Snirkel Skrevet 27. mars 2009 #1 Skrevet 27. mars 2009 Har slitt med "vinterhud" siden tidlig på høsten nå, kanskje på tide å gjøre noe med problemet... Har lest litt på nettet, og kommet fram til at jeg antakelig har fuktfattig kombinasjonshud. Litt fet (men ikke blank) hud i T-sonen. Samtidig er jeg tørr, flassete og rød i kinnene. Har i tillegg litt store porer og endel svarte prikker. Tenkte å prøve meg på et start kit fra f eks Matis eller Decleor. Spørsmålet er bare om jeg skal velge serie for sensitiv hud eller kombinasjonshud? Evt noe annet? Føler jeg trenger mye fukt, det er vel det som er hovedproblemet nå.
Gjest Gjest_maria_* Skrevet 27. mars 2009 #2 Skrevet 27. mars 2009 Jeg har sensitiv kombinasjonshud, og ble anbefalt biotherm
Furstina Skrevet 2. april 2009 #3 Skrevet 2. april 2009 Tråden er ryddet, se reglerne /Furstina (mod)
Rexina Skrevet 2. april 2009 #4 Skrevet 2. april 2009 Fuktmske er bra for fuktfattig hud. Eller et fuktserum. Liker veldig godt den jeg linket til. Gir fin glød og slukker tørsten. Er huden ekstra tørr, bruker jeg fuktighetskremen Hydraphase Riche fra La Roche Posay (apoteket). Den er veldig bra for fuktfattig og sensitiv hud. Finnes mange utgaver av denne kremen, også for kombinasjonshud:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå