Gjest TS Skrevet 15. juli 2009 #1 Skrevet 15. juli 2009 Samboeren min holder på med husbygging, og er ofte ikke ferdig før 12-tiden, og vi legger oss rundt kl 01:00. Ofte er jeg så trøtt lenge før det. Men det virker litt unaturlig å legge seg før samboeren min. Vet ikke helt hvorfor men... Så dere her inne: Legger dere dere samtid eller til forskjellige tider innimellom?? Jeg har så lyst til å legge meg å sove nå da jeg skal på jobb i morgen, noe min kjære også skal men...
VirreVapp Skrevet 15. juli 2009 #2 Skrevet 15. juli 2009 Hvis du skal tidlig opp på jobb syntes jeg bare du skal legge deg! Jeg og min kjære legger oss samtidig de dagene vi har fri sammen. Begge jobber skift, så mange netter sover vi ikke sammen i det hele tatt. Synes det er veldig koselig å legge seg sammen, men det skal ikke gå utover jobb dagen etter. Og legger han seg etter meg synes jeg det er veldig koselig når han legger seg inntil meg, selv om jeg sovner relativt fort igjen
Cæmis Skrevet 15. juli 2009 #3 Skrevet 15. juli 2009 vi legger oss når vi er trøtte..om den ene ikke er trøtt sitter den oppe litt til..men ofte er det "dominieffekt" og vi legger os som regel samtidig
Gjest sjokoladebolle Skrevet 15. juli 2009 #4 Skrevet 15. juli 2009 Vi er så kjempeforskjellig på det. Jeg blir trøtt litt tidlig på kvelden, og han blir ikke trøtt før sikkert 2 timer etterpå! (dette gjelder spesielt når skolen går på for fullt, litt annerledes nå i disse sommerdagene:)).. Så vi legger oss sånn av og til samtidig! Er egentlig litt kjipt, for det er utrolig koselig å sovne med en arm rundt deg. Men vi har nå laget oss noen rutiner, nå jeg legger meg først. Men jeg setter ihvertfall kjempepris på de dagene vi faktisk legger oss samtidig da:)
Skyld Skrevet 15. juli 2009 #5 Skrevet 15. juli 2009 Det varierer. Nå som vi jobber samtidig legger vi oss oftere samtidig.
Gjest *Mim* Skrevet 15. juli 2009 #6 Skrevet 15. juli 2009 Som regel ikke. Mannen min er mye trøttere om kvelden enn meg, jeg liker å sitte oppe litt utover natta. Jeg syns det er kos når vi legger oss sammen, da.
Gjest Tara1 Skrevet 15. juli 2009 #7 Skrevet 15. juli 2009 Samboeren min holder på med husbygging, og er ofte ikke ferdig før 12-tiden, og vi legger oss rundt kl 01:00. Ofte er jeg så trøtt lenge før det. Men det virker litt unaturlig å legge seg før samboeren min. Vet ikke helt hvorfor men... Så dere her inne: Legger dere dere samtid eller til forskjellige tider innimellom?? Jeg har så lyst til å legge meg å sove nå da jeg skal på jobb i morgen, noe min kjære også skal men... Hvis jeg hadde vært deg, hadde jeg laget i stand noen gode smørbrød (eller noe varmmat) til ham (jeg regner med at han er sulten når han kommer hjem), dekket på bordet, skrevet en hyggelig lapp til ham, og så lagt meg... Det er det jeg vanligvis gjør når han kommer sent hjem, og jeg har lyst til å legge meg, og det setter han veldig stor pris på. Men vanligvis legger mannen seg før meg, fordi han skal tidligere opp. Men når vi har fri, legger vi oss samtidig.
Noli Skrevet 16. juli 2009 #9 Skrevet 16. juli 2009 Vi legger oss alltid samtidig, og det er jeg veldig glad for.
Ulva Skrevet 16. juli 2009 #10 Skrevet 16. juli 2009 Me legg oss stort sett samtidig Men om sambo eller eg hadde komt heim seint og den andre ville legge seg hadde eit måltid til dekket bord og ein koselig lapp vert fantastisk, for så å krype ned i ei oppvarma seng inntil sin kjære Men snakk med han, sei at du er trøtt om kveldene og har lyst å legge deg, så han ikkje tror du er sur på han eller noe slikt
mocci Skrevet 16. juli 2009 #12 Skrevet 16. juli 2009 Vi legger oss så og si aldri samtidig. Min samboer er et skikkelig nattedyr som sitter oppe til langt på natt selv om han har jobb dagen etter. Han pleier å legge seg et sted mellom kl 3-5. Jeg legger meg rundt kl 11 i ukedagene da jeg er på jobb kl 7 hver dag. Jeg pleier å sitte oppe lengre i helgene men makter ikke å holde ut til kl 3 da heller....... Men jeg legger meg når jeg er trøtt uavhengig av hva han måtte synes.
Gjest Gjest Skrevet 16. juli 2009 #14 Skrevet 16. juli 2009 Jeg blir alltid trøtt før ham, og skal tidlig opp på jobb. Han jobber ikke og kan sove lenge, og liker å sitte oppe litt utover kvelden. Men han legger seg alltid sammen med meg, koser, prater eller ligger der til jeg sovner, så står han opp igjen og holder på med sitt til han blir trøtt. Dette fungerer kjempefint for oss i hvert fall.
lovenemo Skrevet 16. juli 2009 #15 Skrevet 16. juli 2009 Hvis vi begge skal jobbe tidlig eller har fri så legger vi oss ofte samtidig. Når kjæresten først begynte å jobbe skift og vi la oss til ulike tider, så var det veldig rart og uvant, men det går over. Sove må man uansett, og jeg gidder ikke vente på han for det. Han liker uansett å sitte lenge oppe når han har muligheten til det..
Gjest milkyway Skrevet 16. juli 2009 #17 Skrevet 16. juli 2009 Nesten aldri, jeg skal opp 6 hver morgen ca, så jeg må legge meg tidlig, mens han får være oppe så lenge han vil! Men som andre har nevnt, er det så kos når han kommer og koser seg inntil meg etterpå!
Littlebird Skrevet 16. juli 2009 #19 Skrevet 16. juli 2009 Nei, desverre nesten aldri.. Jeg blir trøtt på kvelden, mens han ikke blir trøtt før nesten ut på morgenen... noen ganger legger han seg ikke i det hele tatt. Stusselig å sove alene syns jeg.
I Grosny Skrevet 16. juli 2009 #20 Skrevet 16. juli 2009 Vi legger oss helst samtidig, vi skynder oss med å spise for fortest mulig å komme til sengs. Hvis jeg hadde jobbet til kl 1 om natta, så hadde jeg ønsket at min kjære la seg til å sove lenge før den tid, fordi lite søvn er helse og humørskadelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå