Little sun Skrevet 20. juli 2009 #1 Skrevet 20. juli 2009 Samboeren min og jeg har begynt å snakke om å kjøpe en tomt og bygge ett lite hus. Vi ønsker da og gjøre så mye av dette arbeidet som mulig, selv. Han har kun elektro erfaring. Vi ønsker å ha dette som et prosjekt, noe vi kan gjøre sammen. Problemet er økonomien. Han jobber fullt, men studerer ved siden av. Jeg studerer og jobber kun noen kvelder i uken, ergo er ikke inntekten så stor. Vi ser for oss et halvannet etasjes hus på ca 110 kvadratmeter, og ønsker også svømmebasseng. Har noen tro på at vi kan klare det? Eller kommer vi kun til å gå i nimus. Har noen erfaring med dette? Tak imot alle innspill med stor takk=)
Titti72 Skrevet 21. juli 2009 #2 Skrevet 21. juli 2009 Når du sier bygge selv, mener du kjøpe et ferdighus, og pusse opp på slutten, eller støpe såle, sette opp reisverk o.l.?
Gjest Apis Skrevet 21. juli 2009 #3 Skrevet 21. juli 2009 Tror kansje det er lettere å kjøpe et gammelt hus å pusse opp selv. Nye bygg er det så mange krav til dokumentasjon, så en må få en byggmester til å stå ansvarlig. Mesteren står ansvarlig i x antall år tror det er 10? Så det er ganske stort ansvar å stå ansvarlig.
Nelly Pelly Skrevet 21. juli 2009 #4 Skrevet 21. juli 2009 Anbefaler dere å finne et ferdighus hos en leverandør og snakk med dem om muligheten til å gjøre noen av arbeidet selv. Innvendig kan dere sikkert få til mye. Å sette opp et helt hus selv blir litt av en jobb, og jeg vil si det er urealistisk med tanke på at dere ikke har erfaring, lite fritid og begrenset økonomi. Du har også dette med byggesøknader, ansvarlig søker/prosjekterende/utførende. En annen ting er at et hus med grunnflate 110m2, ikke er et "lite hus" i dag når det gjelder nybygg. (tenkte dere 55m2 fordelt på 2 etasjer er det noe annet). Regn med 18 000 og oppover for hver m2 hus, og da blir det noen millioner. Kanskje det beste for dere er å kjøpe et eldre hus og pusse opp rom for rom? Her får dere ofte mer m2 for pengene, og dere kan ta det litt etter litt som det passer. Hvis dere bygger nytt må dere huske på at dere mest sannsynlig må betale på deler av nyhuset i tillegg til plassen dere bor nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå