Chakoya Skrevet 3. juni 2009 #1 Skrevet 3. juni 2009 Er tråden feilplassert, kan den flyttes! Nå er det sommerstid og da er det tid for piknikk osv. Jeg har da tenkt og kjøpe meg en kjølebag/boks. Har aldri hatt en kjølebag før og lurer litt på hva dere tenker på før dere kjøper en kjølebag. Kjøper dere med fryseelement eller bruker dere en med termostat. Hvem er for eksempel enkel og ta med seg ut på en gåtur, I båt, i bil og andre plasser. Kunne tenkt meg å ha saker som ost, melk, vann osv i dem. Da er vi litt avhengige av at det virkelig holder seg kjølig Ønsker ikke å kjøpe en alt for dyr en heller. Er sikkert en del jeg ikke har tenkt på når det kommer til kjøleboks/bag, men håper på informasjon! Tar gjerne imot tips
Aurela Skrevet 3. juni 2009 #2 Skrevet 3. juni 2009 Er tråden feilplassert, kan den flyttes! Nå er det sommerstid og da er det tid for piknikk osv. Jeg har da tenkt og kjøpe meg en kjølebag/boks. Har aldri hatt en kjølebag før og lurer litt på hva dere tenker på før dere kjøper en kjølebag. Kjøper dere med fryseelement eller bruker dere en med termostat. Hvem er for eksempel enkel og ta med seg ut på en gåtur, I båt, i bil og andre plasser. Kunne tenkt meg å ha saker som ost, melk, vann osv i dem. Da er vi litt avhengige av at det virkelig holder seg kjølig Ønsker ikke å kjøpe en alt for dyr en heller. Er sikkert en del jeg ikke har tenkt på når det kommer til kjøleboks/bag, men håper på informasjon! Tar gjerne imot tips Det kommer litt ann på hvor dere skal bruke den tenker jeg. Da jeg og samboer skulle på biltur fra Østlandet til Finnmark i sommersolen var det veldig deilig å ha med kjøleboks som kunne kobles til strøm via "sigaretttingen" i bilen. Hvis det hovedsaklig skal brukes på standen f.eks. ville jeg kanskje ikke brukt penger på en med strømuttak, men heller en med plass til flere fryseelementer.. (Vår med strøm har nemlig ikke innebygd plass til kjøleelementer, så om man skal ta den med på stranda f.eks. må man kjøpe kjøleelemeneter separat og putte inni).
Gjest Kari Skrevet 3. juni 2009 #3 Skrevet 3. juni 2009 Vi har en enkel billig plastsak som er dobbel. For å åpne den må man sette håndtaket en vei, den andre veien låser altså. Og så har vi vel ca 10 kjøleelementer som ligger klare i fryseren. De ligger bare fast i fryseren når de ikke er i bruk og dermed er de klare når vi trenger dem. Husker ikke hvor jeg kjøpte den, om det var Nille eller europris eller noe slikt, men den har holdt i minst 8 år nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå