Hårek Skrevet 2. april 2009 #1 Skrevet 2. april 2009 Det virker som om alle elsker foundation fra Everyday minerals. Jeg har fått prøver i forskjellige farger og forskjellie finisher, og har brukt foundationen omtrent hver dag siden før jul. Jeg har lest masse om hvor ren og naturlig denne er, og har derfor gått ut i fra at den var god for huden min. Men jeg har fått kviser på haken - før fikk jeg kun en og annen underjordisk i forbindelse med mens, nå får jeg flere små kviser som ligger mer øverst i huden... Kan det være foundationen? Jeg syntes også holdbarheten er dårlig. Jeg brukte ID før, og det som virkelig begeistret meg da jeg begynte med ID var holdbarheten - jeg kunne gå hele dagen uten å fikse på sminken. Nå føler jeg at den er borte vekk i t-sonen etter bare noen timer, og nå som jeg har kviser i tillegg trenger jeg den jo virkelig..! Så jeg bare lurer litt.... er det flere som ikke har likt EM? Hva var det dere evt. ikke likte med den?
Gjest Gjest_Varsia_* Skrevet 2. april 2009 #2 Skrevet 2. april 2009 Jeg er ikke så fornøyd jeg heller. Merker at det klør på haka de første timene etter at jeg har påført den. Det klør ikke uutholdelig mye, er mer en svak brennende kløe, og plagsomt nok til at jeg ikke gidder å bruke denne hver dag. I.D. reagerte jeg også på. Vet ikke helt om det er vits i å gidde å prøve noe annet? Heldigvis bruker jeg ikke foundation hver dag, så noen krise er det jo ikke, men er greit å ha en foundation man faktisk tåler de dagene man vil pynte seg...
Gjest Gjest Skrevet 2. april 2009 #3 Skrevet 2. april 2009 Jeg får også kviser av EM men ikke av ID. ID klør og svir når jeg er blir varm eller svetter men kvisene har holdt seg unna. Jeg har også prøvd Meow, Kissme og L'oreal uten problemer.
laperla Skrevet 2. april 2009 #4 Skrevet 2. april 2009 Hei, Jeg har ikke sansen for fundationen, men concealern er jeg godt fornøyd med. Har ikke noe erfaring fra noen av deres andre produkter.
Hilde Christina Skrevet 3. april 2009 #5 Skrevet 3. april 2009 Det er flere som reagerer med urenheter på Everday Minerals, men det er ikke ingrediensene det er noe galt med av den grunn. Jeg fikk både urenheter, større porer og kronisk grå hud av ID, Everyday Minerals derimot har hjulpet huden min masse. Du må nok prøve deg frem og se hva som passer deg
cherryblossom! Skrevet 3. april 2009 #6 Skrevet 3. april 2009 Jeg er fornøyd,men det betyr jo ikke at den passer for alle! Jeg har også hørt om flere som har reagert med kviser når de bruker EM,så gjør du det så er det vel ikke akkurat rette foundation for deg:)
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #7 Skrevet 3. april 2009 Det er flere som reagerer med urenheter på Everday Minerals, men det er ikke ingrediensene det er noe galt med av den grunn. Jeg fikk både urenheter, større porer og kronisk grå hud av ID, Everyday Minerals derimot har hjulpet huden min masse. Du må nok prøve deg frem og se hva som passer deg Det er jo ingrediensene som gjør at man får kviser. Greit nok at alle reagerer forskjellig og at det ikke nødvendigvis er noe galt med EM, men man kan ikke si at det IKKE er ingrediensene. EM inneholder et eller annet som gjør at mange reagerer med kviser akkurat som ID inneholder noe (bismuth) som gjør at du blir blank og klør.
Hilde Christina Skrevet 3. april 2009 #8 Skrevet 3. april 2009 Det er jo ingrediensene som gjør at man får kviser. Greit nok at alle reagerer forskjellig og at det ikke nødvendigvis er noe galt med EM, men man kan ikke si at det IKKE er ingrediensene. EM inneholder et eller annet som gjør at mange reagerer med kviser akkurat som ID inneholder noe (bismuth) som gjør at du blir blank og klør. Det jeg mente er at det ikke finnes ingredienser i EM som kan tette porer Selvfølgelig er det selve foundationen som gir urenheter, men det vil ikke si at det er noe mindre rent av den grunn.
Gjest Gjest Skrevet 3. april 2009 #9 Skrevet 3. april 2009 Hilde Christina jeg får også kviser av EM:( Syns det er kjempetrist fordi jeg får tørr hud og store porer av ID! Har du noen tips til hva annet jeg kan bruke? Fikk også tørr hud av meow..
mari4ever Skrevet 3. april 2009 #10 Skrevet 3. april 2009 Det virker som om alle elsker foundation fra Everyday minerals. Jeg har fått prøver i forskjellige farger og forskjellie finisher, og har brukt foundationen omtrent hver dag siden før jul. Jeg har lest masse om hvor ren og naturlig denne er, og har derfor gått ut i fra at den var god for huden min. Men jeg har fått kviser på haken - før fikk jeg kun en og annen underjordisk i forbindelse med mens, nå får jeg flere små kviser som ligger mer øverst i huden... Kan det være foundationen? Jeg syntes også holdbarheten er dårlig. Jeg brukte ID før, og det som virkelig begeistret meg da jeg begynte med ID var holdbarheten - jeg kunne gå hele dagen uten å fikse på sminken. Nå føler jeg at den er borte vekk i t-sonen etter bare noen timer, og nå som jeg har kviser i tillegg trenger jeg den jo virkelig..! Så jeg bare lurer litt.... er det flere som ikke har likt EM? Hva var det dere evt. ikke likte med den? i begynnelsen likte jeg det kjempe godt. men nå har jeg desverre fått kløing og prikking i huden av denne også. ( prøvd ID, meow) tror virkelig ikke mineral sminke er noe for meg i det hele tatt. jeg jobber på en plass du blir varm og svett fort. Du springer omtrent hele dagen. prikkingen i huden er utrolig plagsom så jeg måtte slutte med det siden jeg endte bare opp med å ta det bort. jeg som trodde jeg hadde funnet den perfekte foundationen. sukk
Bardot Skrevet 3. april 2009 #11 Skrevet 3. april 2009 Jeg liker EM kjempe godt og er veldig fornøyd! Jeg prøvde først ID men syns den la seg litt skjoldete. Ellers syns jeg finish powderne fra Lily Lilo er veldig bra.
Hilde Christina Skrevet 4. april 2009 #12 Skrevet 4. april 2009 Hilde Christina jeg får også kviser av EM:( Syns det er kjempetrist fordi jeg får tørr hud og store porer av ID! Har du noen tips til hva annet jeg kan bruke? Fikk også tørr hud av meow.. Det finnes en million ulike merker så du må nesten prøve deg frem Jeg har ikke funnet noen som er bedre enn EM enda dessverre.
Gjest Gjest Skrevet 4. april 2009 #13 Skrevet 4. april 2009 Jeg liker den heller ikke. EM ble liggende som et lag pudder oppå huden min uansett hvor mye jeg jobbet den inn. Derimot så elsker jeg finishen til ID, men den får jeg noe infernalsk kløe av.
Hårek Skrevet 5. april 2009 Forfatter #14 Skrevet 5. april 2009 Lett skal det ikke være.. I helgen har jeg prøvd flere foundations og studert resultatet i nådeløs vårsol. Om jeg er blitt overbevist av noe vet jeg ikke helt, men jeg vurderer å kjøpe glo minerals. Har to små prøvebokser derfra som jeg har testet ut i helgen og jeg syntes det virker som om den gir et godt resultat. Har prøvd ID også, men den er litt for skimrende og fremhever porer mer enn både glo og EM. Noen som vet hva den løse glo minerals koster hos hudpleier?
Honesty Skrevet 6. april 2009 #15 Skrevet 6. april 2009 Den løse koster ca 450 kroner hos hudpleier. Har du prøvd den pressede, også? Den gir et mattere resultat.
Gjest gart Skrevet 6. april 2009 #16 Skrevet 6. april 2009 har prøvd både id og everyday minerals, men er foreløpig ikke fornøyd med noen av dem. får ikke spesielt uren hud, men det blir så glinsete - selv om jeg velger matt foundation&bruker veil/finish oppå......dette skjer ikke med noen andre vanlige foundations eller pudre. har egentlig vært mest fornøyd med finishen til guerlains foundation, men huden min liker den dårlig i lengden desverre. trodde også nO7 uten parfyme skulle fungere, men etter noen uker fikk jeg hudproblemer her også desverre. til nå er det et lett lag med pudder fra clinique(alene) som fungerer best til hverdags uten å gi kløe/hudproblemer. den evige jakten altså......:/
Vulpes Skrevet 6. april 2009 #17 Skrevet 6. april 2009 Jeg er absolutt fornøyd med EM, men venninna mi som har veldig sart hud reagerer litt på hudsminken deres. Øyenskyggene går derimot helt greit.
Hårek Skrevet 6. april 2009 Forfatter #18 Skrevet 6. april 2009 Den løse koster ca 450 kroner hos hudpleier. Har du prøvd den pressede, også? Den gir et mattere resultat. Har ikke prøvd den pressede nei, innbiller meg at den løse passer meg best, i hvert fall basert på de sånn ca hundre foundationtrådene jeg har lest her inne de siste dagene. Huden forandrer seg jo med årstidene, det spiller nok litt inn for hva jeg liker også, men glo har lenge stått på må-teste-ut listen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå