Gjest *Mim* Skrevet 15. juli 2009 #1 Skrevet 15. juli 2009 Hvordan skal jeg varme kald ris fra i går uten å svi den? :klø:
sofie777 Skrevet 15. juli 2009 #3 Skrevet 15. juli 2009 Bruk mikrobølgeovn. Ha det på ca 600 og pass på at det er vann i en skål som passer for ovnen og ha den inne til du synes det er passelig. Jeg har vel brukt ca 30-60 sek.
Gjest *Mim* Skrevet 15. juli 2009 #4 Skrevet 15. juli 2009 Jeg har ikke mikro. Da vår antikvariske døde etter et strømbrudd ville ikke forsikringsselskapet erstatte den. Så - jeg svei risen.
Kvist Skrevet 15. juli 2009 #5 Skrevet 15. juli 2009 (endret) Til en annen gang kan du forsøke å koke opp vann i en større kjele og så ha risen oppi det kokende vannet. Rør rundt og la koke opp igjen og så heller du av vannet gjennom et dørslag. Joda, risen blir litt bløtere, men det er jo bedre enn svidd syns i hvertfall jeg. *edit* glemte å si at jeg gjerne setter kjelen tilbake på plata og lar risen dampe litt av seg, så blir den litt mindre soggy... Endret 15. juli 2009 av Kvist
yoga Skrevet 15. juli 2009 #7 Skrevet 15. juli 2009 Jeg pleier i blandt å steke risen. Er kjempegodt, og en litt annen vri
Gjest *Mim* Skrevet 15. juli 2009 #8 Skrevet 15. juli 2009 Takk! Blaut ris orker jeg ikke, men damping var lurt. Jeg hadde oppi masse smør, og svei den bare litt. Stekt ris er nammi, men jeg synes ofte den blir klissete. Jeg bruker jasminris, det er kanskje ikke den beste?
yoga Skrevet 16. juli 2009 #9 Skrevet 16. juli 2009 Stekt ris er nammi, men jeg synes ofte den blir klissete. Jeg bruker jasminris, det er kanskje ikke den beste? Nei, jasminris er nok ikke den beste til steking. Men langkornet ris, derimot er veldig god.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå