Gjest GjestKA Skrevet 17. juni 2009 #1 Skrevet 17. juni 2009 Hei! Noen som har erfaring med salg eller kjøp av leiilighet i Oslo som vet om leiilghetene for tiden blir solgt til prisantydning? eller over / under? Jeg lurer også på om noen vet om markedet i Oslo har fulgt markedet i resten av landet de siste par årene? Håper på svar:)
*Joyce* Skrevet 17. juni 2009 #2 Skrevet 17. juni 2009 (endret) Vi solgte nylig leiligheten vår for nærmere 200 000 over prisantydning. Den ligger sentralt. Statistikken viser at prisene har økt igjen i april og mai, etter en relativt rolig start på året. Oslo har vel tildels fulgt prisutviklingen til landet forøvrig, men i sentrumsnære områder har det vært rimelig greit å få solgt hele tiden, så vidt jeg har sett. Rekkehus har også gått fort, da det ikke er altfor mange av dem i byen. Det er vel leiligheter i borettslag med vanvittig høy fellesgjeld og som har vært vanskeligst å få solgt de siste par årene. Endret 17. juni 2009 av *Joyce*
Annikken Skrevet 19. juni 2009 #3 Skrevet 19. juni 2009 Oslo er jo stort (etter målestokk Norge hvertfall), så det kommer nok an på hvor i Oslo det er snakk om, type bolig, ja alt ettersom hva som er attraktivt i det område. (Har du garasje på Frogner, feks, ligger du rimelig godt an.) Men jeg tror boligmarkedet har tatt seg opp igjen, folk er villige til å by i budrunder, så du skal ikke se bort i fra at bolig kan gå over takst og vel så det. Men som sagt, det kommer alt an på hva og hvor.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå