Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #1 Skrevet 23. mars 2009 Jeg irriterer meg over en liten "bilring"/valk på magen som jeg visst bare kan gi opp å kvitte meg med hvis jeg ikke skal ty til ekstreme metoder. Jeg er relativt slank, 1.59 høy og veier ca 56 kg, lår, rumpe og ellers er ok, men så var det denne magen da som visst er umulig å få noenlunde flat. jeg har trent mer eller mindre jevnlig 2-3 ganger i uka siste året, hovedsaklig kondisjonsøkter på gjennomsnitlig 45 min hvar gang, 1 av de gangene ca 20 min styrke i tillegg. Målet er ikke å bli kjempetynn, men jeg har litt komplekser for magen og føler meg ikke helt vel likevel selv om resten av kroppen er helt ok. Kan nevne at jeg er 28 år og ikke har noen barnefødsel å skylde på... Mgen går utover under navlen og så innover igjen så det blir liksom en slags bilring. Har ikke love-handles i noe særlig grad. Flere som har/har hatt det sånn og har noen tips, eller må jeg bare slå meg til o med at det er sånn jeg er?
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #2 Skrevet 23. mars 2009 Sånn har jeg det også! Er nesten like høy som deg og veier ca det samme, og er dermed relativt tynn. Men likevel klarer jeg ikke å kvitte meg med den nederste bilringen...Men har en mistanke om at jeg kan klare det dersom jeg spiser litt mindre...Jeg har et sunt kosthold, men noen ganger spiser jeg kanskje litt mye av det sunne, og da eser liksom magen litt ut. Men på den annen side så skal man jo få i seg nok mat da. Vet jeg ikke kom med noe ordentlig råd nå, men da vet du hvertfall at du ikke er den eneste som sliter med det problemet
Fluffie Skrevet 24. mars 2009 #3 Skrevet 24. mars 2009 Jeg tror ikke det er en bilring du beskriver, men et fettlag som de aller fleste kvinner har paa magen, og som er aldeles helt naturlig aa ha der. Om jeg husker rett er det der for aa beskytte magen under graviditet eller noe slikt.
Chanel.No5 Skrevet 24. mars 2009 #4 Skrevet 24. mars 2009 Kunne du lagt inn en spasertur før frokost en gang eller to per uke? Kickstarte forbrenningen din litt.. Jeg vet at dette er hva de fitnessutdøverene gjør når de skal kvitte seg med "siste rest" før konkurranse. Ikke for å sammenligne deg med den type trening, men brukte det bare som eksempel.. Om dette ikke er mulig kan du gå en eller to litt lenger turer etter jobb/skole og i helgen kanskje? Få opp pulsen din litt..
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2009 #5 Skrevet 24. mars 2009 Noen mener at kostholdet er av betydning her, og at det vil hjelpe å spise mindre karbohydrater, og i tillegg passe på å spise nok proteiner og den rette typen fett.
twinklestar Skrevet 24. mars 2009 #6 Skrevet 24. mars 2009 Jeg irriterer meg over en liten "bilring"/valk på magen som jeg visst bare kan gi opp å kvitte meg med hvis jeg ikke skal ty til ekstreme metoder. Jeg er relativt slank, 1.59 høy og veier ca 56 kg, lår, rumpe og ellers er ok, men så var det denne magen da som visst er umulig å få noenlunde flat. jeg har trent mer eller mindre jevnlig 2-3 ganger i uka siste året, hovedsaklig kondisjonsøkter på gjennomsnitlig 45 min hvar gang, 1 av de gangene ca 20 min styrke i tillegg. Målet er ikke å bli kjempetynn, men jeg har litt komplekser for magen og føler meg ikke helt vel likevel selv om resten av kroppen er helt ok. Kan nevne at jeg er 28 år og ikke har noen barnefødsel å skylde på... Mgen går utover under navlen og så innover igjen så det blir liksom en slags bilring. Har ikke love-handles i noe særlig grad. Flere som har/har hatt det sånn og har noen tips, eller må jeg bare slå meg til o med at det er sånn jeg er? du sier at du trener 20 min styrke i uken, hvis jeg forstaar deg riktig. Jeg ville lagt inn mer styrketrening! Dette vil oke forbrenningen din, kanskje det kan hjelpe. Uansett greit med litt variasjon i forhold til den treningen du har gjort over lengre tid. En ting til: dette vet jeg ikke saa mye om, men en personlig trener sa en gang til meg at broccoli var bra for aa redusere magefettet.... Men naar alt kommer til alt tror jeg nomk desverre mye skyldes gener.... Jeg har motsatt problem, fettet legger seg paa rumpe og laar...
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2009 #7 Skrevet 24. mars 2009 2-3 treningsøkter a 45 min i uken høres litt lite ut.
Pjukset Skrevet 24. mars 2009 #8 Skrevet 24. mars 2009 Enig i at kosthold har mye å si her, spis riktig type karbohydrater, fett og proteiner. Hvis du trener i helsestudio ville jeg fått en instruktør til å veilledet deg for å se om du tar riktige øvelser, evnt om det er noe mer du kan gjøre. Personlig har jeg veldig god erfaring med svømming.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå