Gjest Gjeste Gjest Mann Skrevet 24. august 2009 #1 Skrevet 24. august 2009 Har fått time til sterilisering og lurer på ting, siden det er noen menn her inne. Noe forskjell i evnen til reisning? Noe forskjell i hardhet på bender? Var det gjævlig vont etterpå når bedøvelsen er gått ut? Noe forskjell i mengde sæd ved utløsning?
billcat Skrevet 24. august 2009 #2 Skrevet 24. august 2009 Kort: Nei, nei, nei og nei. Lengre: De to første kan det ikke bli noen forskjell på, siden man ikke rører noe ved pikken, nerver ol, og testiklene lager akkurat like mye testosteron som før. Om du går rundt og er panisk nervøs for dette derimot, så, vel, men da har det med stress å gjøre. Kjente ikke en ting etterpå, gikk på fest samme kvelden faktisk. Tok vel kanskje en paracet, men var nok mest for syns skyld. Kjente litt under operasjonen, omtrent som da jeg hadde biestikkelbetennelse. Litt ubehagelig, men ikke mer. Samme sædmengde som før. Sædcellene utgjør vel bare omtrent 5% av sædmenden, og det merker du ikke. Eneste bivirkning var litt ømhet i de avkuttede sædlederene. Dette skyldes at sædceller samles der sædlederene er kappet av, og der blir de ødelagt av kroppens immunforsvar. En liten betennelsesreaksjon, og jeg kjente dem som små kuler inne i pungen. Ikke alle opplever dette. Kjempeførnøyd, og anbefaler dette for alle. Ikke mer tull med prevensjon og styr.
Gjest Gjest Skrevet 29. august 2009 #3 Skrevet 29. august 2009 Sier meg enig med billcat: nei, nei, nei og nei. Anbefales !
Gjest Gjest Skrevet 30. august 2009 #4 Skrevet 30. august 2009 Hei.. Helt problemfritt. Ikke vondt, alt er som før. Så slipper du å tenke på at noen sædceller skal rote til noe.. Anbefales Mann35
Gjest Ba'al Skrevet 3. september 2009 #5 Skrevet 3. september 2009 Det er noe som heter vaso-vasostomi, mer om dette her.
Gjest Gjest_mann40_* Skrevet 3. september 2009 #6 Skrevet 3. september 2009 Ingen problemer her heller. Bare litt ømt i noen dager etterpå samt 2små arr som viser.
Helen Skrevet 3. september 2009 #7 Skrevet 3. september 2009 Tråden er ryddet iht. KGs regler. Helen, mod.
Gjest Gjest- Purple Haze Skrevet 4. september 2009 #8 Skrevet 4. september 2009 Jeg ble moderert for å gi uttrykk for et nyansert syn?! :klø: Helt utrolig.....
MarianneE Skrevet 4. september 2009 #9 Skrevet 4. september 2009 (endret) takk for info (selv om den ikke var myntet på meg ) Vi vurderer det samme her hjemme, så å lese dette gav noen svar jeg har lurt på. Endret 4. september 2009 av MarianneE
Gjest Ts Skrevet 4. september 2009 #10 Skrevet 4. september 2009 Kjæresten nekter, hun er redd snoppen ikke skal virke etterpå Vi er begge enig om at vi er ferdig med barn, vi har fått de vi vil ha. Jeg er henvist så det er enda tid til å finne ut om det blir noe av,sikkert vært deilig og slippe hormoner.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå