Gjest Gjest_Hanne_* Skrevet 24. mars 2009 #1 Skrevet 24. mars 2009 Min datter (12) har i lengre tid vært neglebiter. Fikk henne endelig til å slutte ved å bruke go-negl. Etterhvert har hun fått dilla på lange negler (ca 1 cm uten for fingertupp),som hun lakkerer flere ganger i uka,i diverse sterke farger.(må medgi at hun har flotte negler/hender). Jeg liker ikke at hun går meg lange negler på skolen (6. klasse) og har til stadig hatt heftige diskusjoner med henne om dette. Er redd for at hun skal begynne å bite negler igjen hvis jeg maser for mye.Bruker selv neglelakk,men har ikke lange negler. Noen som har erfaring rundt dette ?
Vulpes Skrevet 24. mars 2009 #2 Skrevet 24. mars 2009 1 cm lange tupper høres ekstremt mye ut, spesielt på en 12-åring?! Og blir jo ikke bedre av at hun lakkerer dem. Jeg er helt enig i at hun er litt for ung til sånt. Hilsen en 21 år gammel storesøster
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2009 #3 Skrevet 24. mars 2009 Å lakkere neglene og ha velstelte hender høres jo positivt ut. Er enig i at 1 cm kan være litt vel langt for en 12 åring, men det finnes verre "laster" enn dette...
Nausicaä Skrevet 24. mars 2009 #4 Skrevet 24. mars 2009 Jeg skjønner egentlig ikke helt hva som er problemet her. Joda, lange negler kan være litt "tacky", men i knallfarger på en 12-åring? Dessuten pleier det å være et ideal i den alderen å ha lengst negler. Vil ikke neglene uansett knekke som et resultat av lek og herjing? Og ellers vere i veien for alt mulig?
Gjest Tanita Skrevet 25. mars 2009 #5 Skrevet 25. mars 2009 Ser ikke noe problem i det jeg. Bedre med lange velstelte negler enn nedbitte ødelagte negler.
Gjest Gjest_eli_* Skrevet 31. mars 2009 #6 Skrevet 31. mars 2009 Ser ikke noe problem i det jeg. Bedre med lange velstelte negler enn nedbitte ødelagte negler. Helt enig, uansett mye penere med lange og velpleide negler !
Avalon Skrevet 31. mars 2009 #7 Skrevet 31. mars 2009 Jeg forstår ikke problemet. Jeg har så lenge jeg kan huske alltid foretrukket å ha lange negler. Hadde veldig lange negler som barn, også før jeg var 12år. Har fremdeles lange og flotte negler. Jeg brukte også mye neglelakk, sterke farger og glitterneglelakk som liten. Jeg fikk aldri noe pes om dette fra hverken foreldre, søsken, skole eller venner. Og jeg må si, det ble folk av meg også... La jenta få være stolt av neglene sine. Å ha lange negler med neglelakk som barn er ikke ensbetydig med at hun blir hverken narkoman eller vil jobbe fra et hjørne.
Gjest Gjest_Gry_* Skrevet 2. april 2009 #8 Skrevet 2. april 2009 I forhold til andre på min alder er nok jeg veldig interessert i neglene mine. Jeg bet negler til jeg var 10 år, nå er jeg 14, og hadde skolens fineste negler (var ikke alene om å synes det). Vanligvis hadde jeg "passe lange" negler, ca 5 millimeter utenfor fingertuppen. Jeg hadde som regel ensfarget neglelakk -favorittene er svart, mørk lilla, rød, oransje og elektrisk blå. Sist uke hadde jeg spart de ekstra lange ,over 1o mm og hadde oransje lakk på. Like etter siste time torsdag ble jeg overfalt av en plagsom guttegjeng på 4 ekle gutter,de kalte meg jålete,sa neglene mina var det teiteste de hadde sett og klipte de av meg .Helt korte. Jeg ble så lei meg at jeg gikk hjem og gråt. Hvorfor gjør de sånt ? Dagen etter spurte venninnene hvorfor jeg hadde klipt de fine neglene så kort. Jeg turde ikke si hva som hadde skjedd, da jeg er redd guttene får vite at jeg har sladret på de. Jeg har så lyst på lange fine negler igjen ,men vet ikke om jeg tør på grunn av disse kjipe gutta. Hva skal jeg gjøre?
Gjest Tanita Skrevet 2. april 2009 #9 Skrevet 2. april 2009 I forhold til andre på min alder er nok jeg veldig interessert i neglene mine. Jeg bet negler til jeg var 10 år, nå er jeg 14, og hadde skolens fineste negler (var ikke alene om å synes det). Vanligvis hadde jeg "passe lange" negler, ca 5 millimeter utenfor fingertuppen. Jeg hadde som regel ensfarget neglelakk -favorittene er svart, mørk lilla, rød, oransje og elektrisk blå. Sist uke hadde jeg spart de ekstra lange ,over 1o mm og hadde oransje lakk på. Like etter siste time torsdag ble jeg overfalt av en plagsom guttegjeng på 4 ekle gutter,de kalte meg jålete,sa neglene mina var det teiteste de hadde sett og klipte de av meg .Helt korte. Jeg ble så lei meg at jeg gikk hjem og gråt. Hvorfor gjør de sånt ? Dagen etter spurte venninnene hvorfor jeg hadde klipt de fine neglene så kort. Jeg turde ikke si hva som hadde skjedd, da jeg er redd guttene får vite at jeg har sladret på de. Jeg har så lyst på lange fine negler igjen ,men vet ikke om jeg tør på grunn av disse kjipe gutta. Hva skal jeg gjøre? Spar de lange igjen og klore dem!
Gjest Gjest_Gry_* Skrevet 17. april 2009 #10 Skrevet 17. april 2009 I forhold til andre på min alder er nok jeg veldig interessert i neglene mine. Jeg bet negler til jeg var 10 år, nå er jeg 14, og hadde skolens fineste negler (var ikke alene om å synes det). Vanligvis hadde jeg "passe lange" negler, ca 5 millimeter utenfor fingertuppen. Jeg hadde som regel ensfarget neglelakk -favorittene er svart, mørk lilla, rød, oransje og elektrisk blå. Sist uke hadde jeg spart de ekstra lange ,over 1o mm og hadde oransje lakk på. Like etter siste time torsdag ble jeg overfalt av en plagsom guttegjeng på 4 ekle gutter,de kalte meg jålete,sa neglene mina var det teiteste de hadde sett og klipte de av meg .Helt korte. Jeg ble så lei meg at jeg gikk hjem og gråt. Hvorfor gjør de sånt ? Dagen etter spurte venninnene hvorfor jeg hadde klipt de fine neglene så kort. Jeg turde ikke si hva som hadde skjedd, da jeg er redd guttene får vite at jeg har sladret på de. Jeg har så lyst på lange fine negler igjen ,men vet ikke om jeg tør på grunn av disse kjipe gutta. Hva skal jeg gjøre? Nå har jeg endelig klart å spare neglene mine ganske lange igjen.Har nettopp lakkert de svart. Jeg er så stolt av neglene mine . Skal også ut i shoppe noen nye neglelakker i helga.Har lyst på sølv og lilla.Tror jeg har litt dilla på neglelakk for tida. Men jeg må også fortelle at en av guttene som var med å klippe av meg neglene for 3 uker siden, kom og ba om unnskyldning og sa at jeg hadde hatt fine negler at at han var lei for det han hadde vært med på. Synes dette var kult gjort ! Vi er nå blitt gode venner igjen.Synes han er litt kjekk også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå