Gjest Vestlandslefsa Skrevet 8. mai 2009 #1 Skrevet 8. mai 2009 Viss eg bestiller ein vare fra utlandet via internett som koster $27.99 (180kr) og frakta er på $10.25 (66kr) altså totalt 246kr, kva vil det koste meg i toll og mva da? regnes det mva og toll av frakta også? Veit at det er tollfritt for varer under 200kr men kva med dette tilfellet der vare er under 200kr men frakta gjer at det blir over? Er ikkje heilt inne på dette her eg
Annikken Skrevet 8. mai 2009 #2 Skrevet 8. mai 2009 Så lenge det på pakkseddelen er delt opp i hva som er pris på produkt og hva som er toll (alle de "store" gjør det, amazon, play osv, vet ikke om det er pålagt men vil tro det er det, sjekk nettsiden du skal handle fra) så skal du ikke betale toll når varen er under 200 kr og det tydelig framgår av pakkseddelen. Mao, er bare å bestille!
Gjest Løve66 Skrevet 8. mai 2009 #3 Skrevet 8. mai 2009 Frakt regnes ikke med så lenge varens verdi er under kr. 200,-. Det er ofte ikke toll som blir lagt til hvis man går over grensen heller, men mva og gebyr. Mer om toll og netthandel her.
Gjest Vestlandslefsa Skrevet 8. mai 2009 #4 Skrevet 8. mai 2009 Takker for svar. Trur eg er litt klokere no :o) Er forresten www.prettyskin4less.com eg skal bestille fra.
Gjest Løve66 Skrevet 9. mai 2009 #5 Skrevet 9. mai 2009 Takker for svar. Trur eg er litt klokere no :o) Er forresten www.prettyskin4less.com eg skal bestille fra. Og det er et veldig bra valg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå