Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mange og hvilke språk snakker du?

Og hvilke har du planer om å lære?

Selv kan jeg norsk .

Kan også en del tysk, men tenker på å fordype meg i det, slik jeg lærer det skikkelig!

Holder nå på og lære meg spansk!

(Vurderer og lære swahili eller japansk senere...)

Mvh Clea :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Norsk, nynorsk og engelsk - no problem. Tysk går bra også. Fransk kan jeg litt. Har begynt å lære meg italiensk, spansk kan jeg de nødvendige turistgloser man trenger på bygden.

Skrevet

Norsk

Engelsk

Litt tysk

Litt fransk

Litt spansk

Gjest vampie
Skrevet

norsk

engelsk

nederlandsk

spansk

fransk

vil lære meg bedre fransk og spansk, pluss italiensk, tysk, russisk og islandsk!

Skrevet

Jeg er som Lea, jeg. Kan norsk, engelsk, litt tysk, litt fransk og bittelitt spansk. Engelsk, tysk og fransk har jeg hatt på skolen, spansk har jeg tatt på kveldskurs (og har vel egentlig glemt det meste).

Gjest Cruella
Skrevet

Norsk

engelsk

litt fransk (fra videregående)

tysk (har bodd i et tysktalende land)

Gjest Anonymous
Skrevet

Norsk, nynorsk, engelsk, svensk, litt tyrkisk, tysk forstår jeg ganske bra, men kan ikke snakke det så mye selv, men litt kan jeg.

Skal lære meg spansk siden vi flyttet til Spania neste sommer :D gleder meg allerede

Gjest Helenius
Skrevet

Folkens, da?

Hva mener dere med at dere *snakker* norsk og nynorsk?

(Siden spørsmålet faktisk var hvilke språk dere snakker.)

1. De fleste her til lands snakker én dialekt.

2. De som snakker flere, snakker uansett norsk.

3. Nynorsk er norsk!

4. Ytterst få mennesker snakker nynorsk, siden nynorsk er et skriftspråk. Norsk er ett språk med to skriftspråk, nynorsk og bokmål, det er ikke sånn at norsk er ett språk og nynorsk et annet slik som mange her i verden (ikke bare på KG!) ser ut til å tro.

*puh*

Det var oppklaringen for i dag. Over til spørsmålet:

Jeg snakker norsk og engelsk.

Og så forstår jeg naturligvis dansk og svensk, og en del tysk, fransk, islandsk og færøysk. Men jeg snakker dessverre ingen av disse språkene.

(Og jeg skriver både nynorsk, bokmål og engelsk.)

Gjest gurimalla
Skrevet
Norsk

Engelsk

Litt tysk

Litt fransk

Litt spansk

Jeg også!

Skrevet

Norsk

Veldig flytende engelsk (bodd i USA)

Godt fransk

Brukbart spansk

... og på et eller annet tidspunkt skal jeg lære meg russisk, har jeg tenkt.

Skrevet

Jeg snakker norsk, engelsk, fransk og italiensk.

Jeg vil gjerne laere: spansk, tysk, russisk og japansk.. men jeg tror jeg faar ta en ting om gangen og naa maa jeg foerst og fremst perfeksjonere italiensken..

Gjest Bloomy
Skrevet

Titt tei!!

Jeg snakker Engelsk, tysk og endel thai. Og norsk da, selvfølgelig. Så da var det sagt :P

*Squeeze*

Skrevet

Snakker:

Norsk

Engelsk

Tysk

Litt italiensk

Forstår:

Noe spansk

Bittelitt fransk

Har planer om å lære fransk.

Skrevet

Snakker flytende engelsk og bittelitt spansk. Har planer om å begynne på spanskkurs da vi mest sannsynlig kommer til å kjøpe sommerhus der. Greit å kunne språket ettersom mange spanjoler enten ikke snakker engelsk eller snakker dårlig engelsk.

Har lett for å ta språk så jeg kunne godt tenkt meg å lære fler.. Så vi får se.. :D

Gjest Vanessa
Skrevet

Veldig godt engelsk

Godt tysk

Noenlunde godt fransk

OK spansk

Litt italiensk

Dette er altså språk jeg har hatt på skolen, pluss at jeg nå studerer engelsk på universitetet. Jeg snakker ingen av dem flytende, men har et godt språkøre og lett for å lære.

Språk jeg har lyst til å lære, er portugisisk og nederlandsk.

Skrevet

jeg snakker norsk, engelsk og islandsk flytende.

Skrevet

Jeg snakker norsk og engelsk flytende (snakker engelsk hver dag) har hatt tysk og fransk på skolen som trenger å gjenoppfriskes, skjønner svensk og dansk ganske bra, har et spanskkurs et sted og skal begynne på italiensk til høsten tror jeg..

Gjest Virvel
Skrevet

Jeg snakker norsk, mer eller mindre flytende engelsk, og litt spansk etter tre år på vgs. Har også hatt fransk B-språk i fire år, men det er utrolig hvor fort og mye man glemmer når man ikke bruker det! :o Jeg forstår fortsatt en og annen fransk glose, men kan ikke gjøre meg forstått for alt i verden. Litt synd, for det er et pent språk, og jeg skulle ønske jeg kunne snakke det skikkelig. Er litt redd for at det kommer til å gå samme vei med spanskkunnskapene nå, så jeg får vel finne meg noen å snakke spansk med. :)

I tillegg forstår jeg naturligvis svensk og dansk, og jeg skriver nesten like godt nynorsk som bokmål (i hvert fall med ordliste i nærheten).

Skrevet

Jeg snakker norsk, nederlandsk og engelsk. Hadde tysk på videregående også så kan det sånn nogenlunde. :)

Gjest Chica
Skrevet

Norsk, engelsk, litt spansk, og forstår litt fransk. Har glemt all fransken jeg lærte i løpet av fire år på ungdomskole/vgs, men spansken henger litt i ennå.

Virvel: kanskje vi skulle ordne en tråd på spansk, så fikk vi praktisert litt?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...