Gjest interiør-gjest Skrevet 14. august 2009 #1 Skrevet 14. august 2009 God morgen! Er det noen som vet om noen fine og spennende interiør-butikker i Oslo-området?? Jeg er på jakt etter litt eksklusive ting i solid kvalitet. Det er mye fint ute og går, men jeg leter etter litt mer unike ting enn det du finner på kjedene som f.eks Kid... Setter pris på alle svar! Ha en fin dag!
Gjest Elfrida Skrevet 14. august 2009 #2 Skrevet 14. august 2009 http://homeinterior.no/ Her har de masse fint - alt fra møbler og lamper til kunst og småting, mange forskjellige prisklasser. Det er en selvstendig butikk, og har derfor ikke det alle kjedebutikkene har. Her finner du ingenting fra Sia og Broste og sånn som så mange har. Jeg er litt inhabil siden jeg kjenner hun som driver butikken litt, men det er ikke tull allikevel! Anbefales.
*anne Skrevet 14. august 2009 #3 Skrevet 14. august 2009 (endret) God morgen til deg og! Her kommer et hot tips! Det åpner en ny interiørbutikk på Kjelsås i morgen! Søstrenes Rom for Rom! De har lagt seg på et eksklusivt nivå og skal føre bl.a merkene Gant, Lexington, Lisbeth Dahl, Ti Mo, Lene Bjerre og masse annet! De skal selge alt fra møbler, kjøkkenutstyr, service, lys/servietter, baderomsartikler, litt smykker og klær(Ti mo!) Jeg har sett noe av sortimentet og det er superfint! I tillegg ser butikken veldig stilig ut! Shabby chic... Anbefaler deg å ta turen opp på Kjelsåsplatået! Lykke til! Endret 14. august 2009 av *anne
-Englefjes- Skrevet 14. august 2009 #4 Skrevet 14. august 2009 Hva med Eske på St. Hanshaugen/Bislett og Utopia Retro Modern på Grünerløkka?
Gjest Elfrida Skrevet 14. august 2009 #5 Skrevet 14. august 2009 Det er i det hele tatt mange spennende butikker på løkka, f.eks Frøken Dianas salonger, som er blanding av nytt og brukt, veldig kul butikk. Så er det også en liten interiørbutikk som jeg ikke husker hva heter rett over veien for restaurant Sult omtrent. Der er det også mye fin design.
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 17. august 2009 #6 Skrevet 17. august 2009 Hei.. Jeg var på Søstrenes Rom for Rom på Kjelsås i helgen og det var helt strålende! Der hadde de masse fine merker, utrolig stilige ting, ikke slik som alle andre har! Hadde utrolig fine tekstiler (sengetøy, duker, håndklær osv), kult service, masse stilige lamper, lys, servietter og mye annet spennende. Diverse smått som gjør seg fint på et dekket bord! Til og med noen veldig kule smykker! Prisene var også fine! Og så var det innmari hyggelig betjening og lokalet var fint! Kan absolut anbefales!
Ciara Skrevet 18. august 2009 #7 Skrevet 18. august 2009 Mine favoritter: Pur Norsk Cirka Design Norway Says Tannum Møbler Illums Bolighus Konzept H-P Støtter også anbefalingen av Eske.
Gjest Gjest_Tine_* Skrevet 18. august 2009 #8 Skrevet 18. august 2009 Jeg synes det er mange bra butikker på Frogner.
Concertina Skrevet 18. august 2009 #10 Skrevet 18. august 2009 Mine favoritter: Pur Norsk Cirka Design Norway Says Tannum Møbler Illums Bolighus Konzept H-P Støtter også anbefalingen av Eske. Mange bra butikker i den lista Norway Says-butikken holder på å avvikles i disse dager (offer for finanskrisen!) så de har 30% rabatt på det de har igjen. Utopia Retro Modern er min favorittbutikk, det finner du hvertfall ting folk flest ikke har, og Fabio som eier butikken har mye mer på lager så hvis det er noe man er på utkikk etter som du ikke finner i butikken så lønner det seg å spørre
Gjest Elastica Skrevet 19. august 2009 #11 Skrevet 19. august 2009 Jeg har ikke bodd i Oslo på mange år, så denne må jeg notere fra neste gang jeg skal dit. Selv går jeg alltid innom trauste Norway Design. Mye fint innimellom husflidstingene.
-Englefjes- Skrevet 19. august 2009 #12 Skrevet 19. august 2009 Jeg er fortsatt lei meg for at Norway Says på Grünerløkka har lagt ned butikken. De hadde utrolig mye fint.
-Englefjes- Skrevet 19. august 2009 #13 Skrevet 19. august 2009 Norway Says-butikken holder på å avvikles i disse dager (offer for finanskrisen!) så de har 30% rabatt på det de har igjen. Fortsatt? :klø: Det må da begynne å bli timt der snart?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå