Spiralis Skrevet 23. mai 2009 #1 Skrevet 23. mai 2009 Tenkte jeg skulle kjøre noen puter fra soverommet gjennom vaskemaskinen. For det meste med dunfyll, men noen kunstfiber også. Er det bare å trøkke på med 60 grader og lempe de i tørketrommelen etterpå, eller kommer jeg til å sitte her med vaskemaskinen full av dun?
Gjest Gjest Skrevet 23. mai 2009 #2 Skrevet 23. mai 2009 Tørketromle med svak varme. Følg vaskeanvisningen på putene.
Gjest Papirkurven Skrevet 23. mai 2009 #3 Skrevet 23. mai 2009 Er det ikke en lapp på? Mamma sier at hvis det er dun i dem, ville hun vært forsiktig med grader og trommel. Kanskje litt forsiktig i trommel går an. Et tips er å vaske dem sammen med noen tennisballer e.l., så "fluffen" holder seg
Blowers daughter Skrevet 23. mai 2009 #4 Skrevet 23. mai 2009 Et tips er å vaske dem sammen med noen tennisballer e.l., så "fluffen" holder seg Tipset er vel å tørke de sammen med tennisballer for å få tilbake "fluffen" Ellers signerer jeg innleggene over.
Spiralis Skrevet 23. mai 2009 Forfatter #5 Skrevet 23. mai 2009 Tennisballer.. ! .. Jeg har maaange golfballer, men det blir vel litt brutalt for tørketrommelen. :klø: ..
hufsa! Skrevet 23. mai 2009 #6 Skrevet 23. mai 2009 Heia,vasker mine på 60 grader.Hiver de i trommelen uten baller og med vanlig varme.Blir kjempefine ;-))
Sola^ Skrevet 23. mai 2009 #7 Skrevet 23. mai 2009 Sikkert ikkje alle som tåler å vaskes på 60 grader. Er som regel ein vaskelapp på putene så du kan kikke. Eg hadde derimot ikkje stussa på å vaske dei på 60 grader sidan det er det som må til for drepe midden. Så får dei heller bli øydelagte...
Blowers daughter Skrevet 24. mai 2009 #8 Skrevet 24. mai 2009 Jeg har forøvrig og tromlet uten baller, og det har gått helt fint. Man kan også bruke noen gamle innesko eller noe.
Amadea Skrevet 25. mai 2009 #9 Skrevet 25. mai 2009 Rull dem sammen og bind rundt med noe. Det var det tipset vi fikk i hvert fall.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå