Gjest MooCow Skrevet 21. juni 2009 #1 Skrevet 21. juni 2009 (endret) Dere som slanker dere og inntar en viss mengde kalorier, er det et nummer dere har tatt ut av luften eller har dere funnet ut hvor mange kalorier dere faktisk trenger? Jeg bare lurer for jeg ser jo ofte at det blir sagt at man skal ligge ca 500 kcal under dagsbehovet for aa gaa ned i vekt, og det virker paa meg som om mange automatisk gaar ut i fra at som voksen kvinne trenger man ca. 2000 kcal om dagen. Men det stemmer jo noedvendigvis ikke for alle. Selv trener jeg mye og har hoey forbrenning saa mitt behov er naermere 2600 kcal. Hadde jeg da lagt meg paa 1500 kcal hadde det jo blitt alt for lite! Endret 21. juni 2009 av MooCow
Gjest MooCow Skrevet 21. juni 2009 #2 Skrevet 21. juni 2009 Jeg slanker meg altsaa ikke selv, jeg er bare generelt opptatt av kosthold og slikt.
Gjest lille_kvinne Skrevet 21. juni 2009 #3 Skrevet 21. juni 2009 Nå kan jeg jo bare snakke for meg selv, men jeg har satt opp "mat plan" med ernærings fysiolog. Sikkert ikke vanlig når det gjelder slanking, kanskje bare meg som er litt ekstra heldig :rødme:
sofie777 Skrevet 21. juni 2009 #4 Skrevet 21. juni 2009 Jeg er med i vektklubb.no (VG sin) og der har jeg fått et kaloriantall ut fra hvor mye jeg veier, hvilken aktivitet jeg er i, hvor mye jeg vil gå ned og over hvor lang tid. Jeg ligger da på litt over 1400 kcal/dag for jeg vil (trenger å) gå ned forholdsvis mye. Der står det forresten at 1300 kcal er det minste en må spise for dagen, men det er ikke noe problem det med de oppskriftene jeg får fra vektklubb.
venus_ Skrevet 21. juni 2009 #5 Skrevet 21. juni 2009 Jeg har regnet det ut både på iform.no og vektklubben.no.
Gjest MooCow Skrevet 22. juni 2009 #6 Skrevet 22. juni 2009 Jeg har regnet det ut både på iform.no og vektklubben.no. Tror det var iform sin kalkis jeg testet ut en gang. Ganske grei den.
Bee Skrevet 22. juni 2009 #7 Skrevet 22. juni 2009 diett.no er en gratistjeneste - har nettopp testa det ut. Veldig ok.
Gjest Gjest_tina_* Skrevet 22. juni 2009 #8 Skrevet 22. juni 2009 Jeg brukte flere tilfeldige kalkulatorer på nettet hvor man skriver inn høyde, vekt, alder, aktivitetsnivå osv. Ikke en nøyaktig vitenskap, men fikk jo et ca tall. Trakk rundt 500 kcal fra det og gikk glatt ned 1 kg i uka som planlagt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå