Gjest Gjest_Julie_* Skrevet 10. juli 2009 #1 Skrevet 10. juli 2009 Jeg og kjæresten min har vært sammen i 1,5 mnd. Vi har det supert på alle måter, føler vi har møtt den vi vil være sammen med. Da vi ble sammen var han veldig allright, kuttet ut venner han ikke mente "passet" å være venner med nå når han fikk kjæreste (ryddet litt opp i fortiden, noe jeg setter veldig pris på, så vi fikk startet med blanke ark) Har bare et problem; Han har en venninne som han har hatt i flere år. De er ikke veldig gode venner, men har forstått det sånn at de kan spise lunch sammen 1-2 ganger i mnd og ringes innimellom. Han har hele tiden vært ærlig og åpen med meg med tanke på de to. Hun har også type. Jeg ser ikke henne på noen trussel. Men jeg liker det ikke helt, for de har hatt sex to ganger tidligere.. for maange år siden. Men jeg synes det er rart og ekkelt å tenke på at de har vært intime og fortsatt er venner. Han sier at det skjedde i fylla for mange år siden og at det ikke var noe match mellom de to seksuelt, men at de likte hverandre som personer og at de derfor har kontakt. Jeg har ikke møtt henne. Forrige dagen sendte hun mld til han og ba han ringe henne når han hadde tid. Han sa til meg at han skulle ta en tlf så kom han ned igjen (var da oppe i 2.etg) Han ble borte en stund, og jeg startet å rydde litt. Da jeg skulle opp på rommet med noen klær jeg ryddet, ba han meg være stille med fingeren over munn.. skvatt litt og synes det var litt merkelig siden jeg hørte det var en jente i tlf. Jeg ble litt paff og gikk ned i stua. Synes det var ubehagelig/virket som han ikke skulle vise at jeg var i rommet med han til hun han pratet med. Da han kom ned, spurte jeg hva dette var for noe?! Da sier han at det var hun venninna som hadde ringt. HUn hadde sakt at hun ville prate med han alene siden hun hadde problemer med typen, hun ville ikka at jeg skulle være i rommet. De snakket i ca 30 minutter. Jeg reagerte veldig på dette og sa det til han. Han mener jeg overreagerer, men beklaget at jeg hadde fått denne følelsen av han. Han mente det ikke og at han burde hysjet på meg, men vinket meg inn på rommet. Jeg kjenner nå at jeg har en ekkel følelse med tanke på at hun ekskluderer meg og at han lar henne gjøre det.. Jeg tenker på at de har hatt sex, og finner dette ubehagelig. Greit - det er leeenge siden, men de HAR hatt sex og det holder for meg. Så også at han hadde ringt henne i går, så dette tilfeldig da han skulle vise meg noe med tlf. så han kontakter jo henne han også?! Hva hadde dere tenkt om dette?
Gjest gigi Skrevet 10. juli 2009 #2 Skrevet 10. juli 2009 Du overdriver. Noe voldsomt! Ærlig talt! Javel, de har hatt sex for lenge siden. Han har spilt med helt åpne kort for deg, skjuler ingenting, og det var ikke et forhold. Og selvsagt ønsker hun ikke at andre skal høre på, når hun snakker med sine venner om problemer med kjæresten! Hun kjenner deg ikke engang! Når jeg snakker med mine venner, gutter eller jenter, om mine problemer, er jeg da ikke interessert i at kjærestene deres skal høre på, samme hvor trivelige de måtte være. Det betyr da ikke at hun "ekskluderer" deg. Og at han i tillegg ber om unnskyldning for at han hysjet på deg? Han har da vel ikke gjort noe galt? Dersom jeg hadde lovet en venn at jeg var den eneste som hørte på vår telefonsamtale, hadde jeg da også hysjet på samboeren om han kom i nærheten, slik at min venn ikke følte at jeg forrådte han eller hennes fortrolighet! Du virker som du har fått tak i en topp kar, som både tar hensyn til og spiller med åpne kort mot deg, og som i tillegg bryr seg om sine venner.
Serenity88 Skrevet 10. juli 2009 #3 Skrevet 10. juli 2009 Djises... Get a grip girl! Sjalusi ødelegger forhold. Særlig når sjalusien er uten mål og mening. Han holder jo ingenting skjult, og gjør ingenting galt, og venner må han få lov til å ha. Både jeg og samboeren har venner som vi har vært sammen med og/eller hatt sex med. Er en grunn til at disse menneskene kun er venner med oss nå! Dog "deler" vi venner, møter exer og tidligere partnere sammen uten at det plager noen, og holder ingenting skjult. Du er kanskje ganske ung, og det er veldig tidlig i forholdet så forelskelsesrusen er rimelig høy så er forsåvidt forståelig at du blir litt utenfor, men denne følelsen går over. Ikke plag deg selv eller han med å styre mer om dette
Gjest Gjest_astrid_* Skrevet 10. juli 2009 #4 Skrevet 10. juli 2009 Hei, du får bare si at det hadde vært hyggelig å treffe henne en dag snart- så lipper du å ha unødvendig noia. De høres ut som venner og dette vil du også se når du treffer henne sammen med kjæresten din. Slapp av:)
Gjest Gjest Skrevet 10. juli 2009 #5 Skrevet 10. juli 2009 Har han fortalt henne at han er sammen med deg? Eller tror hun at han er singel?
Gjest Gjest_mann_* Skrevet 11. juli 2009 #6 Skrevet 11. juli 2009 TS er grunnen til at jeg ikke dater norske jenter. Fy faen for en kontrollfreak. "Jeg reagerte veldig på dette og sa det til han. " Haha... dette forholdet varer i ca 1 uke til. Jeg skjønner ærlig talt ikke hvordan han klarer å bo med deg, for du er jo helt sprø..... Noen sier get a grip, jeg sier get a life
Gjest gjest1 Skrevet 11. juli 2009 #7 Skrevet 11. juli 2009 Vi har det supert på alle måter Vel, det er nå en sannhet med noen små modifikasjoner. Mulig det er stålende for deg, men din kjære må lide med en sjalu kontrollfreak til kjæreste. Slikt ødelegger et forhold, og det er bare et tidsspørsmål om hvor lenge han orker å holde ut.
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2009 #8 Skrevet 11. juli 2009 Du overdriver. Noe voldsomt! Ærlig talt! Javel, de har hatt sex for lenge siden. Han har spilt med helt åpne kort for deg, skjuler ingenting, og det var ikke et forhold. Og selvsagt ønsker hun ikke at andre skal høre på, når hun snakker med sine venner om problemer med kjæresten! Hun kjenner deg ikke engang! Når jeg snakker med mine venner, gutter eller jenter, om mine problemer, er jeg da ikke interessert i at kjærestene deres skal høre på, samme hvor trivelige de måtte være. Det betyr da ikke at hun "ekskluderer" deg. Og at han i tillegg ber om unnskyldning for at han hysjet på deg? Han har da vel ikke gjort noe galt? Dersom jeg hadde lovet en venn at jeg var den eneste som hørte på vår telefonsamtale, hadde jeg da også hysjet på samboeren om han kom i nærheten, slik at min venn ikke følte at jeg forrådte han eller hennes fortrolighet! Du virker som du har fått tak i en topp kar, som både tar hensyn til og spiller med åpne kort mot deg, og som i tillegg bryr seg om sine venner. Typisk kvinnfolk lager problemer ut av ingenting.
Gjest Gjest_Torunn_* Skrevet 11. juli 2009 #9 Skrevet 11. juli 2009 TS er grunnen til at jeg ikke dater norske jenter. Fy faen for en kontrollfreak. "Jeg reagerte veldig på dette og sa det til han. " Haha... dette forholdet varer i ca 1 uke til. Jeg skjønner ærlig talt ikke hvordan han klarer å bo med deg, for du er jo helt sprø..... Noen sier get a grip, jeg sier get a life Haha.. og du tror det er bare norske kvinner som er sånn!! Min type er fra et av de baltiske landene, og han sier at uansett hvilket land en kvinne kommer fra, så er de sjalu de også. Det viste seg igår for min del nemlig... uten å komme nærmere inn på detaljene.. Da var jeg som norsk IKKE sjalu, men hun VELDIG sjalu!!!! Forøvrig sier han at de baltiske (IKKE ALLE) datet han fordi han hadde penger.. sikkert det samme her også
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2009 #10 Skrevet 11. juli 2009 Blir overrasket over hva folk syns er helt greit og godtar her jeg. Dette er ikke min oppfatning av hva folk er komfortabel med i hele tatt. Min erfaring er overhodet ikke at sånne situasjoner er lette å takle for noen, hverken menn eller damer. Tidligere kjærester, elskere osv er et sårt tema, so what?? Er det så merkelig?? Men for all del, dere som er så trygge på dere selv og mener ts er urimelig, kjempe fint for dere. Jeg personlig kan godta mye jeg, og det er mye jeg ikke greier å godta. Noe gjør meg usikker, andre ting ikke. Det kommer helt ann på situasjonen og hvem dama er. Det betyr overhodet ikke at jeg er sykelig sjalu, men jeg er ikke naiv heller . Personlig kuttet jeg ut alt av tidligere mannlige bekjente som jeg hadde hatt et el annet seksuelt med da jeg traff min mann, skjønner ikke hvorfor jeg skulle fortsatt kontakten med dem for. Hadde noen av dem vært en svært god kompis som jeg ikke ville mistet, så hadde jeg i såfall forsøkt å inkludert min mann så han også kunne blitt kjent med han Ts jeg syns ikke det er noe rart at du syns situasjonen er vanskelig, dette er tross alt ikke en dame du kjenner heller. Det beste hadde nok vært om du hadde fått møtt henne og sett hvordan forholdet hadde vært mellom dem, det hadde kanskje gjort deg tryggere:) Og mann som skriver at du ikke dater norske damer.. Ehh.. kan det kanskje ha noe med at ingen norske damer vil ha deg kanskje?? DU virker ikke veldig sjarmerende
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2009 #11 Skrevet 11. juli 2009 Og mann som skriver at du ikke dater norske damer.. Ehh.. kan det kanskje ha noe med at ingen norske damer vil ha deg kanskje?? DU virker ikke veldig sjarmerende Hehe, typisk kvinne taktikk. Nei, problemer med å få en norsk jente har vel ingen. Selv ikke en asylsøker. Jeg tror det heller ligger i det at det finnes bedre kvinnfolk her i verden enn verdens dyreste tøs.
Gjest Gjest Skrevet 11. juli 2009 #12 Skrevet 11. juli 2009 Hehe, typisk kvinne taktikk. Nei, problemer med å få en norsk jente har vel ingen. Selv ikke en asylsøker. Jeg tror det heller ligger i det at det finnes bedre kvinnfolk her i verden enn verdens dyreste tøs. Å dra alle norske damer under en kam er vel typisk DIN taktikk Men det blir for dumt mener jeg da... Og dersom du leser i denne tråden, så ser du vel at det tydeligvis er flere damer som syns ts er urimelig.. Mao.. Det du antyder om ALLE norske damer stemmer ikke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå