Gjest Gjest_gjesten_* Skrevet 14. juni 2009 #1 Skrevet 14. juni 2009 Jeg skal til Oslo alene en tur, og er virkelig ikke kjent. Har noen spørsmål som jeg håper noen kan svare på. Er det oppbevaringsbokser, enten på Oslo S eller Nationaltheateret? Må ha plass til en kabinkoffert. Jeg har tenkt meg en tur til Frognerparken. Hvordan kommer jeg meg dit enklest? Buss? Trikk? Fra Oslo S eller Nationaltheateret. Er Bogstadveien innen gåavstand (igjen fra Oslo S el. Nationaltheateret)? Sorry masse muligens dumme spørsmål, men er virkelig ikke kjent i Oslo, og har bare 8-9 timer til disposisjon, så vil gjerne skvise inn mest mulig uten å kaste bort tiden på å gå meg bort, ta feil buss osv.
Kara W Skrevet 14. juni 2009 #2 Skrevet 14. juni 2009 Jeg tror ikke det finnes oppbevaringsbokser på Nationaltheateret, men vet at det finnes på Oslo S. Ut ifra de to stedene du navner vil jeg anbefale deg å ta T-banen til Majorstuen. Derfra er det bare 2 minutter å gå til Frogneparken. Når du har tittet litt der så går du tilbake til Majorstuen T-banestasjon, og der starter Bogstadveien. Går du ned hele denne (den skifter navn til Hegdehaugsveien midt på), kommer du til slottsparken, og på andre siden av denne er Nationaltheateret. Dersom du ikke er lei av å gå kan du nå fortsette ned Karl Johan til Oslo S. Men da har du gått ganske langt. Håper det hjelper, og så får du bare spørre dersom det er mer du vil se i Oslo.
Gjest ts Skrevet 14. juni 2009 #3 Skrevet 14. juni 2009 Flott. Tusen takk. Da satser jeg på å gå av på Oslo S. Skal videre med tok samme kveld, og er avhengig av å få lagret bagasjen min slik at jeg slipper å drasse den med meg hele dagen. Høres jo ikke så vanskelig ut det egentlig. Ta flytog til Oslo S, ta t-bane derfra videre til Majorstuen - gå til Frognerparken, tilbake til Majorstuen, og gå derfra (via Bogstadveien) tilbake til Karl Johan. Er glad i å gå, så tror ikke det skal være noe problem å gå et stykke (så sant jeg ikke går banans i butikkene i bogstadvn da). Blir jeg trøtt og lei finner jeg vel alltids en buss, eller taxi i det minste. Har du noen andre tips til en jente i slutten av 20-årene som skal "gjøre" Oslo på en dag? (på veien hjemover får jeg 5-6 timer i Oslo også, så totalt sett ca 15 timer tilgjenglig). Er det noe poeng i gå ned på Aker brygge? Noe å se på der?
Sofie1 Skrevet 14. juni 2009 #4 Skrevet 14. juni 2009 Flott. Tusen takk. Da satser jeg på å gå av på Oslo S. Skal videre med tok samme kveld, og er avhengig av å få lagret bagasjen min slik at jeg slipper å drasse den med meg hele dagen. Høres jo ikke så vanskelig ut det egentlig. Ta flytog til Oslo S, ta t-bane derfra videre til Majorstuen - gå til Frognerparken, tilbake til Majorstuen, og gå derfra (via Bogstadveien) tilbake til Karl Johan. Er glad i å gå, så tror ikke det skal være noe problem å gå et stykke (så sant jeg ikke går banans i butikkene i bogstadvn da). Blir jeg trøtt og lei finner jeg vel alltids en buss, eller taxi i det minste. Har du noen andre tips til en jente i slutten av 20-årene som skal "gjøre" Oslo på en dag? (på veien hjemover får jeg 5-6 timer i Oslo også, så totalt sett ca 15 timer tilgjenglig). Er det noe poeng i gå ned på Aker brygge? Noe å se på der? Du trenger ikke å ta flytoget fra Gardermoen til Oslo. Ta heller regionstoget mellom Lillehammer - Skien. Det går også veldig raskt inn til Oslo. Det går fra Gardermoen ca 10 over hver hele time og bruker under 30 min til Oslo S - samt mye billigere enn flytoget.
Gjest ts Skrevet 14. juni 2009 #5 Skrevet 14. juni 2009 Jeg er student og får dermed rabatt på flytoget. Så det koster meg faktisk mer å ta regiontog inn til Oslo enn flytoget. Så det utgår nok å betale mer for å bruke lengre tid. (men, hadde jeg ikke vært student så hadde jeg nok tatt regiontoget ja)
MissStiles Skrevet 14. juni 2009 #6 Skrevet 14. juni 2009 Jeg tror ikke det finnes oppbevaringsbokser på Nationaltheateret, men vet at det finnes på Oslo S. Jo finnes oppbevaringsbokser på nationalteatret. Ved utgangen mot Vika.
Gjest Gjest Skrevet 15. juni 2009 #7 Skrevet 15. juni 2009 Har du noen andre tips til en jente i slutten av 20-årene som skal "gjøre" Oslo på en dag? (på veien hjemover får jeg 5-6 timer i Oslo også, så totalt sett ca 15 timer tilgjenglig). Er det noe poeng i gå ned på Aker brygge? Noe å se på der?
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2009 #8 Skrevet 16. juni 2009 Ah, selvsagt. Bra du nevnte operaen. Den må jeg få med meg. Hadde helt glemt den jeg. Takk for tipset
LadyB Skrevet 16. juni 2009 #9 Skrevet 16. juni 2009 Om du lurer på hvordan du skal komme deg til forskjellige steder med kollektivtransport kan du jo søke på trafikanten.no? håper du får et fint opphold!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå