Gjest undrer Skrevet 2. mai 2009 #1 Skrevet 2. mai 2009 Er midt i en forsikrings sak ang Yrkesskade. Etter hva jeg har funnet ut av undersøkelser, har legen min ikke levert all informasjon til forsikringen ang. den aktuelle skaden. Tross i at jeg har underskrevet på at han kan det. (Har vært helt åpen for skade og utvikling for at ting skal bli riktig selv) Fikk jornalen og ser nå at kun 8\10 små linjer av ca 10 fulle A4 sider. (skrev selv av jornalen kun det som hadde med skaden å gjøre) De opplysningene som er "glemt" å levert av legen har stor betydning for saken min. (av det jeg leser ut fra dette selv) Også med tanke på å finne riktig diagnose for de spessialisten som forsikringen har sendt meg til. Er dette tillatt ? Håper på svar og gjerne råd for hva jeg bør gjøre nå. Fra noen som kan med slike ting.
Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2009 #2 Skrevet 2. mai 2009 Er midt i en forsikrings sak ang Yrkesskade. Etter hva jeg har funnet ut av undersøkelser, har legen min ikke levert all informasjon til forsikringen ang. den aktuelle skaden. Tross i at jeg har underskrevet på at han kan det. (Har vært helt åpen for skade og utvikling for at ting skal bli riktig selv) Fikk jornalen og ser nå at kun 8\10 små linjer av ca 10 fulle A4 sider. (skrev selv av jornalen kun det som hadde med skaden å gjøre) De opplysningene som er "glemt" å levert av legen har stor betydning for saken min. (av det jeg leser ut fra dette selv) Også med tanke på å finne riktig diagnose for de spessialisten som forsikringen har sendt meg til. Er dette tillatt ? Håper på svar og gjerne råd for hva jeg bør gjøre nå. Fra noen som kan med slike ting. Det er vel opp til legen å vurdere hvilke opplysninger som er relevante å utlevere til forsikringsselskapet. Jeg kan ikke forstå at legen skulle ha noen interesse av å tilbakeholde opplysninger, når det til og med virker å være i din (pasientens) interesse at så mye som mulig blir utlevert. For meg høres det ut som at du har en annen vurdering enn legen av hvilke opplysninger som er relevante for saken. Dermed blir det viktig at du snakker med legen din om dette.
Gjest Gjest Skrevet 2. mai 2009 #3 Skrevet 2. mai 2009 Enig i at legen antakelig har en annen oppfatning av hva som er relevant eller ikke. Legen har kun sendt informasjon for den aktuelle skaden den første mnd. etter skaden inntraff. Mens resten av tiden, som er på over 1,5 år har han ikke sendt noe informasjon (!?) Spessialister som forsikrings selskapet har sendt meg til har store problem med å se utviklingen av selve skaden. Og følgeskadene. Om det har vært et problemer hele denne tiden, hvilke plager, hvilke undersøkelse, hvilke behandling (hvordan det virket\ ikke virket) om det har vært sammenhengende plager hele tiden. Når og hva som kom som følge av skaden uførhet da, underveis og nå ets. En annen ting er at pessialistene har store problem med å stille riktig diagnose NÅ siden de mangler objektiv opplysninger om utvikling av skaden. Legen har ikke sendt med sin forklaring og resultat fra sine undersøkelser gjort hos han underveis. Jeg har også fått flere følgeskader i løpet av årene. (pga feilbehandling og lang tid) Siden dette naturlig nok kom etter den første mnd. er det ingen notater som kan dokumentere dette. En helhetlig riktige diagnosen er mest sannsynlig ikke kartlagt ennå. Den diagnosen legen fant, skulle jeg vert bra av i løpet av noen mnd. Men jeg er fremdeles 100% arbeidsufør. Så her står jeg. Med et forsikrings selskap som mangler informasjon nok til å gjøre en vurdering med tanke på omfanget av skaden\ følgetilstand og om dette går innenfor regelverket med tanke på dekking av økonomisk tap. Det som bekymrer meg mest er at Spessialistene har vanskeligheter med å se utvikling av skaden og følgeskadene til å sette riktig diagnose nå. Jeg har alt fått feilbehandling og flere følgeskader. Ønsker ikke å bli fulstendig ufør FØR de finner selve årsak til problemet. P.s. Den opprinnelige diagnosen legen fant burde vært bra i løpet av få mnd. Det er mer som ikke legen fant ut.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå