Gjest farge Skrevet 3. april 2009 #1 Skrevet 3. april 2009 Hei! Vurderer å bytte bank, fra DnB til Nordea. Ser for meg å ha boliglån og brukskontoer der. Noen som har gjort seg opp noen mening om Nordea? Er det en lurebank?
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #2 Skrevet 3. april 2009 Hei! Vurderer å bytte bank, fra DnB til Nordea. Ser for meg å ha boliglån og brukskontoer der. Noen som har gjort seg opp noen mening om Nordea? Er det en lurebank? etter og ha brukt dnb i 30 år byttet jeg til nordea da dem ga meg huslån,noe ikke dnb gjorde. nordea er en bra bank syns jeg.blitt behandlet med respekt hele veien.og tenker man på renta ligger jo dem lavere enn dnb nor hele veien.
Gjest påske Skrevet 3. april 2009 #3 Skrevet 3. april 2009 Er strålende fornøyd med Nordea. Har hatt en bank før, så har ikke det beste sammenligningsgrunnlaget da, men har uansett ikke tenkt å bytte med det første. Det er en grunn til at Nordea er (en av norges?)største bank.
FrizzleSizzle Skrevet 3. april 2009 #4 Skrevet 3. april 2009 "lurebank", morsomt uttrykk Men joda, jeg har alltid hatt Nordea og er fornøyd. De er vel ikke øverst på listene over hvem som gir høyest rente og slik, men de har et Fordelsprogram som gir deg gunstige rentebetingelser hvis du bruker så og så mange produkter. De har dyktige personlige kunderådgivere som det faktisk er mulig å komme i kontakt med.
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #5 Skrevet 3. april 2009 Er strålende fornøyd med Nordea. Har hatt en bank før, så har ikke det beste sammenligningsgrunnlaget da, men har uansett ikke tenkt å bytte med det første. Det er en grunn til at Nordea er (en av norges?)største bank. Jeg er ikke fornøyd med Nordea. Alt har tatt et hav av tid, og jeg opplever banken som somlekoppenes rike. Synes DnBNor (som jeg gikk fra) var mye bedre, selv om heller ikke det er en spesielt bra bank. Det eneste positive med Nordea slik jeg opplever det er at de som sitter i skrankene er veldig hyggelig og serviceinnstilte (der har DnBNor noe å lære). Alt som foregår av nettbank-ting og kredittkort har bare vært tull - fra ende til annen (og jeg er fordel+ kunde). Når jeg klager gidder de ikke engang svare meg. Jeg er svært lite imponert for å si det mildt! Nei du, jeg ville nok tenkt meg om to ganger før jeg byttet til Nordea. Er du medlem i noe fagforbund så finnes det banker som kan ha gode betingelser for akkurat deg. Ellers har Gjensidige samme vilkår som Skandiabanken. Og de har en filial i Oslo Sentrum.
Gjest ts Skrevet 3. april 2009 #6 Skrevet 3. april 2009 Fagforeningen min har spesialavtaler med Gjensidige. Har livs/uføreforsikring der. Ungene er uføreforsikret gjennom en spesialforsikring i Sparebank 1. Syns det er vanskelig å sammenligne ulike banker/forsikringer + at det krever tid. Var på et møte med Nordea og fikk god hjelp med å lage litt mer oversikt over økomomien. Fikk også tilbud om å gå fra vanlig boliglån til rammelån, noe som kan være en grei løsning for oss.
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #7 Skrevet 3. april 2009 Fagforeningen min har spesialavtaler med Gjensidige. Har livs/uføreforsikring der. Ungene er uføreforsikret gjennom en spesialforsikring i Sparebank 1. Syns det er vanskelig å sammenligne ulike banker/forsikringer + at det krever tid. Var på et møte med Nordea og fikk god hjelp med å lage litt mer oversikt over økomomien. Fikk også tilbud om å gå fra vanlig boliglån til rammelån, noe som kan være en grei løsning for oss. Ok, du bestemmer selv, men vi har også spesialavtale med Gjensidige og tror du får mye gunstigere betingelser der enn i Nordea. Rammelån bør de også kunne klare... Nordea drøyde så lenge med å klare å skaffe meg innpass til nettbanken at jeg betalte mye renter for ingenting. Det tok en måned før alt var i bruk, men rentene løp allikevel (på lånet jeg hadde fått utbetalt til min nye konto der som jeg ikke fikk innpass til via nettbank). I tillegg fungerte ikke den brikken jeg fikk i posten, så ytterligere renter gikk på å få denne til å virke, samt utallige telefoner til kundeservice. Da jeg skulle ha kredittkort, sa damen "har du med passbilde?". Nei, sa jeg (hvem går rundt med passbilder på seg og de fleste banker tar jo eget bilde til kortet). Nordea krevde passbilde, så jeg måtte finne en passbildebank og reise tilbake med det, for det var jo umulig å fortelle meg på forhånd at det kunne vært lurt å ta med til møtet... Jeg tror jeg ville kontaktet Gjensidige og spurt om et møte med en rådgiver (selger). Kan hende du får rammelån der med gunstigere betingelser enn det Nordea kan gi.
Gjest Løve66 Skrevet 3. april 2009 #8 Skrevet 3. april 2009 Jeg er Nordea-kunde og svært fornøyd. Kjenner ikke igjen tingene i innlegg ovenfor som oppleves som negative, så dette er nok ikke ting som er gjengs trøblete for Nordea. Det jeg synes kunne vært bedre med Nordea er nettbanken deres - den kunne med fordel vært freshet opp litt, men hadde en oppgradering for få uker siden som hjalp litt i hvert fall. Likevel forbedringspotensial akkurat der. Kundebehandling, tilgjengelighet, svar på henv. via kontaktskjema på web, kredittkort, rente og alt det der synes jeg er veldig bra hos Nordea - nøler ikke med å anbefale dem.
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #9 Skrevet 3. april 2009 "lurebank", morsomt uttrykk Men joda, jeg har alltid hatt Nordea og er fornøyd. De er vel ikke øverst på listene over hvem som gir høyest rente og slik, men de har et Fordelsprogram som gir deg gunstige rentebetingelser hvis du bruker så og så mange produkter. De har dyktige personlige kunderådgivere som det faktisk er mulig å komme i kontakt med. jeg ser meg ikke blindt på fordelsprogrammet. Alle som har gjeld er fordelskunder. Joda, vi ligger som øverste i fordelsprogrammet,men de som ligger nederst får ike mindre beh.
Gjest svanungen Skrevet 5. april 2009 #10 Skrevet 5. april 2009 Veldig godt fornøyd med Nordea jeg Hyggelige folk, enkelt å få kontakt med min personlige rådgiver (som også har fulgt meg opp jevnlig, for å høre hvordan det går. Hyggelig!), greie betingelser og rask løsning på lån etc.
Pialill Skrevet 5. april 2009 #11 Skrevet 5. april 2009 jeg har riktig nok ikke noe lån da, men jeg er veldig fornøyd=) jeg checkin kunde og betaler ikke noe for bruk av kort, nettbank og sånne ting. jeg har forresten gratis uttak av penger i utlandet (noe som var hovedgrunnen til at jeg valgte nordea). Jeg bestilte nytt kort på tirsdag og fikk nytt på fredag, kundebehandleren var kjempe grei og jeg fikk kortet mitt raskt=) jeg syns i hvertfall kundebehandlingen deres er topp:)
Gjest Gjest Skrevet 6. april 2009 #12 Skrevet 6. april 2009 Jeg er mye mer fornøyd emd Nordea enn DnBNOR, for Nordea ville gi meg boliglån uten den sinnsyke og urimelige sikkerheten DnBNOR krever i disse finanskrisetider. DnBNOR var ureimelige før finanskrisen også...så ingen forskjell egentlig. DnBNOR tar seg ikke tid til å individuelt vurdere og kommunisere, de bare sender visse utvalgte data til Hamar-kalkulatorene sine, og avslår boliglån etter boliglån. Takke meg til Nordea.
Gjest Gjest Skrevet 6. april 2009 #13 Skrevet 6. april 2009 Hei! Vurderer å bytte bank, fra DnB til Nordea. Ser for meg å ha boliglån og brukskontoer der. Noen som har gjort seg opp noen mening om Nordea? Er det en lurebank? Er veldig fornøyd med banken generelt. Men de har veldig fastlåst med renten. Vi har lån på ca 800.000,men den rentenedsettelsen alle har nytt godt av gjaldt kun de med lån på over en mill. Har høy rente enda i forhold til de med større gjeld
Gjest Fra DnBNOR til Nordea :-) Skrevet 7. april 2009 #14 Skrevet 7. april 2009 Jeg byttet bank fra DnBNOR til NORDEA for en måned siden på grunn av at DnBNOR ikke ville gi boliglån. NORDEA ville, og de godkjente regnskapet jeg la frem for de. Vi opplevde å bli hørt av NORDEA, mens DnBNOR var kjappe og ville ikke.
Gjest ts Skrevet 8. april 2009 #15 Skrevet 8. april 2009 Veldig godt fornøyd med Nordea jeg Hyggelige folk, enkelt å få kontakt med min personlige rådgiver (som også har fulgt meg opp jevnlig, for å høre hvordan det går. Hyggelig!), greie betingelser og rask løsning på lån etc. Ja, vi hadde også et møte med en personlig "rådgiver". Hun kom med forslag til lån, langtidssparing og diverse. Virket veldig greit. Hun sa at de årlig innkalte sine kunder til møte der man gikk gjennom økonomien og ga råd om hvordan man kan disponere lønna på en ok måte. Dette har jeg ikke opplevd med banken vi har i dag. Nå er jeg generellt skeptisk til rådgivere i banken. Er klar over at de er ute etter å tjene penger. Det er derfor jeg lurer på om noen har fått dårlig rådgivning hos Nordea.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå