Hedda-78 Skrevet 28. mai 2009 #1 Skrevet 28. mai 2009 Har fått beskjed om at alle klærne til småen må være merket når han skal begynne i barnehagen. Hvordan gjør dere det? Ikke alltid det er like praktisk å skrive inni klærne med tusj, men det finnes vel noe lapper med navn man kan få kjøpt å lime/stryke/sy på?
Arwen Skrevet 28. mai 2009 #2 Skrevet 28. mai 2009 Bruker tusj der det går, skriver navnet på vaskelappen. På de tingene der det ikke passer å skrive så bruker jeg strykelapper.
Arwen Skrevet 28. mai 2009 #4 Skrevet 28. mai 2009 http://www.nordicprint.no/index.php?pageTy...e&groupID=5
Lovis Skrevet 28. mai 2009 #5 Skrevet 28. mai 2009 Jeg bruker taggit og lapper i tøy når jeg ikke kan bruke penn. Spesielt på ullklær, fordi de går som regel i arv.
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2009 #6 Skrevet 28. mai 2009 Søk på ASKELADDEN så kan du få både strykelappa og limelappa.
Susan Sto Helit Skrevet 29. mai 2009 #7 Skrevet 29. mai 2009 Vi har hatt en del navnelapper fra www.navnelapper.no som vi stryker på. Det fungerer greit, men er knotete i forhold til nye plagg, og når det bare er noen få som skal merkes. Har begynt å kjøpe taggits og stoffmerkelapper fra www.sabo.no, og det er mye greiere til enkeltmerking av plagg. Ellers er det alltids greit å ha en tusj å kunne merke med på større ting som dress og regntøy.
Gjest Gjest Skrevet 29. mai 2009 #8 Skrevet 29. mai 2009 Kulepenn går også fint å merke med. Bare pass på å skriv opp igjen navnet når det blekner.
tingeling Skrevet 30. mai 2009 #9 Skrevet 30. mai 2009 Bestill både strykelapper og klistrelapper. Strykelapper til klær (fest de på godt synlige steder, særlig på småting som votter etc), og klistremerker til smokker, flasker, matbokser etc.
Umuriel Skrevet 31. mai 2009 #10 Skrevet 31. mai 2009 Vi har både påstrykbare navnelapper og klistremerker fra navnelapper.no. Bruker klistremerkene inni sko, på private tutkopper, smokker, leker og klær som ikke tåler strykjern osv som han har med i barnehagen. Går over klærne jevnlig og setter av en liten time en kveld i ny og ne og stryker de på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå