Gjest Gjest Skrevet 6. september 2009 #1 Skrevet 6. september 2009 ja, som tittelen sier: hvor mye "skal til" for at dere adder folk på facebook? kun venner, bekjente, folk dere bare har sett men aldri snakket med? selv synes jeg det er litt pinlig å adde folk jeg ikke kjenner så godt, og kvier meg ganske ofte for å gjøre det.
Anglofil Skrevet 6. september 2009 #2 Skrevet 6. september 2009 Jeg adder kun folk jeg er venner med, bekjente, eller folk jeg har snakket med (det være seg irl eller over nett). Folk jeg ikke aner hvem er legger jeg aldri til. Mvh Yvonne
Noli Skrevet 6. september 2009 #3 Skrevet 6. september 2009 Mitt kriterie er at jeg kjenner dem irl, og har et ønske om regelmessig kontakt.
Cata Skrevet 6. september 2009 #4 Skrevet 6. september 2009 Legger til folk jeg kjenner sånn noenlunde. En del er venner som jeg har kontakt med den dag i dag og treffer eller snakker med via andre fora, andre er gamle skolekamerater/naboer som jeg ikke har noen kontakt med, men som det kan være litt koselig å følge med på likevel ("julekortnivå" på kontakten).
Gjest Gjest Skrevet 6. september 2009 #5 Skrevet 6. september 2009 Adder hvem som helst omtrent. Gamle klassemedlemmer, gamle kolleger, folk fra mange år tilbake (naboer fra barndommen etc). Behøver ikke snakke med dem eller kjenne dem. Kjente av kjent osv. alt duger!
Gjest gul3 Skrevet 6. september 2009 #6 Skrevet 6. september 2009 Adder sjeldent folk på FB (eineste er typen, familie og veeeeeldig gode venner), det er dem som legger til meg som oftest. Eg gidder ikkje godta venneforespørsler fra de fleste, har eg gått på skole med de/det er ein eks/venn(inne) fra fortida som eg strengt tatt ikkje har snakka med på årevis så sier eg nei. Har ingen interesse av å være "venn" med dem.
lilleGrethe Skrevet 7. september 2009 #7 Skrevet 7. september 2009 Her er det forskjell på å legge til folk selv og å akseptere forespørsler. Jeg aksepterer alle jeg kjenner / vet hvem er. Hvem jeg legger til som venner selv er litt mer selektivt - først og fremst venner og godt bekjente, men jeg synes også det er hyggelig å legge til venner fra skole / oppvekst som jeg ikke lenger har kontakt med.
Gjest Spinell Skrevet 7. september 2009 #8 Skrevet 7. september 2009 Jeg gjør akkurat som lilleGrethe over her. Ser ikke på FB som en konkurranse om å ha flest mulig venner på lista. Jeg har akseptert venneforespørsel fra enkelte jeg ikke kjenner så godt. Det virker som de fjerneste bekjentskapene er de som er mest ekstreme til å spamme meg med poker-, mafia-, farm-town og diverse dusteapplikasjon-forespørsler. Enkelte av disse har jeg faktisk fjernet i etterkant.
Gjest Guro, Finnmark Skrevet 7. september 2009 #9 Skrevet 7. september 2009 Godtr alle ukritisk og adder alle ukritisk. Derfor har jeg mange. Kjenner knapt halvparten av dem.
Gjest Gjest Skrevet 7. september 2009 #10 Skrevet 7. september 2009 ja, som tittelen sier: hvor mye "skal til" for at dere adder folk på facebook? kun venner, bekjente, folk dere bare har sett men aldri snakket med? selv synes jeg det er litt pinlig å adde folk jeg ikke kjenner så godt, og kvier meg ganske ofte for å gjøre det. Det skal mye til. Kun folk jeg ikke har i mitt nærmiljø og som jeg treffer,snakker med hver dag. det seg være over gjerdet,på jobb,i selskap. Det blir ikke rett om jeg skal snakke med nære venner på nett. Da besøker jeg folk, eller vi treffes andre plasser. Har bare folk det ike er naturlig å ha omgang med, ikke snakker ofte med på tlf osv, folk fra hjembygden, og folk fra studiestedet for mange år siden. Altså folk som jeg har kjent i mange år,som jeg treffer sjeldent. Hvorfor skal jeg ha folk jeg ikke kjenner? Mulig det henger igjen fra den hang facebook kom, det var om å gjøre å ha flest mulig på sin liste Ser flere som har både 300,600,800 på sin liste......jeg har sjekket folk som skal ha meg på listen, totakt ukjente med så mange fra før på listen. Har de komplekser for noe? man kan da umulig holde kontakt med 500 mennesker. Så sitter jeg her da med kun 21 stk......syns det er nok igrunnen. nå er jeg ikke på fb hver dag. Tar meg en time innimellom da jeg har fri. Da blir det som regel å chatte med 3-4 stk,sende oppdateringerom det skulle være noe.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå