tingeling Skrevet 21. april 2009 #1 Skrevet 21. april 2009 Det har plutselig blitt vår og ganske varmt. Samtidig er det kaldt med en gang solen ikke skinner. Hva har dere på barna?
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2009 #2 Skrevet 21. april 2009 Regnbukse med seler med en "allvæsrjakke" utenpå. Eller vinterdress jeg har tatt foret ut av.
Caramba Skrevet 21. april 2009 #3 Skrevet 21. april 2009 Jeg har tynn Reflex vårdress ute, med støvler eller joggesko, samt lue. Inne har han body, genser, strømpebukse og bukse. Kutter nok ut å ha genser over bodyen snart. Vi bor i Oslo.
Gjest skorpio Skrevet 21. april 2009 #4 Skrevet 21. april 2009 (endret) I vår barnehage (i Oslo) tar vi på dem tynn jakke og tynn lue. Blir det veldig varmt utover dagen som det har blitt hos oss den siste uka, så tar vi av dem jakka og luene. De større barna sitter gjerne i t-skjorta mens vi sitter og spiser ute. Hos oss har nemlig sola stått på helt ekstremt, så barna blir varme, sutrete og grinete og orker ikke ha på seg så masse klær. Superherlig med !! Endret 21. april 2009 av skorpio
Gjest Purple Haze Skrevet 21. april 2009 #5 Skrevet 21. april 2009 Her er det ikke fullt så vårlig som i Oslo, så i vår barnehage bruker vi tynn fleece eller ull under regntøy når vi er ute. Det er fortsatt igjen litt snø, pluss at det er veldig vått. Inne har barna body og strømpebukse. Eller body og langbukse.
Gjest Gjest_Merete_* Skrevet 21. april 2009 #6 Skrevet 21. april 2009 Oslo= Inne: Genser, strømpebuks og skjørt / Genser, tights og skjørt (To jenter - begge nekter å gå med bukse...) Ute: Regnbukse med fleece under. Dersom kaldt, ytterjakke også under.
Lovis Skrevet 21. april 2009 #7 Skrevet 21. april 2009 (endret) Min går med strømpebukse, bukse, trøye, genser og har som regel dress over. Dressen er ofte åpen, og hun har ikke lue. Hjemme går hun uten dress. Kjenner det fort bli kaldt i skyggen. Glemte å si at det er på vestlandet. Endret 21. april 2009 av Lovis
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2009 #8 Skrevet 21. april 2009 Ute går hun med parkdress. Lue har hun bare på morningen. Inne går hun naken. De går i en nudistbarnehage.
Thalie Skrevet 21. april 2009 #9 Skrevet 21. april 2009 Hei. Vi bruker helst parkdress (uten for)på barna i barnehagen vår.Er det varmt bruker vi ikke ha mye under. Regntøy blir veldig klamt
Umuriel Skrevet 21. april 2009 #10 Skrevet 21. april 2009 Her er det enda masse snø og slaps, men plussgrader ute. Inne bruker han tynne ullklær + skinntøfler, og ute bruker han en tynn ulldress som mellomlag og Reima vårdress utenpå. Cherrox på beina.
Gjest Gjest Skrevet 22. april 2009 #11 Skrevet 22. april 2009 Oslo - ikke brukt strømpebukser siden påske. Bukse og tynn dress over. Skjerf i halsen og tynn lue, hvis det blåser.
Gjest annemor30 Skrevet 22. april 2009 #12 Skrevet 22. april 2009 I vår barnehage (i Oslo) tar vi på dem tynn jakke og tynn lue. Blir det veldig varmt utover dagen som det har blitt hos oss den siste uka, så tar vi av dem jakka og luene. De større barna sitter gjerne i t-skjorta mens vi sitter og spiser ute. Hos oss har nemlig sola stått på helt ekstremt, så barna blir varme, sutrete og grinete og orker ikke ha på seg så masse klær. Superherlig med !! Dere husker å smøre ungene med solkrem da eller???
Gjest Gjest Skrevet 22. april 2009 #13 Skrevet 22. april 2009 I vår barnehage (i Oslo) tar vi på dem tynn jakke og tynn lue. Blir det veldig varmt utover dagen som det har blitt hos oss den siste uka, så tar vi av dem jakka og luene. De større barna sitter gjerne i t-skjorta mens vi sitter og spiser ute. Hos oss har nemlig sola stått på helt ekstremt, så barna blir varme, sutrete og grinete og orker ikke ha på seg så masse klær. Superherlig med !! Er det ikke litt skarpt i lufta til å bare gå i t-skjorte? Jeg hadde ikke likt at mine barn hadde fått kle av seg så mye klær så tidlig. Det er bare April ennå tross alt. Og, jeg håper de blir smurt inn med solkrem når dere kler av dem så mye klær...
*Numi* Skrevet 22. april 2009 #14 Skrevet 22. april 2009 Er det ikke litt skarpt i lufta til å bare gå i t-skjorte? Jeg hadde ikke likt at mine barn hadde fått kle av seg så mye klær så tidlig. Det er bare April ennå tross alt. Og, jeg håper de blir smurt inn med solkrem når dere kler av dem så mye klær... Ja, kan nok fort bli en del syke unger om man kler av dem så mye så tidlig. Selv blir jeg forskjøla bare jeg glemmer å ha noe i halsen et lite ærend ute, så ville nok passet på, ja.
Gjest Gjest Skrevet 22. april 2009 #15 Skrevet 22. april 2009 Oslo: ute har de på bukse (bomullsstrømpebukse under fremdeles), tynn/halvtykk jakke over genser og t-skjorte. Joggesko. Jeg synes IKKE det er varmt nok til å gå i t-skjorte enda her i byen, selv om mesteparten av vår bhg også ligger badet i sol. Ungene får ta av jakka når det er blitt varmt nok ut på dagen, men de får ikke ta av genseren. Solkremsesongen har også såvidt begynt .
Caramba Skrevet 23. april 2009 #16 Skrevet 23. april 2009 Jeg har tatt med solkrem i bhg nå, men det er veldig mange store trær som skygger på lekeplassen. De går litt turer også, og da er de mer i direkte sollys. Jeg synes også det er litt skarp luft fortsatt for å kaste for mye klær for de minste. Da jeg hentet gutten min i går hadde alle de små tynne parkdresser og luer, mens de store var mye mer avkledd. De slenger nok av seg litt selv også, tenker jeg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå