Gå til innhold

Såre poter hos pus


Anbefalte innlegg

Gjest lillesol ii
Skrevet

Hei!

Den ene katten min har så tørre og sprukne poter. Helt ulik den andres.

De er ikke glatte, men rue.

Trenger sårt noen råd!

Videoannonse
Annonse
Gjest Lille-pus
Skrevet

Det høres ut som potene bør smøres. Spesielt hvis pus har det ubehagelig eller vondt med de såre potene sine.

Du kan kjøpe potesalve og smøre potene :)

Hør med vetrinæren om de har potesalve inne (alternativt kan enkelte dyrebutikker ha potesalve).

Skrevet

Da reiser jeg til veterinæren nå! Tror ikke hun har vondt, men det blir vel ikke bedre utover høsten, så greit å få ordnet det nå!

Hun er en meget bestemt pusedame, så er spent på hvilken reaksjon jeg får når jeg _våger_ å ta på potene hennes uten lov. Hehe, får ta på hansker. ;)

Skrevet

Smør en tynt lag med vaselin på potene til pusen din, det hjelper! :)

Skrevet

Litt "sprekker" og tørre partier på kattepoter er helt vanlig, ihvertfall om de er mye ute. Det er også forskjell på potene i forhold til alder. Det behøver ikke å bety at den plages av det.

Katter er som oftest veldig flinke å stelle potene sine og ta vare på dem. De går jo oftest ikke mye på asfalt o.s.v. Men er de skikkelig såre så er det sikkert lurt å hjelpe til litt ja. Ellers må du tenke over kosthold. Hvilken stand pels og poter er i sier ofte mye om maten de spiser. Skjønnhet kommer innenfra, også hos puser! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...