Janec Skrevet 21. mai 2009 #1 Skrevet 21. mai 2009 Vurderer å kjøpe en miniatyrhund i juli/august:) Er det noen seriøse og flinke oppdrettere på sørlandet eller bortover mot stavanger som dere er fornøyde med? Og hvilke miniatyr raser driver de oppdrett av?
Troyamin Skrevet 21. mai 2009 #2 Skrevet 21. mai 2009 Har hørt mye positivt om Søgne Heden Kennel Du får inn og lese litt om hundene deres.
Kamelia83 Skrevet 21. mai 2009 #3 Skrevet 21. mai 2009 Vurderer å kjøpe en miniatyrhund i juli/august:) Er det noen seriøse og flinke oppdrettere på sørlandet eller bortover mot stavanger som dere er fornøyde med? Og hvilke miniatyr raser driver de oppdrett av? Du bør kanskje lese deg opp på de forskjellige rasene, og se hvilken som passer deg best før du bestemmer at du skal ha valp i juli.
Janec Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #4 Skrevet 21. mai 2009 Og hvem sier at jeg ikke har det da? Regnet ikke med det var tonnevis med oppdrettere på sørlandet, DERFOR jeg bare spurte om miniatyrhund. Og de fleste av dem har til felles at de ikke trenger for mye mosjon ettersom jeg har en alvorlig sykdom. Hold sånne spydigheter for deg selv.
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2009 #5 Skrevet 21. mai 2009 (endret) Mininatyrhunder trenger like mye mosjon som hunder med litt størrelse. Innlegget er endret iht KGsregler. Kristin, mod Endret 22. mai 2009 av Kristin
Janec Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #6 Skrevet 21. mai 2009 hehe. der tar du feil Kan gjerne det om du lærer meg å brodere;) Men noen har jo faktisk andre interesser enn å sitte inne som fossiler å brodere!
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2009 #7 Skrevet 21. mai 2009 (endret) Mininatyrhunder trenger like mye mosjon som hunder med litt størrelse. Dette stemmer delvis. Som Jack Russel feks. De trenger mye mosjon. Men en pomeranien ikke gjør det. Disse KAN brukes til mye tur, men trenger det ikke. Det alle hunder har til felles er mental trening. Og hvem har sagt at ikke en pomme kan bli en fantastisk god hjelper for en med fysiske handicap? Klikker og godbit så går alt an Innlegget er endret iht KGsregler. Kristin, mod Endret 22. mai 2009 av Kristin
Janec Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #8 Skrevet 21. mai 2009 Derfor jeg skal skaffe meg en hund som ikke trenger altfor mye mosjon så jeg slipper 3 lange løpeturer hver dag. Men skal selvfølgelig gå tur med hunden.
Gjest Gjest Skrevet 21. mai 2009 #9 Skrevet 21. mai 2009 Ikke alle miniatyrhunder trenger lite mosjon, nei. Det finnes store raser som krever mindre og lettere mosjon enn mange miniatyrer, så størrelsen kan bedra når det gjelder akkurat det der.
Janec Skrevet 21. mai 2009 Forfatter #10 Skrevet 21. mai 2009 Jeg skrev, de fleste! De typene jeg tenker på som bichon frisè, pomeranien, mops og shi tzu
Frey Skrevet 21. mai 2009 #11 Skrevet 21. mai 2009 Sjekk med miniatyrhundklubben. De kan fortelle deg om oppdrettere.
Kamelia83 Skrevet 26. mai 2009 #13 Skrevet 26. mai 2009 Og hvem sier at jeg ikke har det da? Regnet ikke med det var tonnevis med oppdrettere på sørlandet, DERFOR jeg bare spurte om miniatyrhund. Og de fleste av dem har til felles at de ikke trenger for mye mosjon ettersom jeg har en alvorlig sykdom. Hold sånne spydigheter for deg selv. Og hvem har sagt at jeg var spydig? Jeg sa det er lurt å lese seg opp på rasene. Det er store forskjeller innen miniatyrrasene også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå