Quirky Skrevet 13. mars 2009 #1 Skrevet 13. mars 2009 Kjæresten får sår hud etter barbering, så jeg tenkte å overrask ham med et etter-barberingsprodukt som vil lindre dette og forebygge ytterligere sårhet. Har sett en del alternativer på Feelunique.com, så at blant annet Clarins og Biotherm har flere slike produkter. Har noen erfaringer med disse eller andre produkter?
Hilde Christina Skrevet 13. mars 2009 #2 Skrevet 13. mars 2009 Det mest helende produktet jeg vet om er denne, den er utrolig god! Ville heller gått for noe fra merker som Decléor eller MD om du allikevel skal handle på feelunique. Bedre kvalitet enn Biotherm og slikt
Quirky Skrevet 13. mars 2009 Forfatter #3 Skrevet 13. mars 2009 Det mest helende produktet jeg vet om er denne, den er utrolig god! Ville heller gått for noe fra merker som Decléor eller MD om du allikevel skal handle på feelunique. Bedre kvalitet enn Biotherm og slikt Takk for tips!Men den var litt i dyreste laget, den må jeg heller ta meg råd til ved en senere anledning. Kan ikke gå så langt over 200-300 kr. Sånn generelt:Det kan da ikke være bra med alkohol i produkter av denne typen?Så et produkt fra Zirh som skal være populært, men det var alkohol i det.
Gjest Wind Skrevet 13. mars 2009 #4 Skrevet 13. mars 2009 Gilette har vel nylig gitt ut en hel serie der en ting skal forberede huden, så barberskum som skal beskytte under barberingen, og så noe fuktighetsgreier etterpå. Går reklame om det på TV for tiden i alle fall. :klø: Det skader jo ikke å prøve?
Gjest Grafica Skrevet 13. mars 2009 #5 Skrevet 13. mars 2009 Jeg har nettopp kjøpt hudpleie til min samboer fra www.bootsapotek.no , den mediterranien serien til menn. Han har sliti mye med sår og øm hud etter barbering, men barbergelen og etter-barberingstingen deres har gjort at de problemene har forsvinni
Honesty Skrevet 13. mars 2009 #6 Skrevet 13. mars 2009 Origins har et etterbarberingsprodukt som heter Firefighter. Det får i hvertfall ti poeng bare for navnet. Her i huset bruker mannen Biotherm Aquasource, men han bruker (dessverre) barbermaskin.
Gjest :) Skrevet 14. mars 2009 #7 Skrevet 14. mars 2009 For det første: hold han unna aftershave med alkohol. Kanskje også parfyme. Hvordan barberer han seg? Tørrbarbering, gel/skum, krem? De to første alternativene gir veldig mye mindre fukt enn med krem/såpe, noe som igjen har innvirkning på hvordan huden føles etter barbering. Denne balmen virker svært god. Den vanlige Nivea sensitive aftershaven som selges i nesten alle dagligvarebutikker er også veldig god. Om du vil ha en med parfyme, så er L'eau de Issey pour Homme visstnok den beste av "designer" aftershavene. Kjæresten min er en fan av tradisjonell barbering, noe som igjen har gitt meg litt peiling. Jeg kjøpte et slikt sett til han for et år siden, og etter det (og prøving og feiling med andre kremer og aftershave) har han fått veldig mye bedre hud.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå