Gjest Bekymret Skrevet 12. mars 2009 #1 Skrevet 12. mars 2009 Jeg har verdens snilleste kjæreste, han er alt jeg ønsker meg i en gutt. Forholdet vårt er ganske nytt (fire måneder) og i begynnelsen var det kjempefint. Men så kom jeg inn i en periode hvor jeg slet nedstemthet pga stress rundt eksamen, pluss at jeg stresser meg tanker om fremtiden ettersom jeg skal studere i utlandet etter hvert. Desverre så har mine psykiske problemer gått ut over forholdet til kjæresten min, for etterhvert dukket det opp en del tvil angående forholdet vårt, blandt annet bekymringer om det vil vare når jeg reiser min vei. Jeg lar meg selv også lett stresse med tanker om han kan være den rette eller ikke, og om det er verdt å holde sammen hvis det er muligheter for at han ikke er det. Vi har det veldig godt sammen, og i de periodene jeg har vært frisk har vi hatt det kjempebra uten at det har vært noe tvil til stede. I det siste har jeg kjent at jeg sliter mindre med nedstemthet, men tvilen går ikke bort slik jeg har opplevd at den har gjort før i friske perioder. Jeg har på følelsen at de negative tankene som kom med nedstemtheten har tatt helt over. Hva skal jeg gjøre? Jeg ønsker virkelig å redde forholdet!!
Gjest Gjest Skrevet 12. mars 2009 #2 Skrevet 12. mars 2009 Jeg har verdens snilleste kjæreste, han er alt jeg ønsker meg i en gutt. Forholdet vårt er ganske nytt (fire måneder) og i begynnelsen var det kjempefint. Men så kom jeg inn i en periode hvor jeg slet nedstemthet pga stress rundt eksamen, pluss at jeg stresser meg tanker om fremtiden ettersom jeg skal studere i utlandet etter hvert. Desverre så har mine psykiske problemer gått ut over forholdet til kjæresten min, for etterhvert dukket det opp en del tvil angående forholdet vårt, blandt annet bekymringer om det vil vare når jeg reiser min vei. Jeg lar meg selv også lett stresse med tanker om han kan være den rette eller ikke, og om det er verdt å holde sammen hvis det er muligheter for at han ikke er det. Vi har det veldig godt sammen, og i de periodene jeg har vært frisk har vi hatt det kjempebra uten at det har vært noe tvil til stede. I det siste har jeg kjent at jeg sliter mindre med nedstemthet, men tvilen går ikke bort slik jeg har opplevd at den har gjort før i friske perioder. Jeg har på følelsen at de negative tankene som kom med nedstemtheten har tatt helt over. Hva skal jeg gjøre? Jeg ønsker virkelig å redde forholdet!! se ka du skriver selv, du har ett liv og luksusproblemer, skjerp deg
Gjest Illiya Skrevet 12. mars 2009 #3 Skrevet 12. mars 2009 Det er jo alltid en mulighet for at den man er sammen med ikke er den rette. Men hva er nå DEN RETTE??? Er det en person som matcher oss helt? En person uten feil? En som uten tvil er drømmemannen? Jeg tror ikke det finnes en eneste som er den rette. Jeg tror det er litt mer avhengig av at man er på samme sted i livet, og at man finner en man kan leve fint med. Det finnes ingen mann som har ALT. Det èn har, mangler en annen, og alle har sine feil. Det som er viktig er felles verdier og at man har noenlunde samme planer om framtida. Synes du bare skal kose deg i forholdet, og slutte å tenke så mye på DEN RETTE. Hvorfor ikke leve i nuet, og ta ting som de kommer?
Gjest Bekymret Skrevet 12. mars 2009 #4 Skrevet 12. mars 2009 Det er jo alltid en mulighet for at den man er sammen med ikke er den rette. Men hva er nå DEN RETTE??? Er det en person som matcher oss helt? En person uten feil? En som uten tvil er drømmemannen? Jeg tror ikke det finnes en eneste som er den rette. Jeg tror det er litt mer avhengig av at man er på samme sted i livet, og at man finner en man kan leve fint med. Det finnes ingen mann som har ALT. Det èn har, mangler en annen, og alle har sine feil. Det som er viktig er felles verdier og at man har noenlunde samme planer om framtida. Synes du bare skal kose deg i forholdet, og slutte å tenke så mye på DEN RETTE. Hvorfor ikke leve i nuet, og ta ting som de kommer? Jeg ønsker å kunne endre tankegangen min og leve i nuet slik du siet. Men desverre så stresser jeg en del med at jeg ikke kjenner de samme forelskede følelsene jeg hadde før jeg ble syk, og er kjemperedd for at de skal være borte for alltid.
Gjest Gjest Skrevet 12. mars 2009 #5 Skrevet 12. mars 2009 Jeg ønsker å kunne endre tankegangen min og leve i nuet slik du siet. Men desverre så stresser jeg en del med at jeg ikke kjenner de samme forelskede følelsene jeg hadde før jeg ble syk, og er kjemperedd for at de skal være borte for alltid. javel, men da er det kanskje best slik
Gjest Illiya Skrevet 12. mars 2009 #6 Skrevet 12. mars 2009 Jeg ønsker å kunne endre tankegangen min og leve i nuet slik du siet. Men desverre så stresser jeg en del med at jeg ikke kjenner de samme forelskede følelsene jeg hadde før jeg ble syk, og er kjemperedd for at de skal være borte for alltid. Jeg tror alle kan henge seg opp i slike tanker av og til. Men jo mer man stresser med det og fokuserer på det, jo lengre varer de, og verre blir de. Så en må vel heller fokusere på å leve i nuet, og jage vekk de tankene når de kommer, dvs være helt bevisst på det. Dere er jo i et nytt forhold, og da er det jo ikke mye som binder dere sammen utenom følelsene. Jeg har vært sammen med mannen min i snart 8 år, og jada, jeg får slike tanker innimellom. Men de går over. Det er helt normalt at følelser går opp og ned i et langvarig forhold, og en har nok også både tvil og tro i helt nye. Men vil man, går det over, tror jeg. Spesielt hvis man egentlig har det bra sammen.
Gjest Illiya Skrevet 12. mars 2009 #7 Skrevet 12. mars 2009 Og forresten, når skal du studere i utlandet, og hvor lenge skal du være der? Vet du at du reiser til høsten, og skal være borte i flere år, skjønner jeg at du har dine tvil om at forholdet varer. Er det lenge til du reiser, og/eller du bare skal være borte noen mnd, er det jo større sjans.
Gjest Bekymret Skrevet 12. mars 2009 #8 Skrevet 12. mars 2009 Og forresten, når skal du studere i utlandet, og hvor lenge skal du være der? Vet du at du reiser til høsten, og skal være borte i flere år, skjønner jeg at du har dine tvil om at forholdet varer. Er det lenge til du reiser, og/eller du bare skal være borte noen mnd, er det jo større sjans. Det er et helt år til jeg skal reise og da skal jeg nok studere der i ett eller to år, og etter det vet jeg ikke hvor det blir av meg. Han har gitt utrykk for at han ikke ser på det at jeg reiser som noen hindring for at vi kan fortsette å være kjærester. Mens jeg har erfaringer fra et tidligere forhold hvor avstanden skapte store problemer
Gjest Gjest_gutt_* Skrevet 12. mars 2009 #9 Skrevet 12. mars 2009 Var i et relativt likt forhold. Alt var flott oss i mellom, ingen krangling eller noe sånn. Hun har vært plaget av lite søvn pga prikker som klørs som faen en stund, så det kan være hun også har vært enormt stresset lenge... Forholdet varte i 4 mnd. Hun har alltid sagt til meg at jeg er alt hun ser etter og vi har passet veldig bra sammen. Selv i etterkant sier hun at det eneste hun skulle ønske er at vi fortsatt var sammen, men pga følelsene hennes så blir det feil.... Sier nok dette kun for å beskytte seg selv.. Men ble dumpet på grunn av hun var ikke sikker på om jeg var den rette, usikker på om hun fortsatt hadde de samme følelsene for meg osv... Jeg spurte om det ikke var mulig å prøve å se om følelsene kom tilbake osv og se om noen uker om hun fortsatt mente det samme.. Hun hadde bestemt seg nå og hadde ikke særlig lyst til det. Hun hadde ikke tenkt på dette mer enn 2 dager! Jeg har fortsatt problemer med å legge dette bak meg. nå er det snart 3 uker siden hun gjorde det slutt.. Jeg har ikke vært meg selv i det hele tatt de siste ukene. Skolen går til helvete, orker ikke å jobbe. Greier bare ikke å få henne ut av tankene mine... Vet at jeg bare må komme meg videre, men jeg greier ikke å slutte å elske hun overnatten:( Men tilbake til deg... Som en nylig dumpet kar synes jeg for han sin del at du bør prøve å se om du finner tilbake til den samme følelsen du hadde for han. Gjør sosiale ting sammen, ikke bare sitt på soafen og se tv... Du ønsker ihvertfall virkelig å redde forholdet! Det er jo første steg! Skulle ønske eksen min ønsket det samme... Skal du dumpe han så gi han en skikkelig forklaring ihvertfall.. Det fikk ikke jeg.. Og det tok knekken på meg. Og unngå å si ting som "jeg elsker deg" dagen før du slår opp. Ikke lett å være den som slår opp heller selvfølgelig, men kan ikke være like ille som å være den som blir dumpet! Men en ting.. glem å tenk om han er den rette. Hollywood forhold er kun på film. Den rette kan være en helt annen for deg om 10 år. Det er umulig å si om han er den rette etter 4 måneder vil nå jeg si og ikke fokuser på det i det hele tatt! Lev i nuet!
Gjest Bekymret Skrevet 12. mars 2009 #10 Skrevet 12. mars 2009 Var i et relativt likt forhold. Alt var flott oss i mellom, ingen krangling eller noe sånn. Hun har vært plaget av lite søvn pga prikker som klørs som faen en stund, så det kan være hun også har vært enormt stresset lenge... Forholdet varte i 4 mnd. Hun har alltid sagt til meg at jeg er alt hun ser etter og vi har passet veldig bra sammen. Selv i etterkant sier hun at det eneste hun skulle ønske er at vi fortsatt var sammen, men pga følelsene hennes så blir det feil.... Sier nok dette kun for å beskytte seg selv.. Men ble dumpet på grunn av hun var ikke sikker på om jeg var den rette, usikker på om hun fortsatt hadde de samme følelsene for meg osv... Jeg spurte om det ikke var mulig å prøve å se om følelsene kom tilbake osv og se om noen uker om hun fortsatt mente det samme.. Hun hadde bestemt seg nå og hadde ikke særlig lyst til det. Hun hadde ikke tenkt på dette mer enn 2 dager! Jeg har fortsatt problemer med å legge dette bak meg. nå er det snart 3 uker siden hun gjorde det slutt.. Jeg har ikke vært meg selv i det hele tatt de siste ukene. Skolen går til helvete, orker ikke å jobbe. Greier bare ikke å få henne ut av tankene mine... Vet at jeg bare må komme meg videre, men jeg greier ikke å slutte å elske hun overnatten:( Men tilbake til deg... Som en nylig dumpet kar synes jeg for han sin del at du bør prøve å se om du finner tilbake til den samme følelsen du hadde for han. Gjør sosiale ting sammen, ikke bare sitt på soafen og se tv... Du ønsker ihvertfall virkelig å redde forholdet! Det er jo første steg! Skulle ønske eksen min ønsket det samme... Skal du dumpe han så gi han en skikkelig forklaring ihvertfall.. Det fikk ikke jeg.. Og det tok knekken på meg. Og unngå å si ting som "jeg elsker deg" dagen før du slår opp. Ikke lett å være den som slår opp heller selvfølgelig, men kan ikke være like ille som å være den som blir dumpet! Men en ting.. glem å tenk om han er den rette. Hollywood forhold er kun på film. Den rette kan være en helt annen for deg om 10 år. Det er umulig å si om han er den rette etter 4 måneder vil nå jeg si og ikke fokuser på det i det hele tatt! Lev i nuet! Jeg har også selv vurdert å slå opp, men kommer alltid på bedre tanker når jeg er sammen med ham. Det er synd at stress o.l skal gå slikt ut over et forhold! Det kan hende eksen din var i litt samme situasjon som meg, at hun lot stress/nedstemthet og de irrasjonelle tankene det fører med seg gå ut over forholdet. Jeg har begynt og skal forsette med å gjøre sosiale ting med ham slik som du nevner, og det hjelper. Men jeg skulle ønske jeg kunne kontrollere stresset mitt bedre når det kommer, for det har en tendens til å være altoppslukende og dekke over alle de gode tingene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå