kitekatt Skrevet 4. august 2009 #1 Skrevet 4. august 2009 Hvordan gjør dere med deres barn? Tenkte å sykle til og fra barnehagen. Har bagasjebrett bak på sykkelen, men er redd for at han ikke skal holde seg godt nok fast, få beina inn i hjulet osv...Finnes det noe "håndtak" eller greier som gjør dette litt tryggere? Evt. noe som gjør at han sitter mer behagelig? Hjelm er en selvfølgelig
Vodecka Skrevet 4. august 2009 #2 Skrevet 4. august 2009 Sykkelhenger! Det har jeg brukt sine mine var ett år. Minstemann er 5 og kan sykle selv nå, men velger å sitte i hengeren hvis vi skal på langtur. Har oxo hendt at begge ungene sykler selv og jeg har hengeren med for å ha ting i. Den veier veldig lite og ikke så tungt som en skulle tro! Og hvis jeg skulle falle på sykkelen, sitter ungene trygt i hengeren. Jeg kjøpte min for under tusenlappen på europris. Veldig fornøyd med den!
Gjest Gjest Skrevet 4. august 2009 #3 Skrevet 4. august 2009 Underlig, jeg skrev et svar her, og nå er det borte? Det kan umulig være slettet?? Vel, jeg repeterer meg selv. Er du helt sikker på at gutten din er for stor for setet? Jeg hadde min 6-åring i setet helt til hun sluttet i barnehagen, og det gikk helt fint. Hun er ikke spesielt liten. Klart det blir litt tungt, men så lenge man ikke sykler veldig fort, blir det stabilt nok. Mener det står opp til 20 kilo på disse setene, hun var vel ca. det. Nå når hun begynner på skolen, kommer jeg fortsatt til å ha henne i sete innimellom, det går helt greit. Ellers finnes det vel en sak man fester bakpå slik at i hvertfall ikke føtter kommer inn i hjulet, men han må likevel holde seg fast. Merkelige greier, var det noen som fant svaret mitt frekt og slettet det? :klø:
kitekatt Skrevet 4. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 4. august 2009 Hva med en tandemhenger? Smart! Skal forsøke å finne en slik en brukt Takk!
Nala Skrevet 4. august 2009 #6 Skrevet 4. august 2009 Støtter forslaget om sykkelhenger. Vi kjøpte henger på G-Sport til 799 her tidligere i sommer (nedsatt fra 1199 eller noe). 4,5-åringen stortrives i den! Hun sykler selv, med støttehjul. Men på langtur blir det henger. Anbefales!
kitekatt Skrevet 4. august 2009 Forfatter #7 Skrevet 4. august 2009 Underlig, jeg skrev et svar her, og nå er det borte? Det kan umulig være slettet?? Vel, jeg repeterer meg selv. Er du helt sikker på at gutten din er for stor for setet? Jeg hadde min 6-åring i setet helt til hun sluttet i barnehagen, og det gikk helt fint. Hun er ikke spesielt liten. Klart det blir litt tungt, men så lenge man ikke sykler veldig fort, blir det stabilt nok. Mener det står opp til 20 kilo på disse setene, hun var vel ca. det. Nå når hun begynner på skolen, kommer jeg fortsatt til å ha henne i sete innimellom, det går helt greit. Ellers finnes det vel en sak man fester bakpå slik at i hvertfall ikke føtter kommer inn i hjulet, men han må likevel holde seg fast. Merkelige greier, var det noen som fant svaret mitt frekt og slettet det? :klø: Jeg tror du svarte på sportsiden La innlegget mitt der og Takk for svar! Jeg tror han er for stor, han er 116 cm høy og veier 22 kg.
Gjest Gjest Skrevet 6. august 2009 #8 Skrevet 6. august 2009 Jeg tror du svarte på sportsiden La innlegget mitt der og Takk for svar! Jeg tror han er for stor, han er 116 cm høy og veier 22 kg. Min 4 åring veier 20 kg, hun har god plass i hengeren, og regner med vi bruker den fram til hun begynner på skolen. God plass til b.hageutstyr og til å handle med mat på vei hjem.
kitekatt Skrevet 17. august 2009 Forfatter #9 Skrevet 17. august 2009 Enden på visa var at jeg satt han på bagasjebrettet og ba han klore seg fast i setet og holde beina unna hjulene. det fungerer kjempefint! Hjelm og sykkelsti, føler meg faktisk ikke utrygg i det hele tatt
Hedda-78 Skrevet 17. august 2009 #10 Skrevet 17. august 2009 Jeg har fått foten inn i hjulet en gang, skulle bare sitte på bagasjebrettet en liten tur. Det var IKKE behagelig! Føltes ut som jeg hadde puttet foten i en eggedeler....
Glitnir Skrevet 17. august 2009 #11 Skrevet 17. august 2009 Enden på visa var at jeg satt han på bagasjebrettet og ba han klore seg fast i setet og holde beina unna hjulene. det fungerer kjempefint! Hjelm og sykkelsti, føler meg faktisk ikke utrygg i det hele tatt Tror jeg ville funnet en annen løsning enn denne - barn får plutselig beina inn i hjulene!
Gjest Gjest Skrevet 18. august 2009 #12 Skrevet 18. august 2009 Min lange 5 1/2-åring sitter fortsatt på Hamax-sete på min sykkel. Knærne hennes kommer på hver side av meg, men hun får i det minste føttene opp i holderne og dermed vekk fra eikene. Jeg får ikke selene rundt henne lenger, men hun sitter ganske godt og trygt der allikevel. Vi har sykkelhenger og, men både hun og jeg trives best med å sitte på sykkelen sammen.Kommer til å fortsette å sykle slik til hun begynner på skolen neste år tenker jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå