Gjest Catwoman Skrevet 14. mai 2009 #1 Skrevet 14. mai 2009 Melkesyrebakterietabletter skal jo stå i kjøleskapet - for ikke å miste vrknngen. Hva da hvis man skal på ferie? Hvor lenge kan de oppbevares i romtemperatur før de er ødelagt? Og den bomullsdotten som ligger oppi boksen - må den være der egentlig, eller kan jeg bare fjerne den?
Pjukset Skrevet 14. mai 2009 #2 Skrevet 14. mai 2009 Skal de stå i kjøleskapet? :klø: Oj, da lærte jeg noe nytt ihvertfall! Jeg har alltid fjernet bomullsdotten fra alle bokser hvis de har vært der, jeg forstår ikke hva slags hensikt det skal ha at den blir værende der?
venus_ Skrevet 14. mai 2009 #3 Skrevet 14. mai 2009 Hvilken type har du? Idoform skal oppbevares i romtemperatur i hvert fall.
Gjest Catwoman Skrevet 14. mai 2009 #4 Skrevet 14. mai 2009 Den er der vel for å suge til seg eventuell fuktighet den bomullsdotten - men jeg ahr også fjernet den. Men melkesyrebakterier skal stå i kjøleskapet - bakteriene mister effekten hvis de står varmt. De står jo også alltid i kjøleskapet i helsekosten.
Pjukset Skrevet 14. mai 2009 #6 Skrevet 14. mai 2009 (endret) Biocare Bio Acidophilus er den jeg har brukt Edit: leser på internett at den skal oppbevares i kjøleskap ja. Da vet jeg det til neste gang Endret 14. mai 2009 av Pjukset
venus_ Skrevet 14. mai 2009 #7 Skrevet 14. mai 2009 BioDophilus Da kan jo du kjøpe Idoform til turen siden den skal stå i romtemp.
Gjest Catwoman Skrevet 15. mai 2009 #8 Skrevet 15. mai 2009 BioDophilus funker. SÅ jeg har ikke tenkt å bytte den med noe annet SKal spørre de som jobber i helsekosten, de vet kanskje.
MarilynM Skrevet 17. mai 2009 #9 Skrevet 17. mai 2009 Å! Dette fikk jeg nettopp svar på! Bio-Dophilus og andre typer melkesyrebakteriebakterier kan oppbevares i romtemperatur i ca 30 dager uten at effekten blir borte, men de skal helst være i kjøleskap så mye som mulig. Dette betyr at du fint kan ta dem med på ferie, uten å stresse med flyttur og sånn, men gjerne ha pillene i minibaren under oppholdet. Og dermed går det selvsagt fint å oppbevare dem utenfor minibaren dersom du ikke har en tilgjengelig. Idoform og Bio-Tura trenger ikke kjøling.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå