Apple- Skrevet 9. juni 2009 #1 Skrevet 9. juni 2009 Da er jeg nygift frue og har hatt god hjelp av "ting du glemte"-tråden. Som en motsats til denne tenkte jeg det kunne være fint å ha en tråd med ting man er glad for at man gjorde eller valgte til bryllupet. Nå går det jo stort sett bra når man gifter seg - heldigvis! - så jeg er ute etter de spesielt gode valgene! Her er mine eksempler: Jeg er glad vi hadde generell fokus på å bruke penger på utvalgte ting og heller ta det igjen på andre ting. Vi valgte bl.a å bruke penger på ny dress til mannen, kjole fra salong, ringene, filming av dagen og god mat og rikelig drikke. "Alt annet" sparte vi på. Jeg er glad jeg bestemte meg for å sminke meg selv. Jeg klarte ikke å finne noen som gjorde det sånn jeg ville, jeg ble så "sminket", men trodde jeg trengte en ordentlig make up-artist til en sånn dag. Det trengte jeg altså ikke, sminken ble flott og jeg ble kjempefornøyd Jeg er glad for at vi fikk noen til å filme dagen, den går så fort og det er umulig å få med alt. Gleder meg til å se filmen om oss! Jeg er glad for at vi valgte å bruke stoltrekk! Vi leide lokale hvor det var grønne stoler... Det ble så utrolig fint og gjennomført med enkle stoltrekk holdt på plass med sløyfer i våre gjennomgangsfarger. Jeg er utrolig glad for at vi leide runde bord. Bare vi og våre åtte nærmeste satt på langbord, resten av gjestene satt altså på runde bord - det ble utrolig vellykket!
Gjest annemor30 Skrevet 10. juni 2009 #3 Skrevet 10. juni 2009 Da er jeg nygift frue og har hatt god hjelp av "ting du glemte"-tråden. Som en motsats til denne tenkte jeg det kunne være fint å ha en tråd med ting man er glad for at man gjorde eller valgte til bryllupet. Nå går det jo stort sett bra når man gifter seg - heldigvis! - så jeg er ute etter de spesielt gode valgene! Her er mine eksempler: Jeg er glad vi hadde generell fokus på å bruke penger på utvalgte ting og heller ta det igjen på andre ting. Vi valgte bl.a å bruke penger på ny dress til mannen, kjole fra salong, ringene, filming av dagen og god mat og rikelig drikke. "Alt annet" sparte vi på. Jeg er glad jeg bestemte meg for å sminke meg selv. Jeg klarte ikke å finne noen som gjorde det sånn jeg ville, jeg ble så "sminket", men trodde jeg trengte en ordentlig make up-artist til en sånn dag. Det trengte jeg altså ikke, sminken ble flott og jeg ble kjempefornøyd Jeg er glad for at vi fikk noen til å filme dagen, den går så fort og det er umulig å få med alt. Gleder meg til å se filmen om oss! Jeg er glad for at vi valgte å bruke stoltrekk! Vi leide lokale hvor det var grønne stoler... Det ble så utrolig fint og gjennomført med enkle stoltrekk holdt på plass med sløyfer i våre gjennomgangsfarger. Jeg er utrolig glad for at vi leide runde bord. Bare vi og våre åtte nærmeste satt på langbord, resten av gjestene satt altså på runde bord - det ble utrolig vellykket! Jeg er glad jeg valgte den mannen jeg valgte jeg:-)
Noldus Skrevet 10. juni 2009 #5 Skrevet 10. juni 2009 Jeg er aller mest glad for at vi brukte litt ekstra penger for å få akkurat den fotografen vi ønsker!
Caramellen Skrevet 10. juni 2009 #7 Skrevet 10. juni 2009 Da er jeg nygift frue og har hatt god hjelp av "ting du glemte"-tråden. Som en motsats til denne tenkte jeg det kunne være fint å ha en tråd med ting man er glad for at man gjorde eller valgte til bryllupet. Nå går det jo stort sett bra når man gifter seg - heldigvis! - så jeg er ute etter de spesielt gode valgene! Her er mine eksempler: Jeg er glad vi hadde generell fokus på å bruke penger på utvalgte ting og heller ta det igjen på andre ting. Vi valgte bl.a å bruke penger på ny dress til mannen, kjole fra salong, ringene, filming av dagen og god mat og rikelig drikke. "Alt annet" sparte vi på. Jeg er glad jeg bestemte meg for å sminke meg selv. Jeg klarte ikke å finne noen som gjorde det sånn jeg ville, jeg ble så "sminket", men trodde jeg trengte en ordentlig make up-artist til en sånn dag. Det trengte jeg altså ikke, sminken ble flott og jeg ble kjempefornøyd Jeg er glad for at vi fikk noen til å filme dagen, den går så fort og det er umulig å få med alt. Gleder meg til å se filmen om oss! Jeg er glad for at vi valgte å bruke stoltrekk! Vi leide lokale hvor det var grønne stoler... Det ble så utrolig fint og gjennomført med enkle stoltrekk holdt på plass med sløyfer i våre gjennomgangsfarger. Jeg er utrolig glad for at vi leide runde bord. Bare vi og våre åtte nærmeste satt på langbord, resten av gjestene satt altså på runde bord - det ble utrolig vellykket! Heihei:) Hva betalte dere for leie av bord og leie av slike stoltrekk?
Noli Skrevet 10. juni 2009 #8 Skrevet 10. juni 2009 Jeg er glad for følgende: * at vi ikke la ned masse tid og penger i å planlegge detaljer som ingen hadde fått med seg. Jeg var så ruset på lykke og forelskelse den dagen at jeg hadde ikke evnet å ta inn over meg f.eks. bordpynt til flere tusen kr. * at vi hadde koldtbord. Alle spiste det de ville og alle ble mette. Jeg synes ofte serveringer med middag har for store porsjoner, mens mannen min synes omvendt. Ved å velge koldtbord slapp vi at noen gikk sultne og andre måtte kaste maten sin. * at vi valgte den toastmasteren vi gjorde. Hun var rett og slett bare helt perfekt! * at jeg droppet underskjørtet på kjolen. Den sto nok ut uansett, og det hadde vært umulig å sitte ordentlig med de ringene. * at jeg gikk til frisør. Hun var utrolig dyktig, den orginale planen min var at forloveren min, som er utdannet frisør men har tatt ny utdannelse for flere år siden, skulle fikse håret mitt, men endte opp med å gå til frisør likevel, og det er jeg utrolig glad for. * at vi ikke hadde en voldsomst stor gjesteliste. Selv med et lite bryllup i vanlig standard, følte jeg at jeg ikke fikk snakket med alle, og det synes jeg er litt trist. Hadde vi vært flere hadde det sikkert vært folk der jeg knapt hadde lagt merke til at var der. Sikkert mye mer også, men dette er det jeg kommer på nå!
effy Skrevet 10. juni 2009 #9 Skrevet 10. juni 2009 Jeg er glad for: - at vi brukte penger på en god fotograf - at jeg ikke brukte så mye penger/ tid på pynt, servietter og annet dilldall. Vi hadde en blomsteroppsats pr bord (hadde rundbord) og levende lys. "Gaver" til gjestene, dokurv etc. synes jeg bare er tull..... - at alle talene ble filmet - at vi hadde nattmat
Apple- Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #10 Skrevet 10. juni 2009 Jeg er glad jeg valgte den mannen jeg valgte jeg:-) Goes without saying!, som vi sier på nynorsk Hva betalte dere for leie av bord og leie av slike stoltrekk? Vi leide bord av Flyvende Tallerken i Oslo, de som heter 1022, 6-mannsbord til kr 150 pr. stk. Stoltrekkene sydde en venninne av billig, offwhite stoff. Ikke typen du trer over, bare en lang løper som gikk fra gulvet bak opp langs ryggen, ned til setet, bortover setet og ned til gulvet foran (må legge den sånn), bundet fast med sløyfe i vår farve (kjøpt på dansk nettbutikk, det er dyrt i Norge). Så helt fantastisk og gjennomført ut Jeg er glad for: - at vi brukte penger på en god fotograf - at jeg ikke brukte så mye penger/ tid på pynt, servietter og annet dilldall. Vi hadde en blomsteroppsats pr bord (hadde rundbord) og levende lys. "Gaver" til gjestene, dokurv etc. synes jeg bare er tull..... - at alle talene ble filmet - at vi hadde nattmat Som om jeg skulle sagt det selv!
Kohana Skrevet 10. juni 2009 #11 Skrevet 10. juni 2009 Jeg er glad for: - at vi giftet oss ute på et sted som vi er glad i - at jeg fikk krøllet og satt opp håret hos en dyktig frisør - at jeg fikk en god sminkør til å legge sminke - at vi hadde med hunden vår i vielsen - at vi ikke brukte penger på å leie bil/sjåfør, ble veldig bra allikevel - at vi hadde selvbetjening på middag og dessert, da får man så mye man vil av alt - at vi hadde godt utvalg av drikke - at vi hadde mer enn kun kaker på bordet - at vi hadde lastet ipoden full av god musikk - at vi la ut engangskameraer og oppfordret folk til å bruke de (mange morsomme bilder) - at jeg laget hjemmeside med mye info - at jeg inviterte på restekakespising søndagen etter (mye kaker igjen og veldig hyggelig å snakke mer med folk) - at vi hadde servering av frukt, alkoholfritt + øl med en gang gjestene kom til lokalet - at jeg hadde med gode sko uten hel til å danse i utover kvelden - at jeg hadde skrevet en detaljert kjøreplan til de som hjalp oss med å servere - at vi brukte norgesglass som lykter på trappa - at vi brukte syriner som blomsterpynt på bordene ute - at alle ble med hele kvelden
Noli Skrevet 10. juni 2009 #12 Skrevet 10. juni 2009 - at vi hadde servering av frukt, alkoholfritt + øl med en gang gjestene kom til lokalet Det hadde vi også, men det var egentlig bortkastet, for det var ingen som spiste noe.
^^Belle^^ Skrevet 11. juni 2009 #13 Skrevet 11. juni 2009 Nå har ikke vi giftet oss enda, men jeg har allerede én ting jeg er utrolig glad for at vi valgte: profesjonell toastmaster. Vi hadde møte med ham i går og jeg må bare si at dersom jeg, mamma, forlover + + skulle ha holdt styr på alt som skal gjøres og sies tror jeg vi hadde blitt gale alle sammen. Og det at han faktisk vet hvordan et bryllup skal gjøres er en stor bonus for meg. Jeg tror skuldrene mine sank med en mil i går - han er jo så flink at vi slipper å tenke på noe som helst på dagen vår.
Honesty Skrevet 11. juni 2009 #14 Skrevet 11. juni 2009 Jeg er glad for at vi valgte å gifte oss på den måten og det stedet vi gjorde.
angara Skrevet 11. juni 2009 #15 Skrevet 11. juni 2009 Jeg for min del er glad for at vi IKKE brukte en eneste krone på fotograf. Vi ga to venner som er fotointeresserte "oppdrag" om å ta ekstra mange bilder, og fikk mange bilder tilsendt fra venner og slekt etterpå. Bildene ble kjempeflotte, og de to vennene våre er helt forskjellige personligheter som gjør at de to settene med bilder vi fikk fra dem er ganske så ulike vinkler fra en og samme dag. Så er jeg kjempefornøyd med valget av dag: nyttårsaften. I tillegg til at folk er feststemte fra før, og det blir en fest for ALLE, ikke bare brudeparet, får man den ekstra bonusen med stjerneskudd og raketter.
Ginen Skrevet 11. juni 2009 #16 Skrevet 11. juni 2009 Jeg er glad vi valgte å kutte så til de grader ned på gjestelisten at det kun var nærmeste familie og venner, var til sammen 25 stk. Kjempeglad vi valgte å reise til Skottland og gifte oss på et slott der. Glad for at pengene gikk til leie av slottet og middag, og ferien, og ikke på silkeservietter og mirakuløse blomsteroppsatser. Hadde markblomster til bordpynt. Utrolig glad for at jeg fant brudekjolen min på finn.no til 4000,- på første forsøk og at blomsterbuketten passet helt fantastisk til. Overlykkelig for at mannen min var like lykkelig som meg. Og som en liten ekstra forlengelse av dagen, kjørte vi ut sammen med fotografen dagen etter, der jeg hadde brudekjolen på nok en gang, men svarte pumps, sotet øyesminke og løst hår, og tok en "trash the dress"-session. DET var spinnvilt!!!
usikkerjente20 Skrevet 11. juni 2009 #17 Skrevet 11. juni 2009 Det er spennende å lese og lærerrikt:) Jeg har nå forlovet meg (ikke helt offisielt, må fortelle mine litt skeptiske foreldre først;) og vi vurderer evt å gifte oss i januar. det er ikke altfor lenge til og ikke alt for kort til. vi tenker sånn ca 50 gjester. +ca 20 i kaffen. bare lurer på ; var det noen av dere som leide kjole? jeg vil veldig gjerne det, men vil høre litt her om det er stress.
Noldus Skrevet 11. juni 2009 #18 Skrevet 11. juni 2009 Det er spennende å lese og lærerrikt:) Jeg har nå forlovet meg (ikke helt offisielt, må fortelle mine litt skeptiske foreldre først;) og vi vurderer evt å gifte oss i januar. det er ikke altfor lenge til og ikke alt for kort til. vi tenker sånn ca 50 gjester. +ca 20 i kaffen. bare lurer på ; var det noen av dere som leide kjole? jeg vil veldig gjerne det, men vil høre litt her om det er stress. Så vidt jeg vet så er det ikke så mange salonger som leier ut kjoler, hvertfall ikke der jeg har vert innom! Det ene stedet de ville leie ut, ble det faktisk dyrere enn å kjøpe kjolen selv. (Jeg valgte en kjole fra fjorårets kolleksjon)
twinklestar Skrevet 11. juni 2009 #19 Skrevet 11. juni 2009 Det er spennende å lese og lærerrikt:) Jeg har nå forlovet meg (ikke helt offisielt, må fortelle mine litt skeptiske foreldre først;) og vi vurderer evt å gifte oss i januar. det er ikke altfor lenge til og ikke alt for kort til. vi tenker sånn ca 50 gjester. +ca 20 i kaffen. bare lurer på ; var det noen av dere som leide kjole? jeg vil veldig gjerne det, men vil høre litt her om det er stress. Jeg skal leie, og det er helt vanlig der jeg kommer fra! Vet om flere salonger som leier ut! Søk på nettet så finner du det nok. Jeg tenker at på mange måter er det enklere å leie. De ordner alt og man slipper å tenke på rensing osv etterpå. Så med mindre du absolutt vil ha en ubrukt kjole eller vil beholde kjolen, så anbefaler jeg å leie! Men å leie er heller ikke billig, sikkert billigere å kjøpe brukt... men da har du problemet med tilpasning osv... med mindre du kjenner en som kan ordne det. Håper svaret var til hjelp! Jeg gleder meg til å prøve kjolen igjen samme uke som jeg gifter meg for siste tilpasning. Er jo noen måneder siden jeg prøvde den.
usikkerjente20 Skrevet 11. juni 2009 #20 Skrevet 11. juni 2009 Det er såå stress hvis det er dyrere!!! jeg antok at det ble lavere pris,det var derfor jeg vurderte leie;) Tusen takk for svar:) får se på finn.no, da, selv om det er litt skummelt å kjøpe usett kjole...... og hadde jo hatt lyst til å prøve i salong også.... men kanskje jeg kan prøve uten å kjøpe i salonger?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå