KittyBambi Skrevet 16. juni 2009 #1 Skrevet 16. juni 2009 Er det noen som har tips til hvordan steame kjolen selv, eller altså få vekk rynker og skrukket på kjolen? Vet at man kan henge selve sløret på badet etter man har dusjet for at det skal komme damp i det, men kan man gjøre dette med kjolen uten å ødelegge den (Har fått beskjed at jeg må passe på så ikke kjolen opplever fukt). Om jeg må gå til en salong for å gjøre dette - hvor lang tid i forveien gjør jeg det og hvilke steder i Oslo er det som gjør dette ordentlig, men for en alright sum? Setter pris på alle svar!
leirbål Skrevet 16. juni 2009 #2 Skrevet 16. juni 2009 Jeg har hengt kjolen i en krik i taket i to uker. Alle krøllene forsvant da.
KittyBambi Skrevet 17. juni 2009 Forfatter #3 Skrevet 17. juni 2009 aha, kanskje det er det jeg skal få min forlover (som passer på kjolen til den store dagen;) ) til å henge den opp i taket og la den henge der noen uker? Det varierer sikkert på kjolestoff og lignende, men det skader jo ikke å prøve.. Hvis ikke dette går, hvor mye ligger det på for å få gjort dette profesjonelt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå