Gjest Gjest_GJEST_* Skrevet 27. mai 2009 #1 Skrevet 27. mai 2009 Alle dere som klaget på alle gjestene:Hva syns dere nå da det og stenge dem ute ifra og svare og skrive nye innlegg er prøvd? Ble det en suksess?
Gjest uregistrert Skrevet 28. mai 2009 #2 Skrevet 28. mai 2009 Det har vel vart for kort til å si hvordan effekten hadde blitt over langen. Jeg var her under forrige runde med gjestestenging som varte en del lenger, og da var det ganske dødt her. Gjesteposting er vel greit så lenge de oppfører seg.
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2009 #3 Skrevet 28. mai 2009 Det har vel vart for kort til å si hvordan effekten hadde blitt over langen. Jeg var her under forrige runde med gjestestenging som varte en del lenger, og da var det ganske dødt her. Gjesteposting er vel greit så lenge de oppfører seg. De fleste gjestene oppfører seg ganske bra tror jeg. Enkelte av dem som har nick er vel verre enn de fleste som er gjester syns jeg da.
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2009 #4 Skrevet 28. mai 2009 De fleste gjestene oppfører seg nok som folk flest og er normalt høflige og hyggelige. Det er alltid noen få som ødelegger for de mange. Det jeg ikke begriper med det hele, er brukere som absolutt og konsekvent overser innlegg fra gjester som om de skulle være usynlige(hvilket de jo er selvfølgelig ) Jeg vet at andre også kommenterer dette, så det er ikke noe bare jeg har observert. Det er i grunn ikke rart at det blir krig her i verden. Ikke en gang i et diskusjonsforum klarer enkelte å la vær å ekskludere andre på bakgrunn av en tydelig mening om at "de" er bedre enn "oss". Jeg synes i allefall at det er veldig veldig rart og det kunne ikke falle meg inn å gjøre noe sånt. Det tilsier jo at de som er brukere ikke er bedre enn de gjestene de klager på og vil ha bort fra forumet.
Gjest Gjest Skrevet 28. mai 2009 #5 Skrevet 28. mai 2009 Jeg skjønner ikke hva som er forskjellen på en gjest og en registrert?? Ingen står frem med reellt navn og adresse liksom? De som er registrert fremstår jo like mye som en fiktiv person som noen som bruker gjest??
Gjest gjestdeluxe Skrevet 28. mai 2009 #6 Skrevet 28. mai 2009 Jeg skjønner ikke hva som er forskjellen på en gjest og en registrert?? Ingen står frem med reellt navn og adresse liksom? De som er registrert fremstår jo like mye som en fiktiv person som noen som bruker gjest?? Idet man registrerer en profil skapes gjenkjennelse, andres etterhvert forventninger til denne profilen (og dertil sanksjoner om profilen bryter med det forventede mønsteret), profilidentitet, samt følelsen av å ikke kunne spørre fritt rundt uten at det blir surmulig/misforståelser/at det blir brukt mot en i en annen tråd, osv.
Gjest gjestdeluxe Skrevet 28. mai 2009 #7 Skrevet 28. mai 2009 Det jeg ikke begriper med det hele, er brukere som absolutt og konsekvent overser innlegg fra gjester som om de skulle være usynlige(hvilket de jo er selvfølgelig ) Ikke en gang i et diskusjonsforum klarer enkelte å la vær å ekskludere andre på bakgrunn av en tydelig mening om at "de" er bedre enn "oss". Det tilsier jo at de som er brukere ikke er bedre enn de gjestene de klager på og vil ha bort fra forumet. Ja visst, det er slik.
Gjest Illiya Skrevet 29. mai 2009 #8 Skrevet 29. mai 2009 Jeg er glad gjestene er tilbake igjen! Forumet var kjedelig og dødt uten dere Ikke så mange nye og spennende innlegg eller svar
Gjest Gjest er best Skrevet 29. mai 2009 #9 Skrevet 29. mai 2009 Jeg er glad gjestene er tilbake igjen! Forumet var kjedelig og dødt uten dere Ikke så mange nye og spennende innlegg eller svar Tusen takk!
Ethereal Skrevet 29. mai 2009 #10 Skrevet 29. mai 2009 Jeg har ikke lagt merke til at gjestene var borte engang. Skjønner ærlig talt ikke problemet med å lage seg en bruker. Det er jo gratis. Eller har dere ikke e-mail?
Gjest gjestdeluxe Skrevet 29. mai 2009 #11 Skrevet 29. mai 2009 Skjønner ærlig talt ikke problemet med å lage seg en bruker. Det er jo gratis. Eller har dere ikke e-mail? Det står nok ikke på prisen eller e-mail tilgangen. Det er en følelse av å være mer uavhengig. Visse ting er nok ikke ment å skulle forstås av alle.
Gjest Gjest Skrevet 29. mai 2009 #12 Skrevet 29. mai 2009 Om noen har lyst til å drive littegrann detektivarbeid er det jo mulig at de kan finne ut hvor jeg bor. Om jeg sier at det er en koselig liten butikk der-og-der som selger den-og-den tingen.... og hun som leser innlegget mitt tilfeldigvis jobber i akkurat den butikken f.eks. Nei, trives godt som gjest jeg Og om KG skulle finne på å permanent utestenge alle gjester, kommer jeg ikke til å sette mine ben her igjen Å opprette en bruker er uaktuelt
Gjest Gjest Skrevet 29. mai 2009 #13 Skrevet 29. mai 2009 Jeg har ikke lagt merke til at gjestene var borte engang. Skjønner ærlig talt ikke problemet med å lage seg en bruker. Det er jo gratis. Eller har dere ikke e-mail? Fordi noen av oss skriver om veldig personlige ting her inne. La oss ta et eksempel, bare for å forklare deg hvordan det KAN gå til. Se for deg at jeg skriver 10 innlegg på en uke, i forskjellige underforaer og temaer. I hvert enkelt tema røper jeg kun enkelte små detaljer. Tråd 1 på karriere/utdanning: Jeg er jordmor. Tråd 2 på familie/barn: Datteren min på 15 har nettopp fortalt at hun har hatt sex med kjæresten sin. Hvordan bør jeg reagere? Tråd 3 på samliv/relasjoner: Mannen min og jeg har vært gift i 12 år, og nå har vi begynt å miste gnisten. Jeg tenner ikke på han lenger. Hvordan kan vi piffe opp forholdet? Tråd 4 på hus og hjem: Jeg bor i et gammelt hvitt trehus på Sørlandet. Tråd 5 på forbruker/økonomi: Jeg har rotet det til med noen regninger, så nå har vi fått inkasso og risikerer å miste bilen. Tråd 6 på bil/trafikk: Jeg har en blå Volvo stasjonsvogn. Tråd 7 på kjæledyr: Vi har en cocker spaniel som heter Charlie. Tråd 8 på reiser: I fjor var vi på en herlig ferie i Egypt der vi fikk ri på kameler og se pyramidene. Tråd 9 på generell debatt: Naboene våre er et eldre ektepar som skjemmer ut hele gata. De lar søpla ligge å flyte i hagen, de plukker ikke opp dritten etter de tre digre hundene sine og de lar gamle sykler og annet skrot ligge å slenge. Kan vi gjøre noe med dette paret? Tråd 10 på graviditet: Jeg er gravid i andre måned, men vi har ikke fortalt dette til noen ennå. Disse opplysningene satt sammen fører til at eventuelle venner/familie/kollegaer/naboer osv som kanskje også er her inne kan kjenne meg igjen, og samtidig få vite en del intime detaljer som jeg ikke vil de skal vite. DERFOR er det greit å være gjest.
Gjest Gjest Skrevet 29. mai 2009 #14 Skrevet 29. mai 2009 Tror nok også endel reg. brukere synes gjesteposting er ok med tanke på alle postene fra "utlogget bruker", "anonym nå" og lignende navn med engang det kan bli snakk om litt sensitive emner.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå