Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 20. juni 2009 #1 Skrevet 20. juni 2009 Heisann! Jeg og mannen min har vært prøvere siden aug 08. Tors den 4.juni tok jeg en pos el.test.. (Vi hadde ikke sex den torsdagen, men både fre, lør, søn og man...! ) Og denne gangen var (er) vi sikker på at det ikke har gått slik vi ville... "Problemet" er bare at jeg skulle ha hatt mensen på ons den 17.6 eller tors 18.6.. Jeg har hatt LITT mens-murringer, men ingen mens enda.. Jeg har vel også merket LITT mer ømhet i brystene.. Pga vi var/er sikre på at denne gangen har d ikke "virket", synes jeg d er vanskelig å tro at jeg kan være gravid :/ Når vi da har vært prøvere såpass lenge, og jeg tidligere har leitet veldig etter symptomer mlm el og mens, så klarer jeg ikke ta "mensmurringene" og "brystømheten" seriøst... Jeg er redd d er bare innbildning denne gangen også! Derfor tok jeg en Qr-test imorrest, med resultat 1 STERK kontr-linje, og en svaaaak test-linje... ÅÅÅÅÅ!!!!! Frustrerende når jeg vil ha en KLART svar på om jeg er gravid eller ikke!!! (Og så var d bare en slik 1-pk!) Må vel innom apoteket idag å kjøpe inn flere tester, og vente noen dager.. (muligens jeg bare klarer å vente til imorgen... ) Vi har jo så lyst å bli gravide!!! Og den svaaaake streken står liksom bare der og terger meg, ved å gi meg et enda mer utyderlig svar..... FRUSTRERENDE! Til alle dere andre prøvere: Lykke til, og ha en god helg
mca Skrevet 20. juni 2009 #2 Skrevet 20. juni 2009 Hmm.Av det jeg har lest her inne så er en svak strek, det samme som en strek altså Og eggløsninga kan skje innen 48timer etter positiv test(kommer ann på testen) Og egget kan jo leve i 24 timer. Så sjansen er jo absolut der!! Ønsker dere lykke til!! Skriv om svaret på neste test da:)
angelou Skrevet 20. juni 2009 #3 Skrevet 20. juni 2009 Skjønner ikke helt hvorfor dere er så sikre på at dere ikke har fått det til denne gangen, for det høres ut som dere har gjort en innsats på de riktige dagene Og en strek er en strek sier dem
Klematis Skrevet 20. juni 2009 #4 Skrevet 20. juni 2009 Enig med de andre, absolutt ingen grunn til at det ikke skal ha klaffet denne måneden. Og en strek ER en strek. Er ganske så sikker på at du er gravid, jeg!
Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 20. juni 2009 #5 Skrevet 20. juni 2009 Hei igjen! Jeg håper dere har rett!!! Vil, Ønsker og Drømmer så mye!!! Årsaken til at jeg tviler, er at streken er såpass svak... Har jo blitt vant til qr-el-tester, og der må jo testlinjen være like sterk eller sterkere enn kontoll-linjen, så når dette resultatet dukker opp, vet jeg ikke helt hva jeg skal tro.. Jeg har vært på apotekek og kjøpt en digital cb-test idag, så imorgen tidlig skal jeg ta denne, og forhåpentligvis på opp "GRAVID" (eller "ikke gravid... ) *krysser fingrene* Forsåvidt føles det som om brystene er blitt mer ømme da... *håperhåperhåper*
Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 21. juni 2009 #6 Skrevet 21. juni 2009 Go morn alle sammen! Vet dere hva? DERE HADDE RETT!!!! Jeg tok en digital test imorgest, og resultatet var "GRAVID"!!!!!!! :) :) :) :) Jeg er så lykkelig nå!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tenk at endelig skulle d være vår tur! Nå skal d lille klamre seg fast i ca 8 mnd! Så får vi en liten familie!!!! Hilsen Sola!
mca Skrevet 21. juni 2009 #8 Skrevet 21. juni 2009 (endret) Gratulerer, så moro at du er blitt ! Endret 21. juni 2009 av mca
Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 23. juni 2009 #9 Skrevet 23. juni 2009 Hjelp meg!!! Nå forstår jeg ingenting!!!! Testet positivt på lør (svakt) og søn (klart svar). Søndag var jeg svært øm i brystene, men siden da har ømheten gått litt opp og ned, men mest ned! Er dette vanlig?? Jeg trodde ømheten var noe som bare ville øke??? Siden vi har lenge forsøkt å bli gravid, synes jeg det er vanskelig å forstå at vi endelig klarte å få en (2) positiv(e) test(er). Så når da brystene blir mindre ømme, + at jeg ikke har noen andre graviditetstegn, og rett og slett ikke følt meg gravid, så tar vi en ny test: som viser "IKKE GRAVID"?????? Herregud! Er vi ikke gravide likevel!? Blir kjempetrist av dette resultatet! Betyr dette at vi har mistet? (Jeg har ikke hatt noen blødning..) Det bør kanskje sies at i helgen testet jeg med morgen-urinen, mens idag testet jeg på ettermiddagen. Har drukket en del vann idag, kan det være at urinen er for utvannet? Jeg trodde ikke det skulle ha noe å si når på døgnet man testet, så lenge man gjorde det etter IKM? Er kjempelei meg nå!!! (Skal ta enda en test imorgen, men blir å ha mareritt i hele natt! ) Hilsen Meg....
Gjest Gjest_star_* Skrevet 23. juni 2009 #10 Skrevet 23. juni 2009 Krysser alt jeg kan krysse og håååååper dere er gravide!!!!!
Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 23. juni 2009 #11 Skrevet 23. juni 2009 Hei, akkurat det samme skjedde med oss også. Testet positivt på CB digital og neste dag negativt... Tror ikke jeg har vært gravid, da vi må ha IVF forsøk for i det hele tatt å ha sjangse... Det har skjedd to ganger også!! Vi tørr ikke bruke digitale tester lenger.
Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 24. juni 2009 #12 Skrevet 24. juni 2009 Jeg er nok ikke gravid lenger... Tok en test nå i morgest, og resultatet var nok en gang "ikke gravid"! Er så lei meg nå! Har bare lyst å gi opp hele prosjektet! Synes det er nok skuffende å få mensen mnd etter mnd, men ENDA VERRE er det når man først får en positiv test, for så få en negativ................................ Off off... Jeg er klar over tallene: nesten 50% av alle "ukjente" svangerskap ender i kjemisk abort. Av alle "kjente" svangerskap ender ca 15% i abort... Men kunne vi ikke ha vært den andre delen av de prosentene???? Kunne ikke vår lille spire ha klart å holde seg fast??!! Jeg prøver å tenke at når ikke spiren klarte å holde seg fast lengre, så var den ikke den rette.. Jeg prøver å være positiv, og selv om dette er 10pp uten prevansjon, er det kun 2pp med e.l.tester i bruk. Og det er jo positivt at vi i det hele tatt ble gravide... Men det er vanskelig..... Trist og tungt! Er fortsatt litt øm i brystene, men ingen mensmurringer... Jeg hååååper at de 2 siste testene tar feil, selv om jeg egentlig vet.. Jeg ønsker at jeg fortsatt er gravid. Samtidig vil jeg bare begynne å blø, få "det" ut, så vi kan starte på nytt!!! For det skal vi! Vi SKAL klare å bli gravide en gang, og vi SKAL få en baby.... Akkurat nå virker det bare så ufattelig vanskelig og urettferdig. Hilsen Meg.
Gjest Lhinn Skrevet 24. juni 2009 #13 Skrevet 24. juni 2009 huff sola... nå måtte jeg bare skrive noen ord! jeg kan ikke forestille meg hvordan du må ha det.. håper virkelig at testene bare tuller med deg og at den lille har det bra! hva med å dra til legen så de kan få sjekket hcg nivået ditt? vet ærlig talt ikke helt hvordan det fungerer, men de kan vel fort se om det stiger (altså en ny test igjen senere..?) sender over en god lykke lykke til, skal tenke på deg!
Gjest Gjest Skrevet 3. juli 2009 #14 Skrevet 3. juli 2009 Åssen går det med deg Sola?? Har aldri hørt om det før jeg, men skjønner at det er andre som har.
Gjest Gjest_Sola_* Skrevet 3. juli 2009 #15 Skrevet 3. juli 2009 Hei igjen! Det går vel egentlig bra her.. :/ Jeg var hos legen torsdag i forje uke. Fikk bekreftet at jeg ikke var gravid lenger. Legen sa det kunne ta 7-8 uker før jeg begynte å blø, og kroppen kvittet seg med "det døde", men "heldigvis" begynte jeg å blø allerede dagen etter... (Hadde vært vanskelig å vente 8 uker før vi fortsatte med prøvingen..) Så nå er el-tester og graviditetstester kjøpt inn igjen, og vi er veldig klare for å begynne å prøve igjen! Det var en vanskelig uke, forje uke, og jeg gråt mye... Nå når jeg tenker på det prøver jeg å tenke positivt... : At vi i det hele tatt ble gravide! At jeg vil heller ha en frisk baby enn en syk en (å vanligste årsak til sa så tidlig er vistnok kromosonfeil). Og når det først skulle gå galt var det vel bedre at det skjedde i uke 5, enn uke 12, eller senere! Så nå på mandag starter jeg opp med el-tester igjen, og håper-drømmer-og kryser fingrene for at denne gangen skal det ikke bare gå å bli gravid, men denne ganger skal også babyen være frisk, og klamre seg godt fast i 40 hele uker!!!! Hilsen meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå