Gjest R Skrevet 26. april 2009 #1 Skrevet 26. april 2009 Som emnet sier, er det jeg eller kjæresten min som er gal? Skal prøve å fatte meg i kortehet. Fruen i huset har en såkalt venninne som er av den kriminelle typen. Hun driver med det meste av snusk og fanteri. narkotika og slikt også. Jeg har ved forskjellige anledninger møtt denne venninnen og vi matcher ikke i det hele tatt. Hun liker ikke meg pga jeg er "rik" og har en normal utdannels osv. Dessuten missliker hun at jeg ønsker at damen min skal komme seg bort fra det miljøet. Hun har med flere anledninger truet, banket og terrorisert kjæresten min. Jeg får i følge hun ikke lov å bland meg inn pga det er mellom de og det er farlig for meg. Jeg har også fått meg noen på tryne, blitt truet meg kniv, vinåpner osv. Hun har også invitert denne venninnen hjem i min leilighet (kjæresten min bor hos meg og vi deler utgiftene, men jeg eier leiligheten).Alt dette var mot min vilje, men hun ble så forbanna hver gang at jeg sa bar ok for å slippe mer bråk. Den ene gangen hadde jeg influensa og flyttet hjem den tiden hun var der. Denne gangen måtte jeg være hjemme av praktiske årsaker med jobb, eksamen og slikt. Ut på kvelden begynte de å drikke. Jeg var edru. De begynte å hyle å skrike, lekesloss osv... De lekte også lesbiske, klinte, dusjet sammen naken osv. Til slutt ble jeg så forbanna på de at jeg gav beskje. Da ble venninnen sur og kom opp i trynet på meg. Jeg forsøkte å få hun til å senke stemmen sin, og da pelmet hun dataen sin midt i meg og rett i veggen og laget merker. Så dyttet jeg hun unna meg og sa "hva feiler". Da kjørte hun pekefingeren inn i øyet mitt alt hun hadde. Da dyttet jeg hun vekk og la hun i bakken. Hun bet meg i låret og jeg forsøkte å rive henne løs og slo for å beskytte meg. I ettertid er både venninnen og kjæresten min sure på meg. Venninnen skal få meg drept i følge hun selv og kjæresten min vurderer å gjøre det slutt. På toppen av det hele rykket politiet ut og spurte meg om jeg ville få de kastet ut, men jeg var for dumsnill og sa at de kan bare være der i natt. Men de ble der seff i flere dager og jeg har enda ikke fått flyttet inn i leiligheten min igjen.
Gjest bamboogie Skrevet 26. april 2009 #2 Skrevet 26. april 2009 Syns dere høres mentalt forstyrra ut alle tre.
Gjest Gjest Skrevet 26. april 2009 #3 Skrevet 26. april 2009 Syns dere høres mentalt forstyrra ut alle tre. Enig.
Gjest Gjest Skrevet 26. april 2009 #4 Skrevet 26. april 2009 Mentalt forstyrra alle sammen. Herregud...
Gjest R Skrevet 26. april 2009 #5 Skrevet 26. april 2009 Så jeg er også mentalt forstyrret? Jeg elsker, eller elsket hun av hele mitt hjerte. Jeg kan gjøre hva som helst for kjæresten min. Jeg har liksom "kjempet" for å få hun bort fra det kriminelle miljøet. Gjør bare det fordi jeg bryr meg om hun. Venninnen hennes gjør hva som helst for å splitte oss og rydde meg av banen. Jeg har blitt terrorisert til de grader, men denne gangen bare sprakk det for meg rett og slett. Når hun kaster gjenstander på meg, forsøker å stikke ut øynene mine og biter meg når jeg legger henne i bakken, så ser jeg på min handling som selvforsvar. Jeg har aldri vært i slosskamp siden jeg gikk på barneskolen, og det er mange, mange år siden. Hun der jenten er dessuten nesten 8 år eldre enn oss, hun har trent thaiboksing og diverse og er nesten like stor som meg. Bare 10-15 cm kortere. Ser på det som forsvar.
Gjest Illiya Skrevet 26. april 2009 #6 Skrevet 26. april 2009 Kjæresten din bør først og fremst bli voksen og selv ta valg for livet sitt. Og hun bør sette grenser for venninnens (og egen) oppførsel mot deg. Skjønner ikke at du finner deg i slikt fra noen av dem, og at du gidder mer med en kjæreste som bare turer fram som hun vil
Gjest funny Skrevet 26. april 2009 #7 Skrevet 26. april 2009 Så lenge du og kjæresten bor i samme område som venninnen, vil kjæresten din aldri få fred og komme seg ut av det kriminelle miljøet. Selv det å flytte henne fra vestsiden til østsiden av området vil hjelpe lite. Det kan sammenlignes med en alkoholiker som ønsker å slutte og drikke. H*n vil aldri klare det hvis h*n fortsetter å bo i nærheten av sine gamle svirrevenner som stadig ringer på og vil ha h*n med til stampuben. Derfor vil kjæresten din alltid være lett tilgjengelig for sin venninne med dårlig innflytelse på henne. Du har 3 alternativer slik jeg ser det: 1. Fortsette i forholdet og bo der dere nå bor. Da kommer venninnen alltid til å være en del av kjæresten din sitt liv. Kjæresten din er enten nært knyttet til venninnen eller så er hun redd henne og tørr ikke bryte med henne, eller så har venninen enorm makt over kjæresten din. Uansett årsaken vil hun da sette venninne foran deg, selv når venninen behandler deg dårlig (kjæresten din ble også sur på deg etter den voldepisoden du nevner i innlegget). 2. Flytte med kjæresten din til en annen landsdel med hemmelig adresse og telefonnummer osv. Det er ikke idiotsikkert at venninnen ikke vil klare å spore dere opp, men det vil likevel bli vanskeligere for henne å påvirke livet til kjæresten din. Dessuten vil kjæresten din få mulighet til å oppdage et nytt miljø som ikke er preget av vold og kriminalitet. Dette er selvfølgelig et drastisk tiltak, men kanskje det eneste du kan gjøre for å få kjæresten din bort fra venninen og det dårlige miljøet. 3. Gjøre det slutt. Voldelige jenter er et økende problem, og de blir stadig farligere. Du må anmelde venninen neste gang hun er voldelig. Men husk det vil også gjøre forholdet vanskelig mellom deg og kjæresten din fordi det virker som hun støtter din venninne mer enn deg. Tror de som har svart at også du må være mentalt forstyrret, mener du er det fordi du lar deg herse med og blir utnyttet så til de grader av både kjæresten din og venninnen. Hadde kjæresten din respektert deg, så hadde hun aldri invitert venninnen hjem til dere og oppført seg som lesber foran deg. Og hadde hun brydd seg om deg så hadde hun også respektert at du og venninen ikke går sammen i det hele tatt, og dermed tatt hensyn til det. Du fremstår her som fryktelig naiv, rett og slett, fordi du ikke innser at du aldri vil komme først i kjæresten din sitt liv så lenge venninnen er en del av det. Jeg tviler ikke på at dere elsker hverandre, men kjæresten din klarer tydeligvis ikke forlate sitt gamle selvdestruktive liv til fordel for deg.
Gjest R Skrevet 28. april 2009 #8 Skrevet 28. april 2009 Det er ikke lett liksom. Det som er så rart er at denne venninen bor på en helt annen ende av landet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå