Gjest annemor30 Skrevet 28. juli 2009 #1 Skrevet 28. juli 2009 Det er så mange tråder om vanskelige ting som skjer i hjemmene bortover så dette er utelukket en positiv tråd for oss som ikke har slike problemer:-)
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #2 Skrevet 28. juli 2009 Jeg har det supert! Er singel og frivillig barnløs, og slik skal det fortsette
Gjest Gjest_Magdalena_* Skrevet 28. juli 2009 #3 Skrevet 28. juli 2009 Det er så mange tråder om vanskelige ting som skjer i hjemmene bortover så dette er utelukket en positiv tråd for oss som ikke har slike problemer:-) Høres litt ut som en ønskedrømmeverden som ikke er helt realistisk. Det er ingen som lever det perfekte liv. Alle opplever vi opp- og nedturer - og det er faktisk nedturene vi vokser mest på. Jeg har opplevd veldig mange nedturer i løpet av livet mitt - og mange av dem ville jeg selvsagt vært foruten. MEN de har allikevel gjort noe med meg og jeg vil påstå at de har gjort meg til et bedre og mer reflektert menneske.
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #4 Skrevet 28. juli 2009 Her er det tråd på tråd med negative saker om hvor vanskelig man har det, hvor kjipt noe er, og alt annet som er dumt her i livet. Men når noen ønsker å lage en tråd om det positive, så får man spørsmål om hva poenget med det er, samt beskjed om at ingen har det bare bra, så dette er bare tull??!!!! Hva i all verden, sier nå bare jeg... TS: Jeg er lykkelig med min lille familie. Vi bor i eget hus, har nå vært gift i et år, har et stebarn som bor hos oss, og en liten på vei. Gode, trygge jobber, grei økonomi, og stor familie og mange venner rundt oss. Alt i alt har jeg det veldig bra! For de som lurer, kan jeg si at vi har vår opp og nedturer vi også - livet er ikke rosenrødt. Men jeg gidder ikke bruke krefter på å henge meg opp i det negative og la det ødelegge for alt det gode.
Lilith Skrevet 28. juli 2009 #5 Skrevet 28. juli 2009 Nå er jeg ikke gift, men jeg er også veldig lykkelig! Jeg sluttet i jobben i mars etter masse tull og stress, og er nå student og hjemmeværende med min sønn på 1 år. Koser meg hjemme med mann, sønn, katter, studier og hobbyer, og har aldri hatt det bedre!
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #7 Skrevet 28. juli 2009 Jeg har mange problemer, for å være helt ærlig, og det er mye som kunne vært langt bedre. Alt var helt fint, men så plutselig falt ting sammen og nå sitter vi her. Men jeg er alt i alt lykkelig, lykkelig gift og lykkelig gravid. Teller det?
Gjest Gjest Skrevet 28. juli 2009 #8 Skrevet 28. juli 2009 Det er så mange tråder om vanskelige ting som skjer i hjemmene bortover så dette er utelukket en positiv tråd for oss som ikke har slike problemer:-) Kan man ikke ha det bra i ekteskapet/samboerforholdet selv om man iblant sliter med smått eller stort? Jeg er lykkelig samboer, har ikke egne barn men to stebarn. Mesteparten av tida har vi det supert sammen. Barna aksepterer meg og trives i mitt selskap, og jeg med dem. Samboeren min er verdens snilleste og mest omsorgsfulle mann, tror jeg. Men selvsagt oppstår det problemer iblant. Man kan bli lei og irritert, og man kan være uenige om ting. Det betyr jo ikke at man ikke har det bra!
Gjest annemor30 Skrevet 28. juli 2009 #9 Skrevet 28. juli 2009 Hva er poenget med det? Det er alltid det negative som skal fremheves!! Men ikke i denne tråden!
thumbalina Skrevet 30. juli 2009 #10 Skrevet 30. juli 2009 Jeg joiner inn og stemmer i sammen med de andre lykkelige =) Jeg har det utrolig bra - og jeg tror det er veldig viktig å annerkjenne det av og til. Sette seg ned, og se på den en har og være takknemlig =) Livet går opp og ned - men det er viktig å se det positive i situasjonene så blir det ikke så negativt uansett hva som skjer. Det er lov å være lykkelig!
Gjest imli Skrevet 30. juli 2009 #11 Skrevet 30. juli 2009 At folk bare tar opp "negative ting" er jo fordi dette er et diskusjonsforum der man kan spørre andre om deres erfaringer på små eller store problemer... Det betyr jo ikke at man bare tenker negativt... For øvrig er jo heller ikke alle trådene her inne negative, vel så mange er vel sånn "hvordan gjør dere det"-spørsmål. Ser ikke helt poenget i å starte en egen tråd bare for å skryte av hvor bra man har det... Føler det ble gjort på en litt sånn arrogant måte - jf. TS's utsagn "vi som ikke har sånne problemer". Men for all del...
Gjest Pet Skrevet 30. juli 2009 #12 Skrevet 30. juli 2009 At folk bare tar opp "negative ting" er jo fordi dette er et diskusjonsforum der man kan spørre andre om deres erfaringer på små eller store problemer... Det betyr jo ikke at man bare tenker negativt... For øvrig er jo heller ikke alle trådene her inne negative, vel så mange er vel sånn "hvordan gjør dere det"-spørsmål. Ser ikke helt poenget i å starte en egen tråd bare for å skryte av hvor bra man har det... Føler det ble gjort på en litt sånn arrogant måte - jf. TS's utsagn "vi som ikke har sånne problemer". Men for all del... Enig. Det blir ikke mye til diskusjon ut av å fortelle at "Jeg er kjempelykkelig!", "Jeg, også!". Da bør det heller være en tråd a la "Hvem er lykkeligst på KG?", så det blir en slags konkurranse ut av det. Da kan det kanskje bli diskusjoner!
Gjest Gjest Skrevet 30. juli 2009 #13 Skrevet 30. juli 2009 (endret) For å svare deg ts: Jeg har vært lykkelig gift i 1 år. Venter nå mitt første barn Til tider har vi verdens verste krangler, men jeg er fortsatt like forelsket. Her har alt gått i pangfart og jeg mener noe så klisjeaktig at det var kjærlighet ved første blikk Endret 1. august 2009 av jolie
Gjest Gjest_Miriam_* Skrevet 30. juli 2009 #14 Skrevet 30. juli 2009 (endret) Jeg har også et bra liv - til tross for at jeg har gjennomgått flere tragedier de 2 siste årene enn folk vanligvis gjør i løpet av et helt liv. Hvis jeg hadde skrevet om alt her så var det ingen som hadde trodd meg - derfor lar jeg være å i det hele tatt begynne Endret 1. august 2009 av jolie
Gjest Karsten Skrevet 31. juli 2009 #15 Skrevet 31. juli 2009 Har hat det helt ganske dårlig fra jeg var 24 til jeg var 31. Helt til jeg traff min nåværende samboer. Har kjøpt hus, gode jober, venter barn og jeg skal fri i august. så ting ordner seg :-)
Gjest Gjest_lykkelig eks-frue_* Skrevet 31. juli 2009 #16 Skrevet 31. juli 2009 Trenger jeg å være gift for å være lykkelig? Er lykkelig med livet mitt uten mann jeg. Har aldri hatt det bedre med barn, jobb, studier, hus og annet. Du finner ikke lykken ved å være gift, men å sette pris på de små ting i hverdagen!
Vera Vinge Skrevet 31. juli 2009 #17 Skrevet 31. juli 2009 Det lages i blant positive tråder hvor man oppfordres til å fortelle hva man er fornøyd med, hva som gledet en sist osv. De har ikke forårsaket reaksjoner som i denne tråden. Jeg tror noe av det provoserende kan være hvordan det hele er formulert fra trådstarters side. Det kan høres ut som om problemer i parforholdet, familie, jobb osv. er noe som rammer en spesiell gruppe, og at man selv er skjermet fra det. Selv om det er flott med de som er fornøyd med forholdet og jobben og man skal sette pris på det (jeg er selv blant dem, og jeg syns ikke i seg selv at det er galt å si det), er det noe med å innse at livet ikke alltid er rosenrødt, så man ikke får sjokk når noe inntreffer. Livet består nødvendigvis av opp- og nedturer. Det ligger i dets natur. Dessuten kan overskriften sende noen signaler om at man må ha mann og barn for å være lykkelig. Hva er galt med en generell tråd der folk sier hva de er takknemlige for, og da kan nevne hvorfor (om det så handler om mann og barn eller andre ting)?
¤Linda¤ Skrevet 31. juli 2009 #18 Skrevet 31. juli 2009 Tror det er en del som nesten velger å misforstå denne tråden og TS.. Får jeg vel hodet kappet av,men who cares.. Så flott du har det bra,TS! Det har jeg også Ha en kjempefin helg og ikke bry deg med de som MÅ vrenge om alt du sier..
Gjest Pastamor Skrevet 31. juli 2009 #19 Skrevet 31. juli 2009 Jeg synes dette kunne vært en koselig tråd, så jeg fortsetter med det koselige. Har mange ting jeg kan finne på å sutre og klage over, og det har jeg gjort ved flere anledninger her på KG. Fint å lufte tankene sine litt til folk som ikke er involvert i livet mitt. MEN, jeg er strålende fornøyd med livet, en samboer jeg priser meg lykkelig over å ha, en nyydelig leilighet vi akkurat har gått til innkjøp av. Jeg gleder meg til å starte familie med min kjære og selv om det gjerne kunne skjedd raskere enn han er interessert i, så nyter jeg å glede meg til den tiden kommer! Jeg lukter på blomstene når jeg går tur om våren, jeg setter pris på vakre og fargerike ting som gjør hverdagen gladere. Jeg har en jobb som jeg tjener godt i og som stort sett er helt ok å gå til om morgenen Fritid er tross alt best! Viktigst av alt så har jeg en spesielt omsorgsfull mor, en spesielt nydelig venninne og omsorgsfulle kolleger som tar vare på meg hvis ting ikke føles helt topp.
Gjest ~VanDora~ Skrevet 31. juli 2009 #20 Skrevet 31. juli 2009 *tenke på hvor fint jeg har det* Hehehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå