leandra Skrevet 29. april 2009 #1 Skrevet 29. april 2009 Dere som skal gifte dere på Sørlandet, hvor bestiller dere mat/catering fra? Blomster? Kake? Frisør?
Gjest Gjest Skrevet 29. april 2009 #2 Skrevet 29. april 2009 Dere som skal gifte dere på Sørlandet, hvor bestiller dere mat/catering fra? Blomster? Kake? Frisør? Mat fra slakter Eide (skal grille), resten aner jeg ikke, hehe. Må kanskje finne en frisør snart...?
leandra Skrevet 29. april 2009 Forfatter #3 Skrevet 29. april 2009 Vi håper også å få Eide. Hvordan kom dere i kontakt med ham? Frisør, blomster og kake er ikke bestemt ennå, så tar gjerne imot tips.
Gjest April07/Des09 Skrevet 30. april 2009 #4 Skrevet 30. april 2009 Vi håper også å få Eide. Hvordan kom dere i kontakt med ham? Frisør, blomster og kake er ikke bestemt ennå, så tar gjerne imot tips. Eide ringer du bare, søk på slakter Eide i Mandal tror jeg... Selv skal vi ha selskapet på Hotel Norge, så maten er ordnet. Ellers ville jeg også brukt Eide, tenker jeg. Frisør : Ei som er lærer på frisørlinja på Tangen VGS(venninne av mamma), ho ordner brudebuketten også i samråd med mamma. Og sminker meg!! Fotograf : Ei på fotograflinja på UIA, som ei venninne satt meg i kontakt med. Ho skal fotografere i deres bryllup 14 dager før vårt. Ho virker flink, så håper det blir bra. Også har jeg ei venninne som jobber på Velværesenteret i Greipstad, så har bestilt time der til meg og forloveren min noe dager før, der vi fikser negler/bryn/vipper. Fikk en grei pris på oss to; 1500kr ( eller fikk hvertfall beskjed om at det var en grei pris) og det var med farging av bryn/vipper, forming av de, og i tillegg neglene da
Gjest Ikke offisiell brud-enda Skrevet 30. april 2009 #5 Skrevet 30. april 2009 Vi skal ha festen på Søgn gamle prestegård. Kommer til å bestille mat fra Høllen bryggen ettersom vi begge er derfra. Så da blir det sjømat Frisøren jeg skal bruke er lillesøsteren til ei venninne av meg som er frisørlærling, kjempedyktig! Fotografen vi skal bruke er en i familien som har eget fotostudio. Blomster kommer jeg enten til å lage selv eller høre med en tante av meg som har hatt blomsterforretning i 30 år. Min forlover og jeg skal ha SPA-dag en stund før bryllupet på Spandabel i Kristiansand
Cilla2010 Skrevet 4. desember 2009 #6 Skrevet 4. desember 2009 Hei hei Litt gammel tråd, kanskje, men er isåfall spennende å høre hva du endte opp med! Eide i LILLESAND håper jeg kanskje du har kommet i kontakt med til nå. Jeg kjørte bare innom og fikk snakke med en av brødrene selv, og de var veldig hyggelige og hjelpsomme. Vi skal servere rådyr til hovedrett, for her vi bor trasker det rådyr daglig rundt i hagen, så vi synes det var en hyggelig måte å personliggjøre bryllupet på. Blomster håper jeg tanten til brudgommen vil ta seg av da hun driver blomsterforretning.. Frisør er jeg usikker på. Sjekket opp en i Lillesand jeg har brukt noen ganger, og der ble jeg forespeilet 3000-4000 bare for håret mitt. De tok ca kr 720,-/time, også for prøvetimen. Glemte helt å spørre om sminke var inludert i dette.. Forlovere kommer i tillegg til ca kr 360,-/time. Har to forlovere, så da ser jeg for meg at regningen kjapt blir på 5500,- kanskje uten sminke?? Må nok ringe litt rundt kjenner jeg! Når det gjelder kake har jeg funnet en nydelig hos Drømmeplassen! Kakene deres er jo nydelige, både inni og utenpå og veldig spesiell med den delikate, hvite marsipanen, men 4200 synes jeg var noe stiv pris.. Eller hva har dere andre funnet ut? Dette var kake til 80 personer.
Gjest Gjest_Bjørg_* Skrevet 4. desember 2009 #7 Skrevet 4. desember 2009 Hei hei Litt gammel tråd, kanskje, men er isåfall spennende å høre hva du endte opp med! Eide i LILLESAND håper jeg kanskje du har kommet i kontakt med til nå. Jeg kjørte bare innom og fikk snakke med en av brødrene selv, og de var veldig hyggelige og hjelpsomme. Vi skal servere rådyr til hovedrett, for her vi bor trasker det rådyr daglig rundt i hagen, så vi synes det var en hyggelig måte å personliggjøre bryllupet på. Blomster håper jeg tanten til brudgommen vil ta seg av da hun driver blomsterforretning.. Frisør er jeg usikker på. Sjekket opp en i Lillesand jeg har brukt noen ganger, og der ble jeg forespeilet 3000-4000 bare for håret mitt. De tok ca kr 720,-/time, også for prøvetimen. Glemte helt å spørre om sminke var inludert i dette.. Forlovere kommer i tillegg til ca kr 360,-/time. Har to forlovere, så da ser jeg for meg at regningen kjapt blir på 5500,- kanskje uten sminke?? Må nok ringe litt rundt kjenner jeg! Når det gjelder kake har jeg funnet en nydelig hos Drømmeplassen! Kakene deres er jo nydelige, både inni og utenpå og veldig spesiell med den delikate, hvite marsipanen, men 4200 synes jeg var noe stiv pris.. Eller hva har dere andre funnet ut? Dette var kake til 80 personer. Jeg skal også bestille kake fra Drømmeplassen i Kristiansand. Jeg har jobbet der tidligere,så vet akkurat hva jeg vil ha.. Min kake er for 60 personer, 3 etg. og kom på 3000 kr. Noen som vet om bra catering i Vest-Agder da? Noen andre enn Eide, som jeg føler alle foreslår..
Cilla2010 Skrevet 4. desember 2009 #8 Skrevet 4. desember 2009 Jeg skal også bestille kake fra Drømmeplassen i Kristiansand. Jeg har jobbet der tidligere,så vet akkurat hva jeg vil ha.. Min kake er for 60 personer, 3 etg. og kom på 3000 kr. Noen som vet om bra catering i Vest-Agder da? Noen andre enn Eide, som jeg føler alle foreslår.. Tar gjerne imot tips til kake, og 3000 høres jo bedre ut...! Jeg har hørt veldig mye positivt om Høllen Brygge til catering i bryllup!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå