene er litt "finere". Endret 17. desember 2015 av ninuska_
Troyamin Skrevet 20. september 2009 #7 Skrevet 20. september 2009 Først vil jeg si at de foreslåtte Suzuki SJ'ene er helt horrible (sorry, Troyamin). Vi snakker kjøreegenskaper på traktornivå, støy som i en Lada Niva og ikke er de spesielt driftssikre heller. Styr unna. Jeg ville i utgangspunktet anbefalt Daihatsu Terios til deg. Blir ikke så styggammalt heller, og det er jo positivt. Her er et par fra Finn.no: http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=18713704 http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=18980851 Nå har jeg faktisk en Lada Niva stående hjemme, og den har faktisk fantastiske kjøreegenskaper til mitt bruk Og ja, Sukien er det ikke spes god å kjøre, men den kommer seg godt fram og har rimelige deler.
Kamikatze Skrevet 20. september 2009 #8 Skrevet 20. september 2009 Hvordan er de der suzuki-terningene utenfor vegen da? Noen som har lekt seg?
feuerstein Skrevet 20. september 2009 #9 Skrevet 20. september 2009 Har lekt med SJ410, ble ikke skuffet i forhold til terrengegenskaper, men var halvdøv og sliten innen jeg nådde toppen. Å kjøpe noe slikt dersom 90 % av kjøringen foregår på asfaltert vei er selvpining, en sliten Fiat Uno er mer komfortabel og sprekere.
Kamikatze Skrevet 20. september 2009 #10 Skrevet 20. september 2009 OK, takk feuerstein. Leker litt med tanken på noe billig leketøys med fremkommelighet. Men den må gå på hvite skilter, for å slippe styr med henger osv. Men nå la jeg visst litt beslag på tråden. Beklager, ts.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå