Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Av praktiske årsaker skal jeg kjøpe PC til min mor som hun kan bruke i sitt enkeltmannsforetak, jeg har nemlig mulighet til å få den billigere enn om hun kjøper den selv. Kvitteringen vil derfor stå i mitt navn, vil det ha noe å si for om hun kan trekke fra utgiften på skatten?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I utgangspunktet har du ikke anledning til å kostnadsføre bilag som er adressert til andre enn selskapet/eier, men i praksis så skjer det vel neppe så mye. Det eneste er hvis hun skulle få en kontroll.

Skrevet

Takk for svar :) Får se om vi ordner det på annen måte da, er jo kjipt om det blir kontroll (selv om det sikkert er sjelden).

Gjest gjest1
Skrevet
Takk for svar :) Får se om vi ordner det på annen måte da, er jo kjipt om det blir kontroll (selv om det sikkert er sjelden).

Det er da så enkelt som at du formelt sett videreselger den til henne. Bare pass på at dere lager et bilag (les:kvittering/faktura) som enkeltpersonforetaket får til sitt regnskap.

At dere i praksis håndterer det slik at din mor betaler regningen på maskinen, det er jo irrelevant for futen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...