Gjest Gjest_Maja_* Skrevet 20. april 2009 #1 Skrevet 20. april 2009 Jeg har null peiling på formelle invitasjoner, så nå trenger jeg hjelp! Hvis jeg skal sende en innbydelse til konfirmasjon til paret Lise Hansen og Per Olsen, og barna Kari og Ola, hvem skriver jeg da invitasjonen til? (Lise er i dette tilfellet blodslekt, mens Per er samboer eller ektefelle) 1) Lise Hansen m/fam? 2) Per Olsen m/fam? 3) Lise Hansen og Per Olsen m/fam? 4) Lise, Per, Kari og Ola? Kan man skrive noe om antrekk i innbydelsen til konfirmasjoner? Nå skal jo ikke dette være noe fancy og stivt, men vi vet at noen i slekta kan finne på å dukke opp i joggebukser og t-skjorte. Hadde vel tenkt oss at folk helst skulle pynte seg litt. I innbydelsen står det jo hvor selskapet skal holdes (i et leid lokale). Men skal vi i tillegg ha med vår egen adresse i tilfelle noen ikke kan komme, men ønsker å sende en gave? Hva er mest vanlig: a) Vi inviterer til Pippis konfirmasjon. Hilsen foreldrene. b) Jeg inviterer til min konfirmasjon. Hilsen Pippi.
Glitnir Skrevet 20. april 2009 #2 Skrevet 20. april 2009 Jeg har null peiling på formelle invitasjoner, så nå trenger jeg hjelp! Hvis jeg skal sende en innbydelse til konfirmasjon til paret Lise Hansen og Per Olsen, og barna Kari og Ola, hvem skriver jeg da invitasjonen til? (Lise er i dette tilfellet blodslekt, mens Per er samboer eller ektefelle) 1) Lise Hansen m/fam? 2) Per Olsen m/fam? 3) Lise Hansen og Per Olsen m/fam? 4) Lise, Per, Kari og Ola? Kan man skrive noe om antrekk i innbydelsen til konfirmasjoner? Nå skal jo ikke dette være noe fancy og stivt, men vi vet at noen i slekta kan finne på å dukke opp i joggebukser og t-skjorte. Hadde vel tenkt oss at folk helst skulle pynte seg litt. I innbydelsen står det jo hvor selskapet skal holdes (i et leid lokale). Men skal vi i tillegg ha med vår egen adresse i tilfelle noen ikke kan komme, men ønsker å sende en gave? Hva er mest vanlig: a) Vi inviterer til Pippis konfirmasjon. Hilsen foreldrene. b) Jeg inviterer til min konfirmasjon. Hilsen Pippi. Jeg ville valgt alternativ 3 eller 4. 4 dersom det skulle være noen tvil om hvem familien er (særkullsbarn som ikke bor der, utflyttede barn etc.). Man kan vel godt skrive "Antrekk: pent" eller noe i den duren. Ville tatt med egen adresse og telefonnummer slik at de vet hvor de skal svare på innbydelsen. På siste spørsmål tror jeg kanskje a er mest vanlig, men det spiller vel kanskje ingen rolle?
Gjest Lotus Skrevet 20. april 2009 #3 Skrevet 20. april 2009 Jeg ville valgt alternativ 3 eller 4. 4 dersom det skulle være noen tvil om hvem familien er (særkullsbarn som ikke bor der, utflyttede barn etc.). Man kan vel godt skrive "Antrekk: pent" eller noe i den duren. Ville tatt med egen adresse og telefonnummer slik at de vet hvor de skal svare på innbydelsen. På siste spørsmål tror jeg kanskje a er mest vanlig, men det spiller vel kanskje ingen rolle? vi har konfirmant å har skrevet følgende: I anledning ...... sin konfirmasjon søndag 310509 i .......... kirke kl1100, har vi den glede å invitere kari, per , ole og trulte til middag i ....... kl 1400 med hilsen Jens og Inger. Sånn gjorde vi det, så står selvsagt vår adr og telefonnummer for de skal jo svare om de kommer eller ikke. Om du vil kan du vel bare skrive som foreslått før, "antrekk pent"
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå