Gå til innhold

Det beste programmet å laste ned albumer med?


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest
Skrevet

Noe som vet om et som er lett å bruke, lett å installere og gratis?

Har pleid å bruke LimeWire til nedlasting av enkeltsanger, men det virker ikke som det er optimalt til å laste ned album med. Og den nye versjonen skjønner jeg ingenting av.

Jeg har svært lite teknisk innsikt, så jeg hadde blitt gald om noen ville gi meg tips :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke for å være snerpete, men jeg pleier å bruke iTunes og betale for musikken min jeg... :)

Eller for eksempel cdon.com hvis du ikke har iPod eller vil gi pengene dine til Apple. Men cdon.com er ganske stinky spør du meg - du er herved advart...:)

Skrevet (endret)

Vet ikke helt om det er lov her på forumet å linke til piratsidene, men generelt sett så kan du jo gå på nett og søke på "torrent" eller "torrents" så vil du få opp mange.

Og for å laste ned fra disse sidene må du bruke freeware programvare som BitTorrent, eller uTorrent.

Å laste ned en torrent *kan* også være tryggere enn å laste fra LimeWire når det gjelder virus og slikt.

Den beste sida har akkurat vært i rettsak i sverige... :sjenert:

Men jeg er også enig med Tonka, er det noe jeg vet jeg vil ha, så går jeg å kjøper det, enten på nett eller i butikken. Jeg laster ofte ned film gjennom en piratside, og finner jeg ut at jeg liker filmen så ender jeg som regel med å kjøpe den.

Det går jo også an å bruke Spotify eller Last FM om du skal høre på musikken rett fra pc'n! :smilbla:

Endret av Colargol
Gjest JulieB
Skrevet (endret)

UTorrent er veldig bra og tar liten plass dersom du skal laste ned såkalte torrents. Dersom du skal finne albumer etc, er vel det mest brukte piratebay.

Endret av JulieB

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...