Gå til innhold

Tips til spans margeritt og buskbom


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Plantet spansk margeritt i en potte og buskbom pyramide i en annen, for en uke siden. Buskbomen har blitt litt gul på noen blader. Og noen av knoppene på margerittene er visne.

De står under tak og får ikke noe regn (noe det har vært masse av den siste uka) og da heller ikke fått noe særlig sol siden det har vært mangel på det.

Hvor masse vann og sol skal de ha? Jorda i begge er fuktig, men de har ikke fått vann siden jeg satt de i pottene. Burde de stå under tak?

Noen som kan hjelpe? :)

Skrevet

Jeg trodde jeg hadde tatt knekken på mine spanske margeritter. Tok nemlig to dager fra kjøp til jeg fikk plantet de og da var de halvdøde. Fant ut at jeg skulle plante de uansett for jeg hadde jo ingenting å tape. Det tok tid, men nå er de fulle av blomster.

Jeg bare sørger for jevnlig vann og gjødning samt at jeg kniper av halvvisne blomster. Mine står i krukker og ikke under tak.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...