Gjest Gjest_Francine_* Skrevet 8. september 2009 #1 Skrevet 8. september 2009 Jeg slutta på p-sprøyte for et år siden, og nå har jeg og samboeren min prøvd å bli gravide i 5 mnd. Jeg gikk på p-sprøyte i bare 9 mnd, og fikk igjen mensen en mnd etter at jeg slutta med den. Jeg håpte litt på at det ikke skulle ta så lang tid å bli gravid siden jeg ikke gikk på sprøyta så lenge, men det gjør det visst.. veldig frustrende. Er dette lang tid, eller er det normalt? Vurderer å dra til legen for å få noen svar, for jeg tenker på dette hele tiden.. og det begynner å bli litt slitsomt. I tillegg tror samboeren min at vi helt sikkert ikke kan få barn sammen, skikkelig optimist.. så jeg må prøve å være kjempe positiv, og det er vanskelig når man tviler selv.. Har også hørt at om man stresser så går det hvert fall ikke. Men det høres litt merkelig ut..eller? Tar også Folat og omega-3.
Strix Skrevet 8. september 2009 #2 Skrevet 8. september 2009 Tja, jeg har hørt at P-sprøyta er en av verstingene når det gjelder å få igjen en normal syklus(som en gjerne må ha for å bli gravid) og at alt fra 12-24mnd tid for å bli gravid etter den kan være normalt!! Derfor er det mange leger som spør om en planlegger å bli gravid i nær framtid og evt. fraråder denne. Du sier dere har prøvd i 5mnd, statistikk sier at 90% blir gravide innen 12mnd og det er vanlig å prøve så lenge før en kontakter legen for dette. Spesielt om syklusen er noenlunde stabil. Vi har prøvd i 30mnd...og ikke stresser vi heller Det er nok en myte det med stress, det eneste jeg tror det påvirker er din og mannens kvardag som prøvere
Gjest Gjest_Francine_* Skrevet 8. september 2009 #3 Skrevet 8. september 2009 Tja, jeg har hørt at P-sprøyta er en av verstingene når det gjelder å få igjen en normal syklus(som en gjerne må ha for å bli gravid) og at alt fra 12-24mnd tid for å bli gravid etter den kan være normalt!! Derfor er det mange leger som spør om en planlegger å bli gravid i nær framtid og evt. fraråder denne. Du sier dere har prøvd i 5mnd, statistikk sier at 90% blir gravide innen 12mnd og det er vanlig å prøve så lenge før en kontakter legen for dette. Spesielt om syklusen er noenlunde stabil. Vi har prøvd i 30mnd...og ikke stresser vi heller Det er nok en myte det med stress, det eneste jeg tror det påvirker er din og mannens kvardag som prøvere Jeg ble i hvert fall ikke spurt når jeg var hos legen.. hadde jeg visst at det tar litt tid å bli gravid etter sprøyta, hadde jeg vel ikke begynt.. Så selv om jeg har regelmessig mens, så har jeg ikke eggløsning da..?? kroppen er jaggu meg komplisert. Da trenger jeg med andre ord ikke bekymre meg enda takk for svaret, det letta faktisk!
Bestee Skrevet 8. september 2009 #4 Skrevet 8. september 2009 Hei! Må bare si at 5 måneders prøving ikke er lang tid i det hele tatt! Dersom du er usikker på om du har eggløsning eller ikke kan du finne ut det via EL-tester. Dessuten skulle man vel tro at du har fått tilbake EL dersom du har regelmessige sykluser. Er ikke sikker altså, men jeg vil tro det. Jeg er selv inne i 4. prøvemåned, og er litt bekymret for at dette aldri skal klaffe. Men man må prøve å tenke at selvfølgelig skal det klaffe en gang! Det er jo faktisk ikke grunn til å bekymre seg på mange måneder enda. For oss begge! Lykke til videre, og håper det fester seg en liten en i magen din snart!
Strix Skrevet 9. september 2009 #5 Skrevet 9. september 2009 Jeg ble i hvert fall ikke spurt når jeg var hos legen.. hadde jeg visst at det tar litt tid å bli gravid etter sprøyta, hadde jeg vel ikke begynt.. Så selv om jeg har regelmessig mens, så har jeg ikke eggløsning da..?? kroppen er jaggu meg komplisert. Da trenger jeg med andre ord ikke bekymre meg enda takk for svaret, det letta faktisk! Veldig få leger informerer om/tenker på det dessverre! Det kan godt være at du har eggløsning. Men egget skal befruktes,m dere skal treffe rett/rette dager, egget må feste seg osv. En veldig god begynnelse er det faktum at du har stabile sykluser! Jeg hadde ikke bekymret meg enda nei, men når det blir 12mnd, da kan det være geit å ta kontakt med legen. det er mange enkle undersøkelser en kan gjøre i første omgang som kan gi gode svar. Lykke til!
Eeyore Skrevet 9. september 2009 #6 Skrevet 9. september 2009 Som de andre sier her så er ikke 5 måneder lenge nei.. Selv startet vi prøvingen sommeren 2006 De fleste leger tar en ikke imot for videre utredning før man har prøvd i 1 år. Før det kan du gjøre noen enkle ting selv, for å sjekke noen feilkilder. Prøv med EL-tester eller begyn å tempe (mye god info på www.fertilityfriend.com). Da får du i alle fall sjekket om du har EL Dersom EL er fraværende kan du også ta en tidligere tur til legen
Renesmee Skrevet 11. september 2009 #7 Skrevet 11. september 2009 5 mnd er ikke lenge. Når dere har prøvd i ett år kan du ta kontakt med legen din.Jeg ville begynt med å kartlegge eggløsningene dine. Det er viktig å vite om og når du har eggløsning, da det kan variere med ganske mange dager fra jente til jente. Her klaffet det etter 9 mnd, og det var første gang jeg fant eggløsning
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå