Totten Skrevet 1. juni 2009 #1 Skrevet 1. juni 2009 Er det noen som er kjent i sør Tyskland? Jeg skal til Nurnberg en tur i sommer, og tenkte at jeg samtidig skulle legge inn noen ekstra dager i området. Ser for meg noe som ligger innenfor en radius på maks 2-3 timers kjøring. Er Munchen verd et besøk? Frankfurt? Stuttgart? Kanskje noen mindre, koselige byer? Er egentlig bare på jakt etter noen rolige dager med god mat og drikke i koselige omgivelser. Shopping og serverdigheter er et pluss, men ikke et must.
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2009 #2 Skrevet 8. juni 2009 Hei! Har bodd i Sør-Tyskland, og elsker stedet! Når du er i nærheten av Nürnberg, så vil jeg absolutt anbefale Bamberg! Koselig gammel by, med torg og en flott elv som renner gjennom byen. Playmoland er også verd et besøk, hvis du har barn. Det ligger ikke langt fra Nürnberg. Og så ligger det en liten by som heter Selb i nærheten. Den er kjent som "porselensbyen". Der finner du Rosenthal, Villeroy&Boch, Hutschenreuther m.m. Kan gjøre gode kjøp der. Fin kjøretur fra Nürnberg også. gjennom store skoger mot den tsjekkiske grensen. Tror det er ca. halvannen time, men husker ikke helt. Stuttgart er vel ikke et reisemål i seg selv, men det fins mange fine småbyer rundt. Vi bodde der, og kjørte ofte i halvannen time til Strassbourg i Frankrike. Det er en nydelig by, og område for Alsace-viner, hvis du kjenner dem. Og da kjører du gjennom Scwarzwald, som er et fint, naturskjønt område.
Totten Skrevet 10. juni 2009 Forfatter #3 Skrevet 10. juni 2009 Tusen takk for tips. Bamberg har jeg hørt fine ting om før, så skal definitivt sjekke ut mer om den byen, i tillegg til de andre stedene du nevner
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå