Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #1 Skrevet 23. mars 2009 Jeg har så lenge jeg kan huske faket orgasme med mine partnere. Jeg gjør ikke dette for å bli fortere ferdig eller noe, men rett og slett fordi det har blitt en vane. Jeg gjør det fordi det gir mine partnere en bedre selvfølelse (da de blir mye bedre i sengen av en bra selvfølelse) og jeg slipper det maset og jaget noen mannfolk får etter å få dama til å komme. Jeg har mer enn gjerne sex uten å komme på ordentlig (noe jeg sjelden klarer), så jeg synes det er helt greit å fake for at jeg skal slippe mas om at jeg ikke kommer. Jeg har det nemlig sånn at etter jeg har kommet på ordentlig så blir kroppen helt avskydd av mer sex, mens de fleste menn bare jager på etter at dama skal få flere orgasmer etter at hun har kommet en gang. Noen som har synspunkter på dette med faking?
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #2 Skrevet 23. mars 2009 Jeg har så lenge jeg kan huske faket orgasme med mine partnere. Jeg gjør ikke dette for å bli fortere ferdig eller noe, men rett og slett fordi det har blitt en vane. Jeg gjør det fordi det gir mine partnere en bedre selvfølelse (da de blir mye bedre i sengen av en bra selvfølelse) og jeg slipper det maset og jaget noen mannfolk får etter å få dama til å komme. Jeg har mer enn gjerne sex uten å komme på ordentlig (noe jeg sjelden klarer), så jeg synes det er helt greit å fake for at jeg skal slippe mas om at jeg ikke kommer. Jeg har det nemlig sånn at etter jeg har kommet på ordentlig så blir kroppen helt avskydd av mer sex, mens de fleste menn bare jager på etter at dama skal få flere orgasmer etter at hun har kommet en gang. Noen som har synspunkter på dette med faking? Allefall at jeg vet hvem du lurer..........................ingen andre enn deg selv.
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #3 Skrevet 23. mars 2009 Dette er vel en av grunnen til at man prøver å få orgasme samtidig
Gjest Papirkurven Skrevet 23. mars 2009 #4 Skrevet 23. mars 2009 I prinsippet er det dumt å forfalske orgasme. Da tror mannen at han gjør ting riktig og kommer til å fortsette å gjøre disse tingene fordi han tror det får deg til å komme. Du gir dem falsk selvfølelse. hvis du ikke har fast partner, men ny hele tiden er det kanskje ikke så farlig å "lære ham opp", men hvis du har fast partner er det ikke greit å vise ham hva som er godt og ikke? Forklar ham at du ikke klarer mer enn en orgasme(Jeg har imidlertid aldri møtt en mann som er veldig opptatt av å gi meg flere) og vis ham hva som skal til. Jeg får sjelden ordentlig orgasme under sex jeg heller, men jeg forfalsker ikke, for jeg føler virkelig ikke at det er så utrolig viktig å komme alltid.
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #5 Skrevet 23. mars 2009 Jeg er enig med Papirkurven. Jeg tenker at hvis man er i et fast forhold, får man den aller beste sexen hvis man kjenner hverandre godt, og vet hva man selv og den andre liker. Gjør man ting riktig, er sjansen for å komme på ordentlig, større. Og det er jo kjempegodt. Jeg ville ikke ofret meg selv/mine orgasmer bare for å gi mannen en falsk selvtillit. Tror mannen får minst like mye selvtillit av å lære, og etterhvert vite, hva han skal gjøre for å gi kvinnen en ekte orgasme. Men dette kan jo ta tid, og forutsetter at begge er modige nok til å være ærlige mot hverandre. Jeg er jo veldig heldig som har en mann som ikke "jager etter kvinnens orgasme" slik som du skriver at du har opplevd (det høres slitsomt ut?!). ONS har jeg ikke erfaring med, kanskje blir det annerledes på slike.
Rimmern Skrevet 23. mars 2009 #6 Skrevet 23. mars 2009 Det er jo bare tull at du ikke lurer noen andre enn deg selv; I det aller fleste tilfellene er kvinner i stand til lett å lure menn på det området. Men det går sannsynligvis til syvende og sist ut over deg selv. Hva hvis det etterhvert begynner å bli lettere for deg å få orgasme, og at det blir litt viktigere for deg? Så skal det passe sammen med en vane som går ut på at du alltid får det? Ikke sikkert det blir så knall etterhvert. Jeg skjønner jo motivasjonen til mange. Men det at menn er for fokusert på kvinnens orgasme - eller fokusert på den på FEIL MÅTE, er jo et problem som aldri vil forsvinne hvis mange kvinner fortsetter å nøre opp under det. Hvordan skal menn som tror at alle kvinner kommer bare de pirker dem litt på klitten, eller stempler pikken inn og ut i noen minutter, noensinne lære at det ikke er så enkelt hvis de alltid opplever at kvinnen får orgasme?
Gjest Papirkurven Skrevet 23. mars 2009 #7 Skrevet 23. mars 2009 Jeg skjønner jo motivasjonen til mange. Men det at menn er for fokusert på kvinnens orgasme - eller fokusert på den på FEIL MÅTE, er jo et problem som aldri vil forsvinne hvis mange kvinner fortsetter å nøre opp under det. Hvordan skal menn som tror at alle kvinner kommer bare de pirker dem litt på klitten, eller stempler pikken inn og ut i noen minutter, noensinne lære at det ikke er så enkelt hvis de alltid opplever at kvinnen får orgasme? Faktum er jo at de færreste kvinner får orgasme under vanlig samleie, så hvorfor la menn tro at det er nok?
Gjest Alkaline Skrevet 23. mars 2009 #8 Skrevet 23. mars 2009 Tror alle en eller annen gang har faket. Hvertfall de aller fleste. Men som nevnt over er det veldig dumt, fordi din partner tror han gjør det riktig og derfor vil han fortsette med det. Et tips er å sakte men sikkert legge av deg dette for DIN egen skyld:)
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #9 Skrevet 23. mars 2009 Faktum er jo at de færreste kvinner får orgasme under vanlig samleie, så hvorfor la menn tro at det er nok? Skjønner ikke helt hvor dere har dette fra? Er det bar jeg som har vært heldig? Alle damer untatt 2 stk(Hatt ca 30stk) jeg har vært med har fått orgasme. (Noen sier sikkert da at de fleste ha faket)
*Numi* Skrevet 23. mars 2009 #10 Skrevet 23. mars 2009 Det er jo bare tull at du ikke lurer noen andre enn deg selv; I det aller fleste tilfellene er kvinner i stand til lett å lure menn på det området. Grunnen til at man i bunn og grunn lurer bare seg selv, selv om man også klarer å lure mannen, er jo at man snyter seg selv for mange orgasmer og mye nytelse når man faker. Personlig kunne jeg aldri faket. Jeg må ikke få orgasme hver gang jeg har sex, men jeg gidder da ikke lyve til partneren min. For han er min nytelse like viktig som hans, så det er jo så unødvendig. Kunne ikke hatt et verdig sexliv heller, om jeg aldri fikk full uttelling.
Gjest Papirkurven Skrevet 23. mars 2009 #11 Skrevet 23. mars 2009 Skjønner ikke helt hvor dere har dette fra? Er det bar jeg som har vært heldig? Alle damer untatt 2 stk(Hatt ca 30stk) jeg har vært med har fått orgasme. (Noen sier sikkert da at de fleste ha faket) Gro Isachsen, Sexolog svarer: Dessverre er kvinnens skjede ikke tilpasset nytelse på samme måte som menns penis. Skjeden brukes jo også som fødselskanal, så den kan ikke være for følsom. De færreste kvinner får derfor ikke orgasme under samleiet, siden inn- og utaktiviteter kjennes på en helt annen måte for kvinner enn for menn. Så du har nok vært utrolig heldig ja. I mitt sexliv har jeg aldri opplevd en ordentlig orgasme under samleie.
Gjest gjestkvinne Skrevet 23. mars 2009 #12 Skrevet 23. mars 2009 Skjønner ikke helt hvor dere har dette fra? Er det bar jeg som har vært heldig? Alle damer untatt 2 stk(Hatt ca 30stk) jeg har vært med har fått orgasme. (Noen sier sikkert da at de fleste ha faket) Har aldri faket . Får vanligvis alltid orgasmer under forspillet .Men Også under samleie - men klart noen ganger er ikke alle orgsmene like intense og sterke - noen ganger er de mye svakere eller kortvarige og noen ganger utrolig kraftige .Varierer veldig fra gang til gang . Telles ikke de svakere orgasmene da ??? Kunn de mega sterke g-punktsorgasmene ? Syns også hun overdriver når hun sier de fleste ikke får orgasme under samleie - har vanskelig for å tro det er så hokus pokus skjelden for resten av den kvinnelige befolkningen i landet ....selv om enkelte artikler hevder det osv.Stemmer ikke på meg i hvertfall .Har ofte hatt orgasme under ONS og - men sjelden veldig kraftige orgasmer under ONS riktignok : )
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #13 Skrevet 23. mars 2009 Så du har nok vært utrolig heldig ja. I mitt sexliv har jeg aldri opplevd en ordentlig orgasme under samleie. Kunne ikke vært mer enig ! Men guttene lærer heller ikke hvis man ikke sier i fra. Og hvorfor gå gjennom en hel masse sex uten orgasmer ?? he he Og til du som har gitt 28 damer orgasme - Dessverre, men mange av de har nok faket.. Ikke for å være kjip, men det er realiteten. Fåtallet får orgasme ved vanlig samleie, nok en gang - dessverre he he. Men kjenner du godt etter merker du forskjell på fake og ikke
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #14 Skrevet 23. mars 2009 Kunne ikke vært mer enig ! Men guttene lærer heller ikke hvis man ikke sier i fra. Og hvorfor gå gjennom en hel masse sex uten orgasmer ?? he he Og til du som har gitt 28 damer orgasme - Dessverre, men mange av de har nok faket.. Ikke for å være kjip, men det er realiteten. Fåtallet får orgasme ved vanlig samleie, nok en gang - dessverre he he. Men kjenner du godt etter merker du forskjell på fake og ikke Har vært i gamet så lenge at jeg har en hviss peiling
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #15 Skrevet 23. mars 2009 Jeg har så lenge jeg kan huske faket orgasme med mine partnere. Jeg gjør ikke dette for å bli fortere ferdig eller noe, men rett og slett fordi det har blitt en vane. Jeg gjør det fordi det gir mine partnere en bedre selvfølelse (da de blir mye bedre i sengen av en bra selvfølelse) og jeg slipper det maset og jaget noen mannfolk får etter å få dama til å komme. Jeg har mer enn gjerne sex uten å komme på ordentlig (noe jeg sjelden klarer), så jeg synes det er helt greit å fake for at jeg skal slippe mas om at jeg ikke kommer. Jeg har det nemlig sånn at etter jeg har kommet på ordentlig så blir kroppen helt avskydd av mer sex, mens de fleste menn bare jager på etter at dama skal få flere orgasmer etter at hun har kommet en gang. Noen som har synspunkter på dette med faking?VÆR ÆRLIG!
Gjest gjestkvinne Skrevet 23. mars 2009 #16 Skrevet 23. mars 2009 Så du har nok vært utrolig heldig ja. I mitt sexliv har jeg aldri opplevd en ordentlig orgasme under samleie. Bare 1 av 4 kvinner har et velutviklet stort nok g - punkt til å kunne få orgasmer under samleie enkelt og lett . Hevder en forsker jeg leste om . Heldigvis er jeg blant de heldige da som oppnår ekte orgasmer under samleiet uten noen annen form for stimuli .Men at mange kvinner sliter med å få orgasme under samleiet - ja det har jeg lest og hørt om tusen gang - og ikke noe uvanlig . Men for oss som har et g - punkt og kjenner det - er det ikke noe problem . Uansett - de kvinnene som ikke bruker g-punktet bevisst eller har funnet det hos seg selv - de bør eksperimentere litt mer med det - for å få det til ... Er sjelden en lykkes i noe uten trening .... ! Uansett aktiviteter : ) Vet jeg av erfaring selv ...
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #17 Skrevet 23. mars 2009 Jeg kommer som oftest, men faker alltid når jeg ikke gjør det. Klarte uheldigvis å forelske meg i en fyr som var hysterisk dårlig i senga, men jeg klarte nå å lære ham opp selv om han trodde jeg hadde kommet hver gang fra første kveld. Sannheten er at jeg kom sjelden i begynnelsen, men etter hvert som han ble flinkere så kom jeg nesten hver gang. Forøvrig kommer jeg lett av vaginalt samleie, men det er verre med oralsex. Utifra hva man leser rundtomkring så virker det som dette ikke er normalen? Har en fyr en pikk som treffer de rette punktene så kommer jeg som et fyrverkeri etter litt vanlig inn og ut, jeg:)
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #18 Skrevet 23. mars 2009 Det er jo bare tull at du ikke lurer noen andre enn deg selv; I det aller fleste tilfellene er kvinner i stand til lett å lure menn på det området. Men det går sannsynligvis til syvende og sist ut over deg selv. Hva hvis det etterhvert begynner å bli lettere for deg å få orgasme, og at det blir litt viktigere for deg? Så skal det passe sammen med en vane som går ut på at du alltid får det? Ikke sikkert det blir så knall etterhvert. Jeg skjønner jo motivasjonen til mange. Men det at menn er for fokusert på kvinnens orgasme - eller fokusert på den på FEIL MÅTE, er jo et problem som aldri vil forsvinne hvis mange kvinner fortsetter å nøre opp under det. Hvordan skal menn som tror at alle kvinner kommer bare de pirker dem litt på klitten, eller stempler pikken inn og ut i noen minutter, noensinne lære at det ikke er så enkelt hvis de alltid opplever at kvinnen får orgasme?Nei, det er veldig vanskelig å fake orgasme, det holder ikke å stønne litt!
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #19 Skrevet 23. mars 2009 Bare 1 av 4 kvinner har et velutviklet stort nok g - punkt til å kunne få orgasmer under samleie enkelt og lett . Hevder en forsker jeg leste om . Heldigvis er jeg blant de heldige da som oppnår ekte orgasmer under samleiet uten noen annen form for stimuli .Men at mange kvinner sliter med å få orgasme under samleiet - ja det har jeg lest og hørt om tusen gang - og ikke noe uvanlig . Men for oss som har et g - punkt og kjenner det - er det ikke noe problem . Uansett - de kvinnene som ikke bruker g-punktet bevisst eller har funnet det hos seg selv - de bør eksperimentere litt mer med det - for å få det til ... Er sjelden en lykkes i noe uten trening .... ! Uansett aktiviteter : ) Vet jeg av erfaring selv ... Enig i det også - øvelse gjør mester !!! Og viktig å bli kjent med sin egen kropp. Jeg er ikke like heldig som deg, men har lært å få det til på andre måter he he. Men da har jeg måttet si i fra til disse gutta, og de fleste ønsker jo å gjøre sitt beste ; )
Gjest Gjest Skrevet 23. mars 2009 #20 Skrevet 23. mars 2009 Har vært i gamet så lenge at jeg har en hviss peiling He he, ok får tro på deg da !
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå