Makin' it big Skrevet 22. august 2009 #1 Skrevet 22. august 2009 Kan de som leier leiligheten flytte inn en person til uten å få det godkjent av husverten?
Gjest Gjest Skrevet 22. august 2009 #2 Skrevet 22. august 2009 Som hovedregel ja. Husleieloven regulerer dette § 7-1. Opptak i husstand Leieren har rett til å ta opp i sin husstand sin ektefelle eller samboer, sine egne eller ektefellens eller samboerens slektninger i rett opp- eller nedstigende linje og fosterbarn. Opptak av andre personer i husstanden krever godkjenning fra utleieren. Godkjenning kan bare nektes dersom vedkommende persons forhold gir saklig grunn til det.
Makin' it big Skrevet 22. august 2009 Forfatter #3 Skrevet 22. august 2009 Ja, fant det i kontrakten vår. Men vi har saklig grunn, så da er det heldigvis ikke mulig.
Gjest Gjest Skrevet 22. august 2009 #4 Skrevet 22. august 2009 Ja, fant det i kontrakten vår. Men vi har saklig grunn, så da er det heldigvis ikke mulig. Saklig grunn i dette henseende er ekstremt strengt og vanlige innvendinger vil nærmest aldri bli godtatt. Hva er grunnen deres?
Makin' it big Skrevet 22. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 22. august 2009 Det har ikke noe med spørsmålet mitt å gjøre
Gjest første gjest Skrevet 22. august 2009 #6 Skrevet 22. august 2009 Ja, fant det i kontrakten vår. Men vi har saklig grunn, så da er det heldigvis ikke mulig. Om du mener dere har en saklig grunn ville jeg forhørt meg med en advokat slik at dere slipper overraskelser Det koster ikke mye i lengden med 30 minutters konsultasjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå