Gjest TS Skrevet 3. juni 2009 #1 Skrevet 3. juni 2009 vi prøver i disse dager å bli gravide, og jeg har i den forbindelse lest meg opp på permisjon ol. jeg jobber i staten, nærmere bestemt i tollvesenet. er det alltid slik at de som er ansatt i staten får permisjonspengene utbetalt fra arbeidsgiver? hvordan kan jeg vite om jeg vil få det? føler ikke akkurat for å spørre. hvertfall ikke før jeg er gravid og har vært det noen måneder... noen som vet?
Gjest Gjest Skrevet 3. juni 2009 #2 Skrevet 3. juni 2009 Det spiller jo fint liten rolle om du får dem direkte fra arbeidsgiver, eller om det blir NAV (som forøvrig er staten begge deler). Det du virkelig burde bry deg om, dersom du tjener over maksgrensen, er om du får det overskytende dekket av arbeidsgiver. Se i kontrakten din, eller spør HR/lønn.
Gjest TS Skrevet 3. juni 2009 #3 Skrevet 3. juni 2009 det spiller jo ganske stor rolle faktisk! hvis de blir utbetalt fra nav inngår de ikke i feriepengegrunnlaget. men hvis arbeidsgiver utbetaler og får refundert fra nav, så vil pengene inngå i feriepengegrunnlaget! det vil si stooor forskjell økonomisk sett står ikke noe om dette i kontrakten akkurat. ingen andre som vet?
Gjest Gjest Skrevet 3. juni 2009 #4 Skrevet 3. juni 2009 det spiller jo ganske stor rolle faktisk! hvis de blir utbetalt fra nav inngår de ikke i feriepengegrunnlaget. men hvis arbeidsgiver utbetaler og får refundert fra nav, så vil pengene inngå i feriepengegrunnlaget! det vil si stooor forskjell økonomisk sett står ikke noe om dette i kontrakten akkurat. ingen andre som vet? Det tror jeg ikke stemmer. Hva med å spørre personalavdelingen, som nevnt over her? Eller i personalhåndboken?
Makin' it big Skrevet 3. juni 2009 #5 Skrevet 3. juni 2009 det spiller jo ganske stor rolle faktisk! hvis de blir utbetalt fra nav inngår de ikke i feriepengegrunnlaget. men hvis arbeidsgiver utbetaler og får refundert fra nav, så vil pengene inngå i feriepengegrunnlaget! det vil si stooor forskjell økonomisk sett står ikke noe om dette i kontrakten akkurat. ingen andre som vet? Stemmer det! Du må nesten spørre på jobben selv. Ring lønningskontoret, de vil kunne svare deg
flickan Skrevet 3. juni 2009 #6 Skrevet 3. juni 2009 Har dessverre ikke link, men vet at ansatte i staten får betalt permisjon fra arbeidsgiver. de får også dekket lønn over 6G.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå