becca Skrevet 23. mai 2009 #1 Skrevet 23. mai 2009 Jeg har blitt kalt inn til intervju for å blir lærling i Norwegian. Jeg har en venninne som er det og ble selv litt gira på dette da det virker som en veldig spennende og morsom jobb. Men så gjorde jeg litt grundigere søk på nettet og fant en debatt der folk frarådet å gjøre det. Det var dårlig lønn til altfor mye arbeid og man var ikke garantert arbeid etter endt lærlingstid. Det viser seg også at Norwegian har utvidet med utrolig mange fly, men ikke ansatt noen flere flyvertinner på flere år. Dvs at de kun benytter seg av billige lærlinger og vikarbyrå. Jeg vet at det å være lærling er hardt og det er for luselønn, men jeg vet ikke om jeg vil begi meg ut på noe sånt om man ikke sitter igjen med noe mer etter endt lærlingstid. Noen som har noen erfaringer å komme med?
Ueland Skrevet 23. mai 2009 #2 Skrevet 23. mai 2009 Når det gjelder ansattelse etter læretid er du ikke garantert det noe sted.
Gjest Gjest_Linda_* Skrevet 29. mai 2009 #3 Skrevet 29. mai 2009 Jeg var på intervju her om dagen, og de virket veldig seriøse. Men så leste jeg om alt du nevner på internett, og ble litt skeptisk. Men jeg tenker: man får jo betalt for utdanningen, og man lærer masse innen reiseservice og får et fagbrev. Jeg tror det er verdt å prøve ihvertfall. All erfaring er god erfaring
Gjest Gjest_Solveig_* Skrevet 6. juni 2009 #4 Skrevet 6. juni 2009 Har selv vært på intervju, og skal begynne i august. Lærlingeordningen hos Norwegian er genial for de som ønsker å få en praktisk utdanning med betaling. Noen velger høyskole og universitet, hvor man sitter i en forelesningssal med 100 andre studenter. Studielån og et lite stipend er det du har å "rutte med". Lærlingelønnen er ikke fantastisk noe sted, og det at man ikke er garantert jobb, vil jo si at du ikke har noen pliktår. Så da tar man utdanningen og stikker. Herlig! Allsidig utdanningen innen reiseservice MED betaling... prøv da vel! Jeg tror ivertfall at jeg kommer til å like det.
Gjest Gjest Skrevet 7. juni 2009 #5 Skrevet 7. juni 2009 Jeg har blitt kalt inn til intervju for å blir lærling i Norwegian. Jeg har en venninne som er det og ble selv litt gira på dette da det virker som en veldig spennende og morsom jobb. Men så gjorde jeg litt grundigere søk på nettet og fant en debatt der folk frarådet å gjøre det. Det var dårlig lønn til altfor mye arbeid og man var ikke garantert arbeid etter endt lærlingstid. Det viser seg også at Norwegian har utvidet med utrolig mange fly, men ikke ansatt noen flere flyvertinner på flere år. Dvs at de kun benytter seg av billige lærlinger og vikarbyrå. Jeg vet at det å være lærling er hardt og det er for luselønn, men jeg vet ikke om jeg vil begi meg ut på noe sånt om man ikke sitter igjen med noe mer etter endt lærlingstid. Noen som har noen erfaringer å komme med? Alle lærlingjobber er da dårlig betalt. Poenget er at lærlingtiden er en del av utdannelsen, når du er ferdig har du jo fagbrev, så vil jo ikke si at det er bortkastet...?? Om du ikke er interessert i å jobbe videre i reiselivsbransjen er det jo selvfølgelig det, akkurat som å ta en utdannelse innen noe som helst annet fag man IKKE vil jobbe i...
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2009 #6 Skrevet 27. august 2009 hei, Jeg hørte at man må kunne svømme 200m for å søke denne lærlingeplassen. Altså jeg har lyst å søke, men jeg er for dårllig til å svømme! hehehe Men nå er jo ikke dette å bli flyvertinne målet mitt heller. Ønsker meg mest å jobbe som insjekkmedarbeider eller innen booking. det er jo det som interesserer meg mest! Utdannelsen heter jo tross alt reiselivsfaget. Ikke bare flyvertinneutdanning. Og det er jo veldig greit det å få lærlingelønn under lærlingetiden selv om det er drittlønn. Det blir jo fagbrev ut av det etterhvert! Ble dere spurt om dette på intervjuet? Dere som har vært på intervju i norwegian? takk!
Gjest Gjest Skrevet 27. august 2009 #7 Skrevet 27. august 2009 ...om dere klarer å svømme 200m...var det jeg mente. hehe!
Gjest Gjest_Donald_* Skrevet 1. september 2009 #11 Skrevet 1. september 2009 Har selv vært på intervju, og skal begynne i august. Lærlingeordningen hos Norwegian er genial for de som ønsker å få en praktisk utdanning med betaling. Noen velger høyskole og universitet, hvor man sitter i en forelesningssal med 100 andre studenter. Studielån og et lite stipend er det du har å "rutte med". Lærlingelønnen er ikke fantastisk noe sted, og det at man ikke er garantert jobb, vil jo si at du ikke har noen pliktår. Så da tar man utdanningen og stikker. Herlig! Allsidig utdanningen innen reiseservice MED betaling... prøv da vel! Jeg tror ivertfall at jeg kommer til å like det. Hva spurte de om ? Hvor mye engelsk måtte du snakke på intervjuet?
Gjest Gjest Skrevet 1. september 2009 #12 Skrevet 1. september 2009 er det fortsatt ingen her som vet om man må kunne svømme 200m for å bli tatt inn som lærling i dette faget i norwegian? Jeg håper noen kan ta seg litt tid å svare. På forhånd takk.
Gjest Gjest Skrevet 24. februar 2010 #14 Skrevet 24. februar 2010 Jeg var på intervju hos norwegian for en stund siden ang lærlingplass der, da fikk jeg spørsmål ganske tidlig i intervjuet om jeg fint klart å svømme 200 meter uten problemer. Ut ifra hva jeg leste på nettet, stod det også at på slike cabin-kurs må man ta en svømme-test så jeg går ut ifra at man sikkert må gjennom det her også (lite lyst). Ble gitt ett avsnitt på engelsk som jeg skulle lese høyt, som var de instruksene gitt på flyet av flyvertinnene før avreise, ellers ble jeg også nødt til å bable i vei på engelsk om hobbyene mine. men det var vel all engelsken.
Rubys Skrevet 2. desember 2017 #15 Skrevet 2. desember 2017 Hei. Jeg har veldig lyst å få lærling plass hos norwegian air, men jeg vet ikke hvordan og hvor å begynne. Jeg håper noen kan hjelpe meg. Takk på forhånd.
AnonymBruker Skrevet 2. desember 2017 #16 Skrevet 2. desember 2017 https://www.norwegian.no/om-oss/selskapet/jobb/laerling/ Anonymkode: d785a...deb
Rubys Skrevet 2. desember 2017 #17 Skrevet 2. desember 2017 Takk for rask svar Anonymbruker, men det var samme nettsiden jeg har vært istad for å finne mer info. om lærlingplass hos norwegian. Det jeg lurer på om at må jeg snakke med noen eller må jeg sende noe informasjon (f.ek. cv, søknad). Hvor kan jeg gjøre det?
Duckie Skrevet 2. desember 2017 #18 Skrevet 2. desember 2017 På linken over står det at du må lese mer på Akershus fylkeskommune, der står det at du må søke via vigo.
Rubys Skrevet 2. desember 2017 #19 Skrevet 2. desember 2017 Takk Duckie! Men jeg er ferdig på vidregående på interiør design linje i 1år nå. Derfor kan jeg ikke søke via vigo.
AnonymBruker Skrevet 22. januar 2018 #20 Skrevet 22. januar 2018 På 1.9.2009 den 19.32, Gjest Gjest skrev: forum Hei! Jeg har blitt kalt for et intervju på torsdag denne uke. Har dere noen ide om hvordan dette intervjuet vil være? Vil det være på engelsk eller norsk? Damen som bekreftet at jeg var en av de aktuelle kandidater som skulle med på intevjuet, sa at jeg måtte ha penger med meg. Jeg fikk ikke det helt fordi jeg var veldig overrasket over at de ringte. Derfor lurer jeg nå om hvorfor? Takk for svar. Anonymkode: 0271d...6e8
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå