molihua Skrevet 16. september 2009 #1 Skrevet 16. september 2009 Hei, noen har fortalt meg at foreldrene og han som følger bruden til alteret også skal ha blomster(corsager), men så har andre sagt at det skal de ikke. Noen som vet hva som er vanlig
Gjest Gjest_Gunnar_* Skrevet 16. september 2009 #2 Skrevet 16. september 2009 Alle eller ingen. Dvs: enten kun brudgom, eller så blir det brudgom, brudens far(eventuelt ledsager til alteret hvis en annen person), forlover, brudgommens far.
Hedda-78 Skrevet 16. september 2009 #3 Skrevet 16. september 2009 vi hadde til brudgom og forlover. Brudens far hadde bunad, ergo ingen corsage. Dermed ble det ingen til brudgommens far, heller. Brudgommen fulgte meg til "alteret".
lilleGrethe Skrevet 18. september 2009 #4 Skrevet 18. september 2009 Jeg var i et bryllup der de hadde dekorert håndveskene til mor og tanter med blomster - det syntes jeg var en god idé - så hvis mannfolka har knappehullsblomst, har damene en liten oppsats på veska. Litt sånn som dette Oppsatsene var litt mindre i de bryllupene var i - kun enkle hvite roser - veldig flott.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå